Δυο ιστορίες καθημερινής τρέλλας

Χρήσιμες συμβουλές για αναπάντεχα & απρόβλεπτα συμβάντα. Ενημερωθείτε από έμπειρους ιδιοκτήτες και συζητήστε το περιστατικό σας.
Άβαταρ μέλους

chrisa4
Dog Star ¤¤

Re: Δυο ιστορίες καθημερινής τρέλλας

Δημοσίευση από chrisa4 » 18 Νοέμ 2010, 02:14

E δεν παιζονται κ αυτες πια!!!!!!! Τι να πεις? Και που να τον παω κυρα μου να τα κανει αν δεν τα κανει στα δεντρα? Στην τουαλετα και να του μαθω να τραβαει και καζανακι??? τι να πεις πια!!!!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Juan Carlos
Bullmastiff

Δημοσίευση από Juan Carlos » 18 Νοέμ 2010, 09:00

Είναι πολλοί παππούδες που γινονται πολυ ενοχλητικοί
Από τη μια καλό είναι να το λένε (με ευγενικό τρόπο) γιατί υπάρχουν και αυτοί που δυστυχώς δεν τα μαζεύουν
Από την αλλή δεν καταλαβαίνω γιατι επιμένουν οταν τους λες οτι τα μαζεύεις, τους δείχνεισ ακομα και την εφημεριδα και αυτοι συνεχίζουν να στη λενε
Εκει περνω αναποδες

Υπάρχουν φυσικά και γνωστοι
Μια γιαγια που μεχρι εκεινη τη στιγμη συμπαθουσα τρελα είπε στον σκυλο μου το εξής:
Να δω τι θα κάνεις όταν παντρευτει, κανει παιδιά και εσενα θα σε έχει παρατημένο στο μπαλκονι και μετα θα σε πεταξει στο δρομο
Ααααχ Θα το χαρώ πολύ τότε
Θα το ευχαριστηθω
?????
Τι της λες ε? :dv1 :dv1

Άβαταρ μέλους

καψοραχη
Old Member

Δημοσίευση από καψοραχη » 18 Νοέμ 2010, 10:48

υπαρχουν πολλα και σκληρα που μπορεις να της πεις....οπως πχ οτι και εκεινην τα παιδια της μπορει να την βαλουν γηροκομειο!!!! και οτι εχει περισσοτερες πιθανοτητες να συμβει αυτο παρα το σκυλι σου στον δρομο γιατι καποιος που αγαπα τα ζωα αγαπα και τους ανθρωπους αλλα δεν ειναι απαραιτητο να συμβαινει το αντιθετο......αλλα δεν σου παει η ψυχη....και αφηνεις την κακια να την φαει.....με λιγα λογια με το συμπαθειο χεστην!!!
εγω εχω μαθει να τους κοιταζω και να φευγω...ο καθεις με την ψυχη του.....

Άβαταρ μέλους

Frangisk
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Μιχάλης

Δημοσίευση από Frangisk » 18 Νοέμ 2010, 10:57

Παιδια μπηκα κι εγω στο club αυτων που "τα ακουνε" :sarc
Προχτες στη βολτα μας διπλα σε ενα περιπτερο (4-5 μετρα μακρια απο αυτο) ειχε μια ζαρντινιερα η οποια ηταν και ψηλη (εφτανε στην πλατη της Σανελ). Η Σανελ λοιπον μυριζει τη ζαρντινιερα και βγαινει η περιπτερου και λεει "τι εγινε θα μου ξερανεις το φυτο? μην αφησεις το σκυλι σου να μου το κατουρησει" !!!! :lol:
Και πεταει και το φοβερο ... "εχω κι εγω σκυλια" :lol: :lol: :lol:
Η αμοιρη η Σανελιτσα και να ηθελε δεν εφτανε να κατουρησει μεσα στη ζαρντινιερα !!!

Άβαταρ μέλους

eri
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από eri » 18 Νοέμ 2010, 22:29

chrisa4 έγραψε:E δεν παιζονται κ αυτες πια!!!!!!! Τι να πεις? Και που να τον παω κυρα μου να τα κανει αν δεν τα κανει στα δεντρα? Στην τουαλετα και να του μαθω να τραβαει και καζανακι??? τι να πεις πια!!!!!
χαχαχαχα!Με εκανες και γελασα!!!Δε ξερω τι σκεφτονται και τα λενε!!! lau2:

Μιχαλη welcome to the club!

Άβαταρ μέλους

acidblack
Bullmastiff

Δημοσίευση από acidblack » 01 Φεβ 2011, 16:49

βολτα στην παραλια του ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ....Η γυναικα μου με το μωρω στο τρικυκλο καροτσακι ο γιος μου 7 χρονων εγω και ο σκυλος ...ζευγαρι παπουδων με το εγγονακι ....με αρχιζει η γιαγια ....να πατε να κανετε παιδια που μου εχετε σκυλια και δεν ξερετε τι παει να πει οικογενεια κτλ ....σκυβω στην γιαγια 2 μετρα και 100 κιλα ο σκυλος αλλα 40 και της λεω με βαρια κρητικια προφορα ...θωρεις την γυναικα μου και τα κοπελια μου ....τα δικα σου σου εφορτωσανε το μικιο και κανουν διακοπες ?Ξα μου μενα ιντα κανω με τα σκυλια μου και τα κοπελια μου και τσι παραδες μου και θωρα τη καταντια σου ....μοκο η γιαγια ...την αρχιζει και ο παπους απο διπλα τι πα και βαζει την μυτη της σ ξενες οικογενειες ....με τα κακα δεν μου εχουν πεις τιποτα οπως και ναναι κανει την αναγκη στα χωραφια ...σακουλιτσα παντα μαζι ....την βαζεις σαν γαντι τα μαζευεις στο χερι σου την γυρνας αναποδα την κανεις κομπο και στον κοντινοτερο σκουπιδοντενεκε ....εμενα που ειναι νταβραντισμενο αρσενικο και μαρκαρει παντου ? και βαζει ο διαλος και κατουραει στα κενα απο τα καγκελα και τρεχουν τα κατρουλια στην σπιτονοικοκυρα μου απο κατω?.....εχω σφουγγαρισει την βεραντα της πανω απο δεκα φορες ...εβαλα λοιπον ζελατινη 5 χιλιοστα και ας κατουραει οσο θελει ....ο γειτονας φωναζε μεχρι που πηρε χαμπαρι ο σκυλος κατι πιτσιρικαδες που ειχαν βαει στο ματι το αυτοκινητο του ....απο τοτε δεν λεει τιποτα ....αλλα μεχρι και πριν ....μεχρι και τον πατερα του εβαλε να μιλησει στον σπιτοκοικοκυρη μου ....εκει εγινα τουρκος ...τεσπα ....οπου μου εχουν πει να μην κατουραει ο σκυλος παω χαραματα και τον αφηνω να κανει οτι γουσταρει !!!!!

Άβαταρ μέλους

Topic author
majorlee
Akita
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από majorlee » 05 Μαρ 2011, 15:24

Και πως να προστατευθεις απο τους κακους γείτονες; Καινουργιο σωου στη γειτονια μας: Σε διαμαρτυρια μας γιατι θελησαν ιδιοκτήτες παραδιπλανων
'μονοκατοικιων" να βάλουν κοινοχρηστους ξεχειλους καδους σκουπιδιων στη πορτα μας το επιχείρημα του κυριου που εχει νοικαρη αυτον που δεν μαζευει τα του σκυλου του ,οπως σας ειχα πρωτογραψει, ηταν: Το παλιοσκυλο σας τα κανει παντου και σας ενοχλησαν τα σκουπιδια; thr:: thr:: thr::

Άβαταρ μέλους

blondie
Bullmastiff

Δημοσίευση από blondie » 11 Απρ 2011, 02:16

Όταν μέναμε έξω από την Αθήνα, σε μέρος με αλάνες ολόγυρα και σχετική ερημιά, μετακόμισε δίπλα μας ένα μεσήλικο ζευγάρι με ένα σκυλί.

Όταν είχαμε πρωτοπάει εμείς εκεί, μερικούς μήνες πριν τους νέους γείτονες, είχαμε βρει 2-3 σκυλάκια αδέσποτα. Τα ταϊζαμε καθημερινά, συγκεκριμένες ώρες και έτσι σύντομα τα 3 έγιναν 8.( όχι από γέννες ) Ο γείτονας ένα πρωί με έλουσε με γαλλικά γιατί "μαζεύεις τα σκυλιά εδώ και μπαίνουν στον κάδο και σκορπίζουν τα σκουπίδια τριγύρω"

Του απαντώ πως τον κάδο δυσκολεύομαι να τον ανοίξω εγώ, πόσο μάλλον ένα σκυλί που δεν έχει καν χέρια.

Μερικές μέρες μετά, τον βλέπω να φεύγει με το αυτοκίνητο και να πετάει τη σακούλα με τα σκουπίδια από το παράθυρο, φυσικά δίπλα και όχι μέσα στον κάδο.

Ε δε θα πάει το αδέσποτο για εξερεύνηση; Και το δεσποζόμενο, για να είμαι και ειλικρινής.

Για την ιστορία, τα 6 από τα 8 εκείνα αδέσποτα είναι σε σπιτάκια. Ένα από αυτά και ο Προυντονάκος μου που έχασα :beg
Το τελευταίο το υιοθέτησε ο ίδιος :lov

Άβαταρ μέλους

καψοραχη
Old Member

Δημοσίευση από καψοραχη » 11 Απρ 2011, 21:52

σημερα στο παρκακι που παμε και παιζει ο Τζο (νωρις πριν ακομα μαζευτουν οι πολλοι)ηταν δυο πιτσιρικαδες γυρω στα 16 και ειχαν κουταβακι ροτβαϊλερ....με την ακρη του ματιου μου τα παρακολουθουσα γιατι κατι δεν μου αρεσε...και πραγματι προσεξα οτι χτυπουσαν το ζωο με μπατσακια αρκετα γερα και με κλωτσιες οχι βεβαια δυνατες αλλα για το μικρο υπολογισιμες.....αφησα τον Τζο με τον γιο μου και πηγα κοντα,τα ρωτησα γιατι φερονται ετσι στο σκυλι και ο ενας μου απαντησε(δικο του ηταν) οτι ετσι θα "αγριεψει" και δεν θα γινει "ντιντης" :pl: εμεινα καγκελο!! σκεφτηκα λιγο και μετα τον ρωτησα χωρις να χαμογελω καθολου "εσυ εισαι ντιντης?"!!!!!!! ο μικρος με κοιταξε ξαφνιασμενος και με θυμο μου απαντησε "οχι βεβαια!!!!""αρα λοιπον οι γονεις σου σε εχουν σαπισει στο ξυλο ετσι?" τον ξαναρωτησα....."οι γονεις μου κυρια δεν με χτυπησαν ποτε" μου ξαναπαντα! "ΤΟΤΕ ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑΣ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΝΤΙΝΤΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΔΥΣΤΙΧΙΣΜΕΝΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΣΚΥΛΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΜΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙΣ!!!......με ακουσε ολη η περιοχη απο την γκαριδα! καγκελο ο μικρος! μετα καθισα γυρω στο μισαωρο και του εξηγουσα τις συνεπειες και πως θα καταληξει η σχεση του με το σκυλι του......ο μικρος με κοιταζε με κατι ματια ΝΑ.....και μετα με ισοπεδωσε! "ξερετε κυρια το σκυλι ειναι του μπαμπα μου και εκεινος το θελει για φυλακα"!!!!!!!!!!! μετρησα μεχρι το 10 και ειπα οσο πιο ψυχραιμα μπορουσα "εισαι μεγαλο παιδι πια και μπορεις να κανεις διαλογο με τον μπαμπα σου εξηγωντας του οτι για φυλαξη δεν χρειαζεται να χτυπα το σκυλι....μονο ετσι θα εχεις εναν πιστο και αγαπημενο φιλο μεγαλωνοντας!αληθεια δεν θελεις να σε αγαπα?"......και εφυγα.....και φυσικα μετα σκεφτομουν ποση ζημια γινεται Θεε μου! και στα διποδα με τρυφερη ακομα καρδια αλλα και στα ερμα τα ανυπερσπιστα τετραποδα απο ανωμαλους κομπλεξικους ενηλικες! thr::

Άβαταρ μέλους

Frangisk
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Μιχάλης

Δημοσίευση από Frangisk » 12 Απρ 2011, 00:16

Μαρία συγχαρητήρια :clap :clap
Τι να πω μπράβο σου γιατί και τα ελάχιστο να κρατήσει ο μικρός (που νομίζω θα κρατήσει πολλά έτσι όπως μας το περιγράφεις) θα του είναι υπερπολίτιμο μάθημα για τη συνέχεια και πιστεύω θα σε θυμάται για πολλή καιρό.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γιατί να συμβεί σε μένα;”