Δυο ιστορίες καθημερινής τρέλλας

Χρήσιμες συμβουλές για αναπάντεχα & απρόβλεπτα συμβάντα. Ενημερωθείτε από έμπειρους ιδιοκτήτες και συζητήστε το περιστατικό σας.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

chrisa4
Dog Star ¤¤

Re: Δυο ιστορίες καθημερινής τρέλλας

Δημοσίευση από chrisa4 » 14 Απρ 2011, 13:04

Μαρία εγώ θα έλεγα να μαζευτείτε 3-4 μεγάλοι κ αν τον ξαναδεις να του πάρετε το κουτάβι επιτόπου, δώσε μετά το τηλέφωνό σου και πες του να σε πάρουν οι γονείς του
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

alessaki
Bullmastiff
Όνομα: alexandra

Δημοσίευση από alessaki » 07 Ιούλ 2012, 12:44

καψοραχη έγραψε:φρεσκο-φρεσκο...χτες το ακουσα..."καλε!μην μαζευεις τα κακα του σκυλου σου!αστα λιπασμα στο δεντρακι!!!!!"
γιαγιουλα με ρομπιτσα σε μπαλκονι....το ακουσα και αυτο!!! "prks
Σε βγαζεικαι απο τον κοπο! ???

Άβαταρ μέλους

143
Beagle
Όνομα: ΜΑΡΙΑ

Δημοσίευση από 143 » 01 Μαρ 2013, 17:48

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να μοιραστώ και εγώ ένα τρελό συμβάν που μου συνέβη σήμερα. Μένω στο Γαλάτσι και πηγαίνω με την Μάγια μου στο παρκάκι της Γκράβας για να παίξει ελευθέρη με άλλα σκυλιά, η μάγια είναι ημιάιμο λαμπραντοράκι φανταστείτε ενέργεια, κουβεντιάζοντας λοιπόν με μία κοπέλα κάτοχο επίσης λαμπραντορ με ρώτησε από που την πήρα απάντησα απο την φιλοζωικη 2 μηνων κουταβι σήμερα είναι 1 έτους, με την σειρά μου ρώτησα και εγώ και μου είπε από ιδιώτη που ζήτησε 500 ευρώ.
Φυσικά είπα την γνώμη μου για το παράνομο εμπόριο ψυχών όταν υπάρχουν χιλιάδες αδέσποτα και για κακή μου τύχη εκείνη την ώρα καταφτάνει ένας τύπος με μια θηλυκιά σκυλίτσα αυτ'α που είναι λουκάνικα, μόλις με ακούει μόνο που δεν με έδειρε γιατί έχω στειρώσει το σκυλί μου και είμαι βλαμμένη να στειρωσουν εμένα για να μην φερω στον κόσμο βλαμμένα παιδια, φυσικά μαζεύτηκε κόσμος ο τύπος παραλληρούσε τσιρίζοντας έφτασε να πει ότι είμαστε διάφορα κοσμητικά και ότι αλλοι πουλούν τις γυναίκες και τις μανάδες τους γιατί να μην πουλήσουν μερικοί τα κουτάβια, ο νοων νοείτω...

Ηταν τέτοια η μανία του που παραλίγο θα έπεφτε ξύλο ο τύπος ήταν εκτός εαυτού και προφανώς ψυχάκιας, δυστυχώς έχει θηλυκιά φανταστείτε τι γινεται όταν θα έχει οίστρο το καυμενακι....... και μη χειρότερα....

Άβαταρ μέλους

jolinara
Akita
Όνομα: katerina

Δημοσίευση από jolinara » 02 Μαρ 2013, 14:41

Εγω παλι,οταν εμενα στην παλια μου γειτονια ειχα βγαλει για βολτα βραδυ τη σκυλιτσα μου.Στο γυρισμο σταματαει εξω απο ενα εγκατελειμενο σπιτι να μυρισει τα ξεροχορτα(απο αυτα που φυτρωνουν παντου-ξερετε).Βγαινει λοιπον δυο σπιτια παταδιπλα μια γρια και μου λεει"Κοπελια,μην κατουρησει ο σκυλος το γκαζον!!!!!!!!" ::crz καλα τα παιξα με το κουφο!Γυρναω,την κοιταζω,αλλα μιλουσα στο τηλεφωνο εκεινη τη στιγμη οποτε με επιασε εξ απινης κι απλα προχωρησα κι εφυγα.Μα γκαζον ταξεροχορτα;Και παραμεσα τι ειχε δλδ το ερειπιο,πισινα???????????????

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γιατί να συμβεί σε μένα;”