ορφανα κουταβια

Εδώ μπορείς να υποβάλεις ερωτήσεις και απορίες που αφορούν τους καλούς μας φίλους και δεν βρίσκεις την κατάλληλη κατηγορία.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Bonzluk
Puppy
Όνομα: Nancy
ορφανα κουταβια

Δημοσίευση από Bonzluk » 23 Ιούλ 2019, 13:05

καλησπερα σας
ειναι το 1ο μου ποστ και συγγνωμη αλλα δεν ξερω που να το γραψω....
πριν 4 μερες βρηκα πεταμενα σε αυλη παλιου κτιριου που ειναι σκουπιδοτοπος (σταματαω και ταιζω ενα κυνηγοσκυλο που παρατησαν εκει.... και απο τις φωνες τους τα εντοπισα)
ειναι δυο κοριτσακια με κλειστα ματακια 4-5 ημερων απο οτι μου ειπε ο κτηνιατρος... δεν ξερει ποσο θα μεγαλωσουν ( και στην παρουσα φαση προεχει να ζησουν) και γενικα δεν με κατατοπισαν πολυ.
Οταν τρωνε ειναι τοσο βιαστικα που πνιγονται... τι δεν κανω καλα? καμια καλη συμβουλη??
Αναγκαστικα τα παιρνω μαζι μου κρυφα στη δουλεια και τα ταιζω 1-2 φορες ... ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα που πχ τις ωρες που δουλευω τρωνε σε λιγο μεγαλυτερο διαστημα αντι για 2 ωρες πχ ανα 3 - 3.5
Ευχαριστω

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 256 times
Been thanked: 396 times

ορφανα κουταβια

Δημοσίευση από Morgan_A » 24 Ιούλ 2019, 00:17

Καλώς ήρθες στην συντροφιά μας φίλη μας.

Μάλλον για να τρώνε τόσο γρήγορα θα πει ότι καλά τα ταϊζεις...
Συγχαρητήρια που τα πήρες κοντά σου και τα φροντίζεις, να είσαι σίγουρη πως θα τα δεις να μεγαλώνουν και θα είναι το ωραιότερο δώρο που πήρες ποτέ.
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σκυλο - ερωτήσεις γενικά”