Που κοιμάται το σκυλάκι σας?

Σφυγμομετρήσεις – Δημοσκοπήσεις.
Αν θέλεις μπορείς να προτείνεις μία και αν έχει ενδιαφέρον βλέπουμε…
Απάντηση

Το δημοψήφισμα λήγει την 27 Μαρ 2017, 02:42

1. Στο σπιτάκι του που είναι στον κήπο ή στο μπαλκόνι
2
10%
2. Σε crate
1
5%
3. Στο κρεβάτι του που βρίσκεται στο καθιστικό
3
14%
4. Στο κρεβάτι του που βρίσκεται δίπλα από το δικό μου
11
52%
5. Στο κρεβάτι μαζί μου
4
19%
6. Στο κρεβάτι μαζί μου κοιμάται το γατί μου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι

Σύνολο ψήφων: 21

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 227 times
Been thanked: 355 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 17 Μαρ 2017, 01:42

Ένα καυτό ερώτημα φίλοι μου, μιας και το θέμα του ύπνου του σκύλου μας μας έχει απασχολήσει πολλές φορές και επίσης πολλά λέγονται και γράφονται γύρω από αυτό...

Έβαλα την δυνατότητα να μπορεί ο καθένας μας να έχει μέχρι τρεις επιλογές, επειδή πολλοί έχουμε πάνω από ένα σκυλάκι και επίσης γατάκια.
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

vanavana
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Vana
Has thanked: 121 times
Been thanked: 91 times
Re: Που κοιμάται το σκυλάκι σας?

Δημοσίευση από vanavana » 17 Μαρ 2017, 12:26

Κανένα από τα ζωάκια μου δεν κοιμούνται μαζί μου γιατί με τα σκυλιά τουλάχιστον είναι αδύνατο να κοιμηθώ, χτυπιούνται - η Σπίθα- ροχαλίζουν - η Ρόζι και ο Τέρυ- και ησυχία δεν έχουν. Απλά όταν οι καιρικές συνθήκες δεν είναι καλές τους αφήνω να κοιμηθούν μέσα, όπου πιάνουν τους καναπέδες και η Ρόζι μας χτυπά εγερτήριο στις 7 γλείφοντας. Με το γατούλη κοιμάμαι μαζί, εάν ξαπλώσω για μεσημέρι, γιατί είναι πολύ ήσυχος και δε σηκώνεται αν δε σηκωθώ. Το βράδυ όμως κι αυτός έχει το κρεβατάκι του πάνω στην πολυθρόνα.

Άβαταρ μέλους

Μυρτώ
Club Member
Όνομα: Παρασκευή
Has thanked: 377 times
Been thanked: 158 times

Δημοσίευση από Μυρτώ » 17 Μαρ 2017, 19:20

χμμμ... είναι λίγο περίπλοκο αυτό το θέμα για μας ml1:
Όταν το Ντικάκι κι εγώ μέναμε μόνες, τα δυό μας, η Ντίκα κοιμόταν όπου ήθελε δηλ. μαζί μου στο κρεβάτι ή στην μαξιλάρα της δίπλα στο κρεβάτι μου ή στην άλλη μαξιλάρα της στο σαλόνι, ή στην τρίτη μαξιλάρα της στο γραφείο, ή στον καναπέ του σαλονιού, ή στο χαλί του σαλονιού ή... δίπλα μου στη σκηνή στο κάμπιγκ στις διακοπές bigg:
Όταν αρχίσαμε να ζούμε μαζί με τον σύντροφό μου, που στη πορεία έγινε και σύζυγός μου, το Ντικάκι έμαθε να μην ανεβαίνει στο κρεβάτι μας -ούτε στους καναπέδες- και κοιμόταν στην μαξιλάρα της δίπλα στο κρεβάτι μας, ή σε κάποια απ' τις άλλες μαξιλάρες της ή στο χαλί κλπ.
Επειδή όμως το αλλεργικό Ντικάκι με τα δερματικά της -για τα οποία δεν είχα καταφέρει να βρω ουσιαστική γιατριά μέχρι πρόσφατα- κατά καιρούς μύριζε πολύ άσχημα και ξυνόταν και δαγκωνόταν ακόμα και μέσα στην νύχτα και μαδούσε πολύ κλπ., ο σύζυγος δεν άντεχε αυτήν την κατάσταση και έτσι κάποια στιγμή κατήργησα την μαξιλάρα του υπνοδωματίου και το κορίτσι μου έμαθε να μην έρχεται για ύπνο στο υπνοδωμάτιο ...έρχεται όμως το πρωί συχνά για να με ξυπνήσει με ένα φιλί ή μόλις μας ακούσει ότι ξυπνήσαμε για να ''πει'' καλημέρα :002
Τώρα που το Ντικάκι δεν μυρίζει πια και δεν μαδάει και τα δερματικά της δεν υφίστανται πλέον, λέω ν' αρχίσω να ψήνω τον σύζυγο να ξαναμπεί η μαξιλάρα στην ''θέση'' της wink:
Με τον Πούμπα τα πράγματα είναι πιο απλά, το βράδυ, μετά το βραδινό φαϊ, αφού πρώτα ρίξει έναν υπνάκο, στο μαξιλάρι του στο σαλόνι, όσο εμείς χαζεύουμε τηλεόραση ή μιλάμε κλπ., μετά με χάδια κι αγκαλιές βγαίνουμε έξω αδιαμαρτύρητα και πηγαίνει μόνος του κατευθείαν για ύπνο μέσα στο σπίτι του που είναι στην σκεπαστή βεραντούλα ακριβώς έξω από το σαλόνι.
Τα γατσούνια κοιμούνται όπου τους έρθει, αρκεί να είναι... ψηλά (bs)

Υ/Γ Αυτή τη στιγμή που γράφω και είμαστε στο σπίτι της μάνας μου, όπου επιτρέπονται τα πάντα... και τα 2 σκυλουμπίνια κοιμούνται φαρδιά πλατιά δίπλα μου πάνω στον καναπέ mock:
''...τό νοῦ σας : ἀπό μᾶς ἡ ἄνοιξη ἐξαρτᾶται.
Νά ξαναδώσουμε στά πόδια μας τό χῶμα. Τό πράσινο στό πράσινο τόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ στόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ. Δέν ὠφελοῦν πιά οἱ μυῶνες
θέλει ἀγάπη θηριώδη
θέλει πήδημα τίγρισσας μές στίς ἰδέες...''

Άβαταρ μέλους

JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤
Όνομα: ΜΑΡΘΑ
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 19 Μαρ 2017, 18:44

Εξαρταται απο τον καιρο...! Για παραδειγμα εαν ειναι χειμωνας το 90% τουλαχιστον την περνανε μεσα στο σπιτι οπου κοιμουνται στα κρεβατακια τους που βρισκονται στο καθιστικο! Αν εχει ανοιξιατικο καιρο(οπως τωρα) την ημερα προτιμανε να καθονται στην αυλη ενω το βραδυ μπαινουν μεσα! Και τελος το καλοκαιρι,που εχει καυσωνα συνηθως τα μεσημερια μπαινουν μεσα και το βραδυ που δροσιζει θελουν να βγουν εξω(αν και γω το βραδυ τα θελω μεσα για μεγαλυτερη προστασια απο τα κουνουπια και τις σκνιπες,αλλα τα σκασμενα δεν καθονται σκανε heat: ).
ΕικόναΕικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “POLLS”