Βρέθηκε - και ζητάει σπίτι η "Πιτσιρλού"

Απέκτησαν οικογένεια. Δείτε τι κουκλιά χάσατε!!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους

Topic author
tzarot
Puppy

Βρέθηκε - και ζητάει σπίτι η "Πιτσιρλού"

Δημοσίευση από tzarot » 25 Μάιος 2008, 19:11

Πριν απο δύο μήνες, στην περριοχή του Αγ.Στεφάνου, βρήκαμε ταλαιπωρημένη και φοβισμένη την "Πιτσιρλού" (Γερμανικό κοντότριxο Pointer). Το όνομα της το βγάλαμε εμείς καθώς δεν είχε κανένα διακριτικό.
Την φροντίσαμε, την στειρώσαμε και την φιλοξενούμε προσωρινά στο σπίτι μας. Είναι εξαιρετικά έξυπνη και παιχνιδιάρα και υπακούει απόλυτα στις εντολές. Έχει συμβατότητα με άλλα ζώα. (Τα έχει πάει μια χαρά με την γάτα μου). Είναι περίπου 5 ετών. Δυστυχώς ο χώρος μας δεν μας επιτρέπει να την κρατήσουμε μόνιμα. (βεράντα).

Εικόνα

Αν την χάσατε ή θέλετε ένα τέτοιο όμορφο και καλό σκυλί. τότε τηλεφωνήστε μας στα 6977-492295 / 210-8145093
Θέμης - Αφροδίτη - "Πιτσιρλού"

Άβαταρ μέλους

Topic author
tzarot
Puppy

Re: Βρέθηκε - και ζητάει σπίτι η "Πιτσιρλού"

Δημοσίευση από tzarot » 29 Μάιος 2008, 19:32

tzarot έγραψε:Πριν απο δύο μήνες, στην περριοχή του Αγ.Στεφάνου, βρήκαμε ταλαιπωρημένη και φοβισμένη την "Πιτσιρλού" (Γερμανικό κοντότριxο Pointer). Το όνομα της το βγάλαμε εμείς καθώς δεν είχε κανένα διακριτικό.
Την φροντίσαμε, την στειρώσαμε και την φιλοξενούμε προσωρινά στο σπίτι μας. Είναι εξαιρετικά έξυπνη και παιχνιδιάρα και υπακούει απόλυτα στις εντολές. Έχει συμβατότητα με άλλα ζώα. (Τα έχει πάει μια χαρά με την γάτα μου). Είναι περίπου 5 ετών. Δυστυχώς ο χώρος μας δεν μας επιτρέπει να την κρατήσουμε μόνιμα. (βεράντα).

Εικόνα

Αν την χάσατε ή θέλετε ένα τέτοιο όμορφο και καλό σκυλί. τότε τηλεφωνήστε μας στα 6977-492295 / 210-8145093
Θέμης - Αφροδίτη - "Πιτσιρλού"
Απλά να πώ πως πραγματικά είναι ανάγκη και επείγον να βρούμε σπίτι στην σκυλίτσα. Δεν θα μπορέσω να την κρατήσω για πολύ (πρέπει σύντομα να ταξιδέψω εκτός Ελλάδας) και θα αναγκαστώ να την "αφήσω" (ειλικρινά μακάρι να γινόταν αλλιώς) σε κάποια φιλοζωική ή όπου αλλού την δεχτούν. Δυστυχώς αν δεν γίνει ούτε αυτό θα πρέπει να την αφήσω και πάλι στους δρόμους. Όποιος μπορεί να βοηθήσει παρακαλώ πολύ να το κάνει. Πρόκειται για αξιολάτρευτο ζώο και του αξίζει ένα σπίτι...

Άβαταρ μέλους

Topic author
tzarot
Puppy

η "Πιτσιρλού" υιοθετήθηκε

Δημοσίευση από tzarot » 17 Ιουν 2008, 19:51

Η Πιτσιρλού υιοθετήθηκε. Το Σάββατο 14/06/2008, έπειτα από ένα 9ωρο ταξίδι παραδόθηκε στην νέα της μητέρα, στην Ξάνθη.

Η καινούργια της «μητέρα» έτυχε να είναι καλή μου φίλη που έτυχε να θέλει να αποκτήσει το πρώτο της σκυλί την σωστή περίοδο. Δεν θα μπορούσε να γίνει καλύτερα. Η Πιτσιρλού στάθηκε τυχερή, και αυτή τη στιγμή απολαμβάνει το νέο σπίτι της (σημ. μαζί με τον Έραγκον τον γάτο της φίλης μου)

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους έκαναν τον κόπο να διαβάσουν την αγγελία μας ακόμα και αν δεν απάντησαν, αρκεί που μπορεί να σκέφτηκαν έστω και ένα «μακάρι» για την Πιτσιρλού. Φαίνεται να δούλεψε :lol:

Και να θυμάστε, αν ο καθένας μας αφιερώσει λίγο χρόνο και χώρο από την ζωή του δεν θα υπάρχουν αδέσποτα…

η Πιτσιρλού και εγώ σας ευχαριστούμε απο καρδιάς...

Άβαταρ μέλους

elena.dogwalking
Dog Star ¤¤¤
Επικοινωνία:

Re: η "Πιτσιρλού" υιοθετήθηκε

Δημοσίευση από elena.dogwalking » 17 Ιουν 2008, 20:01

Αντε ωραια που βρηκε το ζουζουνακι σπιτακι και σε ατομο που γνωριζεται κι ολας...

οοοτι καλητερο πραγματικα χαρηκαμε πολυ εγω και η ποντικο μου...

με την ευκαιρεια δεν της λες να μπει και εκεινη στο site να μας λεει τα νεα απο το ζουζουνακι της και να μας γνωρισει οοολους...

και λογο το οτι λες οτι ειναι απο Ξανθη θα χαρουμε να την γνωρισουμε και απο κοντα με το νεο μωρακι της...

αντε με το καλο βρηκε σπιτακι με αγαπη φροντηδα και στοργη τι ποιο οοομορφο και ωραιοοοο...

Μπραααβω σου που βοηθησες να βρει σπιτακι...

Άβαταρ μέλους

stamatis13
Old Member
Been thanked: 1 time

Re: Βρέθηκε - και ζητάει σπίτι η "Πιτσιρλού"

Δημοσίευση από stamatis13 » 17 Ιουν 2008, 20:08

Πολύ ευχάριστο!!!
Το τόπικ κλειδώνεται!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΥΙΟΘΕΤΗΘΗΚΑΝ”