Παμε βολτα το σκυλακι αλλα δε ξεχναμε και...

Προτάσεις για την καλύτερη συμβίωση με συνανθρώπους μας που δεν αγαπούν το σκύλο όπως εμείς.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Nantia F.
Saint Bernard

Re: Παμε βολτα το σκυλακι αλλα δε ξεχναμε και...

Δημοσίευση από Nantia F. » 02 Απρ 2009, 16:16

Στην παραδίπλα πολυκατοικία από τη δική μου, είναι "μία" με ένα λυκόσκυλο που το βγάζει βόλτα λυτό αν και επιθετικό και δεν μαζεύει ποτέ τις ακαθαρσίες του... 1 2 3 ... τα πήρε στο κρανίο η αποκάτω μου και τις τα άφησε με το φαράσι 2 φορές μπροστά στην πόρτα της... από τότε βγαζει το σκύλο πάντα με σακουλίτσα και τα μαζεύει...

Άβαταρ μέλους

nikitadog
Dog Star ¤¤¤

ΚΟΛΛΗΣΤΕ ΤΟ ΠΑΝΤΟΥ

Δημοσίευση από nikitadog » 03 Απρ 2009, 20:23

Εικόνα
Βάλε στόχο το φεγγάρι. Ακόμα κι αν αποτύχεις, θα βρεθείς ανάμεσα στ’ αστέρια.

Άβαταρ μέλους

Kasi
Dog Star ¤

Δημοσίευση από Kasi » 06 Απρ 2009, 11:49

:lol: :lol: :lol: :lol: θεικη αφισα!! :lol: :lol:
:clap :clap :clap

Άβαταρ μέλους

My Nellie
Old Member
Όνομα: Αlexandra
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση από My Nellie » 06 Απρ 2009, 12:22

Nantia F. έγραψε:Στην παραδίπλα πολυκατοικία από τη δική μου, είναι "μία" με ένα λυκόσκυλο που το βγάζει βόλτα λυτό αν και επιθετικό και δεν μαζεύει ποτέ τις ακαθαρσίες του... 1 2 3 ... τα πήρε στο κρανίο η αποκάτω μου και τις τα άφησε με το φαράσι 2 φορές μπροστά στην πόρτα της... από τότε βγαζει το σκύλο πάντα με σακουλίτσα και τα μαζεύει...
th:
Βλέπετε λοιπόν, ότι υπάρχουν εξυπνότερες αλλά συγχρόνως και ΔΡΑΣΤΙΚΟΤΕΡΕΣ λύσεις από το να συγχυζόμαστε με τους ξεροκέφαλους, προσπαθώντας να τους πείσουμε για το αυτονόητο !!!
Φροντίστε τα ζώα, επειδή είστε άνθρωποι....
Όπως οι άγγελοι φροντίζουν τους ανθρώπους....

Άβαταρ μέλους

Mousmoulo
Dog Star ¤

Δημοσίευση από Mousmoulo » 06 Απρ 2009, 12:32

Το πάρκο πίσω από τα δικαστήρια (στο Δέλεαρ που βρισκόμαστε συνήθως) είναι ναρκοπέδιο από σκατούλες.

Δεν έχω δει ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ να μαζεύει τις ακαθαρσίες του σκύλου του τόσο καιρό. Και εμένα μου έχει τύχει, να με κοιτάνε σαν εξωγήινο που τα μαζεύω ακόμα και μέσα στα σκοτάδια.

Το σκέφτομαι σοβαρά για τις αφισούλες, αλλά όταν είσαι ένας ανάμεσα σε τόσους (και είναι πάρα πολλοί) ανεγκέφαλους ιδιοκτήτες, δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις. Και να σας πω την αλήθεια, το σκέφτομαι κι από την άποψη ότι δεν θέλω να αρχίσω καμία διαμάχη με τους άλλους. Εκτός κι αν πάω μαύρα μεσάνυχτα κι αρχίζω και κολλάω αφίσες σε δέντρα. :lol:

Άβαταρ μέλους

Fairy dogmother
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από Fairy dogmother » 06 Απρ 2009, 12:44

Mousmoulo έγραψε:Το πάρκο πίσω από τα δικαστήρια (στο Δέλεαρ που βρισκόμαστε συνήθως) είναι ναρκοπέδιο από σκατούλες.

Δεν έχω δει ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ να μαζεύει τις ακαθαρσίες του σκύλου του τόσο καιρό. Και εμένα μου έχει τύχει, να με κοιτάνε σαν εξωγήινο που τα μαζεύω ακόμα και μέσα στα σκοτάδια.

Το σκέφτομαι σοβαρά για τις αφισούλες, αλλά όταν είσαι ένας ανάμεσα σε τόσους (και είναι πάρα πολλοί) ανεγκέφαλους ιδιοκτήτες, δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις. Και να σας πω την αλήθεια, το σκέφτομαι κι από την άποψη ότι δεν θέλω να αρχίσω καμία διαμάχη με τους άλλους. Εκτός κι αν πάω μαύρα μεσάνυχτα κι αρχίζω και κολλάω αφίσες σε δέντρα. :lol:
Δεν έρχεσαι σε διαμάχη όταν περνάς το μήνυμα με μια αφίσα. Επίσης, δεν είναι ανάγκη να τσακωθείς με κανέναν. Αν δεν θέλεις να πας να τους μοιράσεις σακουλίτσες και ευγενικά να τους πεις ότι είναι για τα σκ@τ@κια των γλυκών κατοικιδίων τους, μπορείς να περάσεις το μήνυμα με μια αφίσα και να μη μιλήσεις και σε κανέναν.

Στην τελική το δικό σου σκυλάκι δεν εξαιρείται αν πατήσει ο μ@λ@κ@ς τα κ@κ@ και μετά πάει και σπείρει με φόλες το πάρκο.
Peace Love & Ice Cream!
Νιόβη

Lois R.I.P. 3/5/2010

Άβαταρ μέλους

Fairy dogmother
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από Fairy dogmother » 06 Απρ 2009, 12:47

Επίσης, σύντομα η αφισούλα θα είναι διαθέσιμη και σε αρχείο pdf σε πιο υψηλή ανάλυση από την πρώτη, γιατί έπεσε ζήτηση. Όποιος θέλει μου στέλνει πμ με το email του και του τη στέλνω απευθείας.
Peace Love & Ice Cream!
Νιόβη

Lois R.I.P. 3/5/2010

Άβαταρ μέλους

Mousmoulo
Dog Star ¤

Δημοσίευση από Mousmoulo » 06 Απρ 2009, 13:32

Fairy dogmother έγραψε:
Mousmoulo έγραψε:Το πάρκο πίσω από τα δικαστήρια (στο Δέλεαρ που βρισκόμαστε συνήθως) είναι ναρκοπέδιο από σκατούλες.

Δεν έρχεσαι σε διαμάχη όταν περνάς το μήνυμα με μια αφίσα. Επίσης, δεν είναι ανάγκη να τσακωθείς με κανέναν. Αν δεν θέλεις να πας να τους μοιράσεις σακουλίτσες και ευγενικά να τους πεις ότι είναι για τα σκ@τ@κια των γλυκών κατοικιδίων τους, μπορείς να περάσεις το μήνυμα με μια αφίσα και να μη μιλήσεις και σε κανέναν.

Στην τελική το δικό σου σκυλάκι δεν εξαιρείται αν πατήσει ο μ@λ@κ@ς τα κ@κ@ και μετά πάει και σπείρει με φόλες το πάρκο.
Ευελπιστώ να το πάρω απόφαση και να το κάνω. Αλλιώς, στην επόμενη συνάντηση στο Δέλεαρ, θα ξαμοληθούμε όλοι να κολλάμε αφισούλες. Δεν θα μας πει και κανείς τίποτα. :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους

χριστιαννα
Dog Star ¤¤¤

Re: ΚΟΛΛΗΣΤΕ ΤΟ ΠΑΝΤΟΥ

Δημοσίευση από χριστιαννα » 06 Απρ 2009, 19:35

nikitadog έγραψε:Εικόνα

:lol: :clap :lol: :clap :lol: :clap :lol:
Μπουμπης - Χριστιαννα
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Fairy dogmother
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από Fairy dogmother » 07 Απρ 2009, 11:44

Να και το μεγαλύτερο αρχείο

http://i481.photobucket.com/albums/rr17 ... /skata.jpg
Peace Love & Ice Cream!
Νιόβη

Lois R.I.P. 3/5/2010

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΥΜΒΙΩΣΗΣ με άλλα ζώα…”