Πρωινό βρήσιμο....

Προτάσεις για την καλύτερη συμβίωση με συνανθρώπους μας που δεν αγαπούν το σκύλο όπως εμείς.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

maria_eleni
Saint Bernard

Re: Πρωινό βρήσιμο....

Δημοσίευση από maria_eleni » 24 Απρ 2010, 03:21

Από την μία στεναχωριέμαι και από την άλλη λέω "μην στεναχωριέσαι υπάρχουν κι άλλοι τρελοί" όταν διαβάζω για τους πειραγμένους που σας βασανίζουν. kez::

Εγώ πέτυχα την πιό υστέρω μακράν.. με φίλες μου έμενα στο ισόγειο διαμέρισμα πολυκατοικίας στο κέντρο. είχα 2 γατάκια και ένα σκυλάκι. Η από πάνω μας, δεν ξέρω την οικογενειακή της κατάσταση, έδειξε τι ήταν πάο την πρώτη μέρα που πατήσαμε το πόδι μας και μας είπε οτι "κάνουμε πολύ φασαρία στην μετακόμιση και θα φωνάξει το 100"... κλασσική καραμέλα αυτό το 100 και δεν δώσαμε σημασία.. ::crz

μόλις είδε τις γάτες έγινε χαλασμός! ερχόταν κάτω σε μία μικρή αυλίτσα που είχαμε και έπερνε τα πιατάκια τους και τα πέταγε, άφηνε ανοιχτή την πόρτα στον ακάλυπτο για να φύγουν, πέταγε από το μπαλκόνι της σκουπίδια για να πέσουν στην αυλίτσα, ούρλιαζε οτι είναι βρώμικα και η μπόχα δεν αντέχεται κτλ κτλ.

αυτό που κάναμε ήταν να την αγνοούμε επειδικτικά. κατάφερε όμως η μ%$#@&*^ να πετάξει φόλα. Τον έναν γάτο δεν τον βρήκαμε ποτέ.. ψάχναμε ψάχναμε αλλά μετά πό εβδομάδες οι ελπίδες λιγόστευαν. Το ξέρω οτι το έκανε αυτή και δεν μπορούσα να το αποδείξω, φοβόμουν για τα υπόλοιπα δεν ήξερα τι να κάνω.. owo::

οταν όμως βγήκε κλασσικά στο μπαλκόνι όταν έβαζα νεράκι στα πιατάκια (κλασικά με την ρόμπα και τα μπικουτί - φαντάζομαι το ξέρετε το στυλάκι) και μου είπε οτι πάλι καλά που "έφυγε" το ένα και ξεβρώμισε ο τόποσ δεν κρατήθηκα και άρχισα να βρίζω και να ουρλιάζω οτι "αν δεν έχει ζωή δεν φταίμε εμείς και τα ζώα μας", "να βρεί με κάτι να ασχοληθεί να σπάσει η μονοτονία της", κατίνα την ανέβασα ψυχασθενή την κατέβασα και πιστεύω οτι από εκεί και πέρα η κατάσταση ξέφυγε από κάθε όριο για τον εξής απλό λόγο: γιατί της έδωσα σημασία. Αυτά τα άτομα ψάχνουν τρόπο να πολεμήσουν την ανία τους συνήθως. Δεν πρέπει να τσαντιζόματσε πρεπει να τους λυπόμαστε και αν ξεφεύγει από κάθε όριο να φωνάζουμε την αστυνομία. thr::

Άβαταρ μέλους

aggeliki222
Bullmastiff
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aggeliki222 » 24 Απρ 2010, 05:01

Θα συμφωνησω με τη maria_elenι. Κι εγώ τους λυπάμαι. Δεν τους απαντάω ποτέ γιατι θεωρώ ότι δεν υπάρχει περιπτωση να αλλάξουν γνωμη.
Εγω στη γειτονιά μου, δυστυχώς δεν έχου πολλούς απο δαυτους. Και λέω δυστυχώς γιατι έχω απο τους άλλους τους κρυψίνους, που δεν λένε αλλα κανουν. Το τι φόλα έχει πεσει τους τελευταίους μηνες ειναι ανεκδιήγητο.
Ο φουρναρης κάθε φορά που περναμε απ'εξω απο το φουρνο, έρχεται τρεεεχωντας στην πόρτα και στέκεται και μας κοιτάει με τρόμο. Τι φοβάται; Μη φύγει η Lora απ'το λουρι και του φάει τα κουλούρια;;
Κουνάω το κεφαλι μου, καθαρα για λόγους εκτονωσεις, και φεύγω..

Άβαταρ μέλους

lenaki0e0
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από lenaki0e0 » 16 Μάιος 2010, 05:32

Litsaki έγραψε:Είμαι 31!!!Οι γονελις μου μου λένε να μην της δίνω σημασία γιατι είναι αρρωστη αλλά μέχρι πότε δεν θα της δίνω σημασία ????
αχ αγαπη μου ποσοοοοοοοοοο σε καταλαβαινω να ξερες ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ σχεδον το ιδιο σημβαινει και σε μενα μονο που η δικια μου psycho γειτονισσα δεν βριζει μονο αλλα με λουζει με το λαστιχο της αυλης της :lol: το τι ακουει πρωι πρωι δεν λεγετε εεε show εισητηρια να κοβαμαι θα τα κονομαγαμε κ ολας. και μενα μου λενε δεν ειναι καλα μην δινεις σημασια ειναι αρρωστη (στο μυαλο) μεχρι και η κορη της που ειναι οικογεννιακη μας φιλη (φαντασου) μου το πε αυτο και της ειπα αν ειναι τρελη στο τρελοκομειο, δεν χρωσταω κατι. παντος εγω δεν καθομαι ετσι με σταβρομενα χερια next time θα τα πει με τον δικηγορο μου και εχω ενημερωσει και την οικογεννια της, πραξε αναλογα, αλλιως θα το βλεπει παιχνιδι και θα το κανει και επιτιδες. οσο για το γαβγισμα να της πεις αυτο που λεω κι εγω σε ολους , τα σκυλια γαβγιζουν, εμεις μιλαμε, πια η διαφορα? επιδι δεν καταλαβαινουμε τι θελουν να πουν? ΗΜΑΡΤΟΝ ΣΕ ΤΙ ΚΟΣΜΟ ΖΟΥΜΕ? :dv1 :dv1 :dv1

Άβαταρ μέλους

nan80
Bullmastiff

Δημοσίευση από nan80 » 29 Μάιος 2010, 01:29

Eμένα η γιαγιά που μένει ακριβώς από πάνω δεν συμπαθεί καθόλου τους σκύλους αλλά αγαπά πολύ τις γάτες!Εν τω μεταξύ η ίδια κάθε βράδυ κατεβάζει και αφήνει έξω από την είσοδο της πολυκατοικίας φαγητό για τις γάτες τις γειτονιάς η οποίες φυσικά είναι αδέσποτες!Και το πρωί (επειδή είναι και μανιακή με την καθαριότητα) όταν κατεβαίνει να καθαρίσει το πεζοδρόμιο έμπροσθεν της πολυκατοικίας βρίζει το σκυλάκι μου,μονολογεί και λέει να πάρεις τα κ@@οσκυλό σου και να πάς αλλού,ενώ στην ουσία τα περιττώματα που μαζεύει είναι κατεξοχήν από τις γάτες τις οποίες η ίδια τα'ί'ζει!Τι να πεις τώρα και τι συμπέρασμα να βγάλεις!?

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΥΜΒΙΩΣΗΣ με άλλα ζώα…”