Δυο ιστορίες καθημερινής τρέλλας

Χρήσιμες συμβουλές για αναπάντεχα & απρόβλεπτα συμβάντα. Ενημερωθείτε από έμπειρους ιδιοκτήτες και συζητήστε το περιστατικό σας.
Άβαταρ μέλους

zar
Dog Star ¤¤¤¤

Re: Δυο ιστορίες καθημερινής τρέλλας

Δημοσίευση από zar » 12 Απρ 2011, 00:23

Juan Carlos έγραψε:Μια γιαγια που μεχρι εκεινη τη στιγμη συμπαθουσα τρελα είπε στον σκυλο μου το εξής:
Να δω τι θα κάνεις όταν παντρευτει, κανει παιδιά και εσενα θα σε έχει παρατημένο στο μπαλκονι και μετα θα σε πεταξει στο δρομο
Ααααχ Θα το χαρώ πολύ τότε
Θα το ευχαριστηθω
:lol: :lol: :lol: :lol:

Φαντάζομαι τον Καρλίτο εκείνη την ώρα να την κοιτά με τις ματάρες του...

Άβαταρ μέλους

dexatz
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Δέσποινα

Δημοσίευση από dexatz » 12 Απρ 2011, 08:24

καψοραχη έγραψε: ετσι θα "αγριεψει" και δεν θα γινει "ντιντης" :pl: εμεινα καγκελο!! σκεφτηκα λιγο και μετα τον ρωτησα χωρις να χαμογελω καθολου "εσυ εισαι ντιντης?"!!!!!!! ο μικρος με κοιταξε ξαφνιασμενος και με θυμο μου απαντησε "οχι βεβαια!!!!""αρα λοιπον οι γονεις σου σε εχουν σαπισει στο ξυλο ετσι?" τον ξαναρωτησα....."οι γονεις μου κυρια δεν με χτυπησαν ποτε" μου ξαναπαντα! "ΤΟΤΕ ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑΣ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΝΤΙΝΤΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΔΥΣΤΙΧΙΣΜΕΝΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΣΚΥΛΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΜΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙΣ!!!......με ακουσε ολη η περιοχη απο την γκαριδα! καγκελο ο μικρος!
:clap Μπράβο Μαρία!!!
Πρώτον για το γεγονός οτι ενδιαφέρθηκες να διαπαιδαγωγήσεις σωστά ένα παιδί που δεν το ήξερες και δεν είχες καμία υποχρέωση να το κάνεις (πέρα από την ηθική σου)
Δεύτερον για το πόσο ετοιμόλογη και εύστοχη ήσουν και
Τρίτον γιατί ίσως έτσι έσωσες ένα μικρό και αθώο πλάσμα από τον ρόλο του βασανιζόμενου και ένα άλλο από το ρόλο του βασανιστή.
Μακάρι να σου έμοιαζαν περισσότεροι γονείς...
ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

καψοραχη
Old Member

Δημοσίευση από καψοραχη » 12 Απρ 2011, 10:41

αχ βρε παιδια...εγω δεν ειμαι ετσι αισιοδοξη....εγω καθισα και μιλησα με τον μικρο αλλα αμα στο σπιτι η αγωγη ειναι αλλη μπορει να τον προβληματισα λιγο αλλα σε δυο μερες το εχει ξεχασει.....συν οτι αν μεταφερει την συζητηση στον "μπαμπα" εκεινος θα με θαψει στα δυο μετρα.....απο φοβο μην του γινει και ο γιος "ντιντης".......βλεπετε γυρω σας τι γινεται!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους

Frangisk
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Μιχάλης

Δημοσίευση από Frangisk » 12 Απρ 2011, 10:49

Προχτές άκουσα Μπαμπά να διηγείται σε συναδέλφους ....

Κάποιο παιδί πείραξε τον γιο του στο σχολείο (τρίτη δημοτικού) και τον είπε "σπασικλάκι". Η συμβουλή του μπαμπά... όταν θα στο ξαναπεί να του πεις ότι είσαι σπασικλάκι ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΥΛΙ ???

Χωρίς σχόλιο... :pl:

Άβαταρ μέλους

tita bloom
Akita
Όνομα: tita
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tita bloom » 12 Απρ 2011, 14:35

ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΘΕΩΡΙΣΟΥΝ ΚΑΚΙΑ. ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ, ΣΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ,ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΖΩΑΚΙ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ,ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ.ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ ΣΤΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ.ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΙΚΕΣ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΑ ΖΩΑ,ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΓΑΠΑΝΕ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΛΑ ΠΑΛΑΙΑ ΜΥΑΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΣ ΦΕΡΝΟΥΝ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ.

Παρακαλώ, χρησιμοποιείστε πεζούς χαρακτήρες για τη διευκόλυνση όλων μας.:)

tita bloom έγραψε:α οκ δεν το ηξερα,συγνωμη :)

Άβαταρ μέλους

chrisa4
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από chrisa4 » 12 Απρ 2011, 16:24

Μαρία μπράβο που έχεις το θάρρος της γνώμης σου και δεν "κωλώνεις" πουθενά! Σκέψου όμως κάτι... Αν το παιδί γυρνούσε και σου έλεγε ότι έχει φάει πολύ ξύλο κι αυτό τότε τι θα μπορούσες να πεις? Είναι λίγο λεπτό το θέμα ξύλο στα παιδιά και νομίζω ότι δεν πρέπει να το θίγουμε....
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Frangisk
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Μιχάλης

Δημοσίευση από Frangisk » 12 Απρ 2011, 16:26

Τίτα αν μπορείς να γράφεις με πεζά, στη γλώσσα του internet τα κεφαλαία σημαίνουν ότι φωνάζεις.

Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους

dexatz
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Δέσποινα

Δημοσίευση από dexatz » 12 Απρ 2011, 17:55

καψοραχη έγραψε:αχ βρε παιδια...εγω δεν ειμαι ετσι αισιοδοξη....εγω καθισα και μιλησα με τον μικρο αλλα αμα στο σπιτι η αγωγη ειναι αλλη μπορει να τον προβληματισα λιγο αλλα σε δυο μερες το εχει ξεχασει.....συν οτι αν μεταφερει την συζητηση στον "μπαμπα" εκεινος θα με θαψει στα δυο μετρα.....απο φοβο μην του γινει και ο γιος "ντιντης".......βλεπετε γυρω σας τι γινεται!!!!!!!!
καμιά φορά δεν ξέρεις...μπορεί να πεις κάτι σε κάποιον άγνωστο και να "μιλήσεις" στην λογική του.δεν είμαστε φτυστή εικόνα των ΄γονειών μας... μας επηρεάζουν και άλλοι άνθρωποι...
είμαι από την φύση μου αισιόδοξη...μην μου το χαλας :oops:
ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

καψοραχη
Old Member

Δημοσίευση από καψοραχη » 12 Απρ 2011, 20:44

chrisa4 έγραψε:Μαρία μπράβο που έχεις το θάρρος της γνώμης σου και δεν "κωλώνεις" πουθενά! Σκέψου όμως κάτι... Αν το παιδί γυρνούσε και σου έλεγε ότι έχει φάει πολύ ξύλο κι αυτό τότε τι θα μπορούσες να πεις? Είναι λίγο λεπτό το θέμα ξύλο στα παιδιά και νομίζω ότι δεν πρέπει να το θίγουμε....

αν μου ελεγε οτι ειχε φαει ξυλο τοτε θα ειχα απεναντι μου ενα παιδι που θα ειχε ακομα περισσοτερη αναγκη να μιλησει..γιατι ενα παιδι που εχει φαει ξυλο οπως και ενα σκυλι εχει γινει φοβικο και επιθετικο....αρα αν ομολογησει οτι εχει φαει ξυλο σε μια αγνωστη ισως κατα βαθος ζητα βοηθεια...αν μη τι αλλο εχει τα κοτσια της ειλικρινιας.....αξιζει να ασχοληθεις με πολυ προσοχη και σιγουρα χωρις να θιξεις και να μειωσεις τον γονιο του.....εχω μεγαλωσει δυο παιδια και ξερω οτι με τα παιδια τα φερνεις δυσκολα πολλες φορες....ετσι κι αλλιως το ρισκαρεις....αλλα αν αφηνα εναν εφηβο να χτυπα ενα σκυλι και δεν αντιδρουσα συμπαθα με θα ειχα προβλημα με την συνειδηση μου και δεν παριστανω τιποτα το σπουδαιο......

Άβαταρ μέλους

chrisa4
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από chrisa4 » 12 Απρ 2011, 21:40

Σε καμία περίπτωση δε σου είπα να τον αφήσεις. Απλά δεν ξέρω αν στη θέση σου θα έλεγα αυτό γ τ ξύλο... Και για να είμαι ξεκάθαρη το προηγούμενο μπράβο ΔΕΝ ήταν ειρωνικό!!! Το εννοώ 100%!
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γιατί να συμβεί σε μένα;”