Βρήκα σκύλο, τι χρειάζεται?

Εδώ μπορείς να υποβάλεις ερωτήσεις και απορίες που αφορούν τους καλούς μας φίλους και δεν βρίσκεις την κατάλληλη κατηγορία.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
LoveMutts
Beagle

Re: Βρήκα σκύλο, τι χρειάζεται?

Δημοσίευση από LoveMutts » 31 Δεκ 2016, 12:48

Ευχαριστώ παιδιά, απλά δουλεύουμε την ανάκληση από τώρα γιατί χρειάζεται πολύ για έκτακτες καταστάσεις. Θα δοκιμάσω να του συνδυάσω την ανάκληση με άλλο ήχο μήπως όντως είχε κάποια τραυματική εμπειρία στο παρελθόν.

Άβαταρ μέλους

Χαρίτη
Club Member
Όνομα: Μαίρη
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από Χαρίτη » 31 Δεκ 2016, 17:59

Ωωωωω τι ωραίο πρωτοχρονιάτικο δώρο σου έκανε αυτό το πλασματάκι, είσαι πολύ τυχερός που σε διάλεξε και σε υιοθέτησε.
Ποιος τη χάρη σου!!!
ΤΟ 2017 προβλέπεται τέλειο για σένα, οι όμορφες εκπλήξεις ξεκίνησαν ήδη!!!
Να περάσετε όμορφα και πολλά χρόνια μαζί!!! :lov :lov :lov

Μπράβο σου που έσωσες μια ψυχουλα!!!
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
LoveMutts
Beagle

Δημοσίευση από LoveMutts » 01 Ιαν 2017, 01:04

Βασικά εγώ είμαι τυχερός, μου έτυχε σκύλος που συνδυάζει όλα αυτά που χρειαζόταν ιδανικά να έχει ένας δικός μου σκύλος (να τα πηγαίνει καλά με τις γάτες, να μην γαυγίζει πολύ και να είναι αρκετά μικρός για να μετακομίσει σε διαμέρισμα) και ήρθε μόνος του!

Ο μικρούλης σήμερα τρόμαξε πολύ με τα πυροτεχνήματα και τη φασαρία. Ευτυχώς ήμουν υποψιασμένος από τις γάτες μου και φροντίσα να έχω στο νου μου να τον ηρεμίσω όσο μπορούσα.

Λογικά μόλις ανοίξει ο κτηνίατρος σε δύο μέρες θα πάμε για εμβόλια και εξετάσεις :-D

Καλή χρονιά!

ΥΓ, Χαρίτη, είναι αρκετά όμοιος με αυτόν που έχεις στο avatar σου μόνο που εκεί που ο δικός σου έχει άσπρο ο μικρός μου έχει κίτρινο.

Άβαταρ μέλους

vanavana
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Vana
Has thanked: 121 times
Been thanked: 91 times

Δημοσίευση από vanavana » 01 Ιαν 2017, 10:27

Καλημερα καλη χρονια κι ενα τεραστιο μπραβο για την πραξη σου. Επειδη εχω τρια σκυλακια μαζεμενα απο το δρομο, να σου πω οτι θα πρεπει να εχεις υπομονη. Τα αυτονοητα για εμας δεν εξυπακουεται οτι ειναι το ιδιο αυτονοητα και για τα ζωακια μας. Θα μαθει ομως. Οταν νιωσει ασφαλεια και σε εμπιστευτει εντελως, θα δεις την προοδο που δεν φανταζεσαι ισως τωρα. Το να εχεις σκυλο ειναι πολυ πιο ευκολο απ οσο φανταζονται καποιοι που δεν εχουν. Πιστεψε με αυτα που θα παρεις ειναι πολλαπλασια απο αυτα που θα δωσεις.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σκυλο - ερωτήσεις γενικά”