Δυο ιστορίες καθημερινής τρέλλας

Χρήσιμες συμβουλές για αναπάντεχα & απρόβλεπτα συμβάντα. Ενημερωθείτε από έμπειρους ιδιοκτήτες και συζητήστε το περιστατικό σας.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
majorlee
Akita
Been thanked: 1 time

Δυο ιστορίες καθημερινής τρέλλας

Δημοσίευση από majorlee » 02 Νοέμ 2010, 15:19

Καλησπέρα σε όλους, θέλω να σας πω τον πόνο μου:
1η ιστορία. Η γειτονιά μου είναι γεμάτη άχτιστα οικόπεδα με δένδρα, χώμα και βλάστηση (τυχεροί- θα σκεφτεί κάποιος). Παρόλα αυτά και με τη βοήθεια των συζητήσεων που διαβάζω εδώ στις βόλτες μας έχουμε σακούλες και μαζεύουμε τα κακάκια (δίπλα από κακά τούρτες) για να μην δίνουμε δικαιώματα στους μισούντες. Προχθές και με τη σακούλα στο χέρι δεχθήκαμε επίθεση από μια κάτοικο ότι θα μας κανει το ενα και το άλλο και "μην τολμήσει σκύλος να κατουρήσει αυτό το πεύκο" (διαγωνίως και απέναντι από το σπίτι της ). Τι κάνουμε, με τους τρελλούς πας κόντρα; kez::
2η ιστορία. Γείτονας απέκτησε σκυλάκι, το βγάζει βόλτα 5 μέτρα από το σπίτι του για να κάνει τα κακά του και το γυρίζει πίσω. Για κακή μας τύχη είμαστε εμείς στα 5 μέτρα. Δυο φορές (σήμερα η δεύτερη) το έχει αφήσει να τα κάνει στο κεντρο της εισόδου του γκαραζ μας. Πως το αντιμετωπιζουμε; thr::

Άβαταρ μέλους

Frangisk
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Μιχάλης

Re: Δυο ιστορίες καθημερινής τρέλλας

Δημοσίευση από Frangisk » 02 Νοέμ 2010, 16:25

Την πρωτη την αγνοεις επιδεικτικα ... τον δευτερο τον κραζεις, δεν ειμαστε κοροιδα ολοι εμεις να τα ακουμε απο ΟΛΟΥΣ για κατι βλαμενους που τα παρατανε παντου... σε εναμιση μηνα που εχω σκυλακι εχω ακουσει 10 ψαλμωδιες για ολους αυτους κι ας τα μαζευω ΠΟΛΛΥ σχολαστικα (μεχρι και νερο κουβαλαω για οταν ειναι μαλακά)

Άβαταρ μέλους

Jamsies
Old Member
Όνομα: Εύη.

Δημοσίευση από Jamsies » 04 Νοέμ 2010, 15:12

Εσυ μου λες για τρελους...ελα μια βολτα απο εδω! Περπαταω με τον σκυλο εξω απο ενα σπιτι,μου φωναζει μια κυριουλα "μην αφηνεις τον σκυλο σου να κατουραει εκει στο δεντρο (ο σκυλος μυριζε διπλα)εχουμε και μικρα παιδια". Της εξηγω ευγενικα οτι δεν θα το κανω κι οτι ο σκυλος απλα μυριζει,μου απανταει οτι "εχουμε μικρα παιδια!"...εγινε ο ιδιος διαολογος επι 5 λεπτα... Ε δεν αντεξα,της λεω "να μην αφηνετε τα παιδια σας να γλυφουν το δεντρο τοτε!"
Οποτε απλα τους αγνοεις κ μιλας στον δευτερο κυριο εξηγοντας του οτι κατι τετοιοι σαν κι αυτον ειναι μια απο τις αιτιες που ολοι εμεις που δεν φταιμε ακουμε τα εξ'αμαξης!

Άβαταρ μέλους

Frangisk
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Μιχάλης

Δημοσίευση από Frangisk » 04 Νοέμ 2010, 15:15

Jamsies έγραψε:Ε δεν αντεξα,της λεω "να μην αφηνετε τα παιδια σας να γλυφουν το δεντρο τοτε!"
:lol: :lol: :lol:

Φανταζομαι την οψη της κυριουλας owo:: owo:: owo::

Άβαταρ μέλους

chrisa4
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από chrisa4 » 04 Νοέμ 2010, 15:22

κατ αρχην Jamsies MΠPABO γιατι τν αποτστόμωσες την κομπλεξικη!!!!!! Θα συμφωνησω κ εγω και θα πω να την αγνοησεις επιδεικτικα την πρωτη κ αν σου ξαναπει τιποτα στολισε την!!! Με το γαντι παντα βεβαια!!!!! bigg: Οσο για τη δευτερη περιπτωση μιλα του ευγενικα στην αρχη αλλα αν δε δεις καμια ανταποκριση ακολουθησε την τακτικη νουμερο 1!!! :sarc
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

irenegate77
Dog Star ¤¤¤¤
Όνομα: Ειρήνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από irenegate77 » 04 Νοέμ 2010, 15:58

Αν δεν παιρνουν απο λογια το σχεδιο νουμερο 1 δουλευει και με πολυ καλα αποτελεσματα lau2: και τους αποστομωνεις και νευριαζουν και την επομενη φορα που θα συναντηθειτε θα κανουν πως δεν σε βλεπουν :lol:

Άβαταρ μέλους

mariag
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Maria

Δημοσίευση από mariag » 04 Νοέμ 2010, 17:13

Έχω κι εγώ μια τρελοϊστορία από χθες στο καράβι. Ταξιδεύαμε με αυτοκίνητο και με Ίρμα φυσικά. Πήγαμε λοιπόν την Ίρμα στα κλουβάκια που είναι στον πάνω όροφο του γκαράζ (σε χώρο που δίπλα είναι ανοιχτός φυσικά και αερίζεται). Αφού βάλαμε την Ίρμα μέσα ζητήσαμε απ τους υπαλλήλους αν γίνεται να αλλάξουμε θέση στο αμάξι για να μην ενοχλούμε το πρωί (δλδ να κοιμηθούμε λίγο παραπάνω). Ευγενέστατος ο κύριος που δούλευε μας είπε δίπλα στις σκυλιέρες. Πάμε λοιπόν εκεί και δίπλα ήταν μια γυναίκα που πάρκαρε. Της είπε λοιπόν ο ευγενέστατος κύριος του πλοίου αν μπορεί να πάει λίγο πιο άκρη και αυτή απαντάει: Ααα δεν πάω δίπλα στα ζώα! Την άκουσα και της λέω, το σκυλάκι μέσα είναι δικό μας και δεν κάνει τίποτα, είναι καλό (γιατί, αφελής εγώ σκέφτηκα ότι θα φοβάται). Ναι, μου λέει, αλλά είμαι έγκυος και απαγορεύεται!!!

Τι να της πεις ρε παιδιά! Δεν της απάντησα, της είπα καλά καλά (έτσι ακριβώς) και το σταμάτησα. Και η Ίρμα φαίνεται ένα υγιές, χαρούμενο και πάντα καλοπροαίρετο σκυλί... Τι να πεις, η άγνοια σε αυτή τη χώρα είναι τραγική.
Λευτεριά στα φυλακισμένα μπαλκονόσκυλα!!!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

adoptastray
Bullmastiff

Δημοσίευση από adoptastray » 07 Νοέμ 2010, 19:58

Απαγορευετε να οδηγουν επρεπε να της πεις της κυριας th:
Ημαρτον.Κ εγω εγκυος ειμαι κ ο δικος μου γιατρος μου λεει να μην οδηγω οχι να μην εχω σκυλο.
Κ στην γνωστη ερωτηση ''τι θα κανεις με τα σκυλια σου οταν γεννησεις(υπονοοντας να τα δωσω φυσικα) επειδη εχω κουραστει να προσπαθω να δωσω σε στενομυαλους ανθρωπους να καταλαβουν τα αυτονοητα...προτιμω να τους τριψω στην μουρη σοκαροντας τους,την δικη μου πεποιηθηση απαντωντας ως εξης: ''θα παρω ενα μεγαλο παρκοκρεβατο να τα βαζω ολα μεσα να παιζουνε lau2: η αντιδραση τους δεν τους επιτρεπει να βγαλουν αχνα οπως καταλαβενετε....
Μια φιλη μου σκυλομαμα μου ειπε ενα φεγγαρι που της ελεγα για τους γνωστους τσακωμους στον δρομο οπως προαναφερατε....''με τη μια στολισμα θελουνε!Μονο που εχουν το θρασσος να ταραζουν την ψυχικη σου ηρεμια φτανει!''
Οι φιλοι δεν αγοραζονται (!) και βρισκονται πολυ ποιο κοντα μας απ οσο νομιζουμε.Τα ζωακια των δρομων και των κλουβιων εχουν προτεραιοτητα στην αγαπη.Επισκεφτειτε τον συλλογο της περιοχης σας και θα διαπιστωσετε πως ο καλυτερος φιλος σας ειναι κοντα στο σπιτι σας,υγειης και προθυμος να σας δωσει την αγαπη του δωρεαν!

Άβαταρ μέλους

Jamsies
Old Member
Όνομα: Εύη.

Δημοσίευση από Jamsies » 08 Νοέμ 2010, 00:52

Το δικο μου το σημερινο ηταν σχετικα απλο "κοπελα μου μην περνας με τον σκυλο απο το δικο μας πεζοδρομιο γιατι ο bruno λυσσαει.Ζηλευει που ειναι δεμενος" ...κι ο bruno ειναι κανις...Τι να της πω εγω τωρα που εχει το κανις δεμενο σε αυλη ολη τη μερα κ θεωρει οτι εγω φταιω που ζηλευει?! :hstrc

Άβαταρ μέλους

καψοραχη
Old Member

Δημοσίευση από καψοραχη » 08 Νοέμ 2010, 09:07

φρεσκο-φρεσκο...χτες το ακουσα..."καλε!μην μαζευεις τα κακα του σκυλου σου!αστα λιπασμα στο δεντρακι!!!!!"
γιαγιουλα με ρομπιτσα σε μπαλκονι....το ακουσα και αυτο!!! "prks

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γιατί να συμβεί σε μένα;”