Φυσικη Αναγκη...

Εδώ μπορείς να υποβάλεις ερωτήσεις και απορίες που αφορούν τους καλούς μας φίλους και δεν βρίσκεις την κατάλληλη κατηγορία.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Sepulgiannis
Puppy
Όνομα: Γιαννης

Φυσικη Αναγκη...

Δημοσίευση από Sepulgiannis » 16 Οκτ 2016, 21:18

Παιδια ηθελα να ρωτησω κατι που συμβαινει και που μου προκαλει μεγαλη απορια .Εχω μια σκυλιτσα 5 μηνων η οποια απο οταν την απεκτησα και επειδη εχω αυλη κανει τις φυσικες της αναγκες στον κηπο καθε μερα..λογικο αυτο με το που θα παω για καφε σε ενα dog friendly καφε διπλα στο σπιτι μου την περνω παντα μαζι και παντα μιαμιση ωρα απλα αραζει...μετα παλι βολτα 2 ωρες σχεδον καθημερινα ουτε ουρει ουτε κανει τα κακακια της..με το που παμε σπιτι τρεχει αυλη να κανει ολες τις αναγκες της...δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο και πως να της το περασω να τα κανει και εξω και να μην τα κραταει μεσα της. Οποιος γνωρίζει η του χει τύχει ας με βοηθησει

Άβαταρ μέλους

petp
Club Member
Όνομα: petros
Has thanked: 56 times
Been thanked: 24 times
Re: Φυσικη Αναγκη...

Δημοσίευση από petp » 16 Οκτ 2016, 21:24

καλησπέρα
καταρχήν να την χαίρεσαι...
η σκυλίτσα σου ακόμα είναι κουτάβα...
από μωρό έμαθε στην αυλή και μεγαλώνοντας εκεί νοιώθει άνετα...
σιγα σιγά όσο μεγαλώνει και κοινωνικοποιείται και θα νιωθει περισσότερο ασφάλεια να αφήσει τις μυρωδιές της, θα αρχίσει να λερώνει σε βόλτες...
γι ααρχή αρχισε να την περιμένεις σε μέρη με χώματα που έχουν λερώσει κι άλλα σκυλιά μέχρι φυσιολογικα κι ενστικτωδώς να λερώσει...

Άβαταρ μέλους

Giorgis T
Forum Trainer
Όνομα: Giorgis
Has thanked: 16 times
Been thanked: 19 times

Δημοσίευση από Giorgis T » 17 Οκτ 2016, 01:52

Επιβράβευση κατά τη διάρκεια της βόλτας.

Άβαταρ μέλους

vanavana
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Vana
Has thanked: 121 times
Been thanked: 91 times

Δημοσίευση από vanavana » 20 Οκτ 2016, 13:11

Εμένα Γιάννη η μία δικιά μου που δεν είναι κουτάβι αλλά κοντά τριών χρονών, από τότε που τη βρήκα μέχρι και σήμερα, σχεδόν ενάμισι χρόνο αργότερα, δεν τα έχει κάνει ποτέ της έξω. Προτιμά να σκάσει και να γυρίσει στον κήπο να βρει δυο τρεις γωνιές που χρησιμοποιεί για τουαλέτα και να κάνει την ανάγκη της. Δεν το κατάφερα ποτέ, όσο και να την έβγαζα έξω. Ελπίζω εσύ να το καταφέρεις γιατί εγώ το παράτησα και την αφήνω να τα κάνει στον κήπο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σκυλο - ερωτήσεις γενικά”