ΕΓΩ Ο ΤΖΟ ΚΑΙ ΟΙ ΜΠΑΤΣΟΙ!!!!!!

Χρήσιμες συμβουλές για αναπάντεχα & απρόβλεπτα συμβάντα. Ενημερωθείτε από έμπειρους ιδιοκτήτες και συζητήστε το περιστατικό σας.
Άβαταρ μέλους

zar
Dog Star ¤¤¤¤

Re: ΕΓΩ Ο ΤΖΟ ΚΑΙ ΟΙ ΜΠΑΤΣΟΙ!!!!!!

Δημοσίευση από zar » 03 Φεβ 2011, 22:03

καψοραχη » 03 Feb 2011, 21:40 έγραψε:Μιχαλη...δεν απαντησα σε σενα.....
kiss

Άβαταρ μέλους

brenda
Saint Bernard

Δημοσίευση από brenda » 03 Φεβ 2011, 23:00

καψοραχη » 03 Feb 2011, 20:29 έγραψε:Pουλα...δεν θα συνεχισω την κουβεντα γιατι ειναι μεγαλη και αφορα αλλα φορουμς με αλλη θεματολογια....σε σεβομαι και δεν ηθελα να σε προσβαλλω...την γνωμη μου ελεγα και επιμενω σε αυτην....η πεινα και η δυστυχια και το ανελεητο κυνηγητο οπως και στα αδεσποτα δημιουργει πλασματα φοβικα,πεινασμενα και αγρια.....αληθεια η συμβιωση με σκυλο δεν στο διδαξε? τα αδεσποτουλια τα επιθετικα τι ειναι? τελειωνω λοιπον την συζητηση περι αλλοδαπων εδω γιατι εγω και εσυ σε αυτο το θεμα δεν θα συναντηθουμε ΠΟΥΘΕΝΑ.....αυτο ομως δεν σημαινει και τιποτα (bs)
φιλικα
Μαρια

ΥΓ....τα υπολοιπα με "μυρωμενων" και "αμυρωτων" ανθρωπων που βρωμανε δεν θα τα σχολιασω καθολου....
Οκ,λήγει φιλικά η διαφωνία μας (παρεπιπτόντως η συμβίωση με σκύλο μου δίδαξε πόσο ανώτερα πλάσματα από μας είναι αυτά και πως δε δαγκώνουν το χέρι που τα ταϊζει-όχι όπως κάνουν πολλοί άνθρωποι) και για οποιαδήποτε "σύγκρουση" στο μέλλον,προσωπικά... flag:

Άβαταρ μέλους

blondie
Bullmastiff

Δημοσίευση από blondie » 05 Απρ 2011, 03:20

Τελικά, οι στολές, άλλους τους φτιάχνουν owo:: και άλλους τους εξαγριώνουν.

Και ο δικός μου, βλέπει μπάτσο και αρχίζει τα γρυλλίσματα και τα ( και καλά ) άγρια γαβγίσματα η μισοριξιά. Δεν τους χωνεύει τους μπάτσους.
( Βέβαια, δεν τον πολυσυμπαθούν και αυτοί, μόλις ακούσουν να τον φωνάζω "Μολότοφ" :lol: )

Άβαταρ μέλους

mariag
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Maria

Δημοσίευση από mariag » 05 Απρ 2011, 10:46

blondie έγραψε:( Βέβαια, δεν τον πολυσυμπαθούν και αυτοί, μόλις ακούσουν να τον φωνάζω "Μολότοφ" :lol: )
lau2: lau2: lau2:
Λευτεριά στα φυλακισμένα μπαλκονόσκυλα!!!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

nanouka_ricky
Akita
Όνομα: Ιωαννα

Δημοσίευση από nanouka_ricky » 05 Απρ 2011, 11:09

Εχω λιωσει στο γελιο πρωινιατικα :lol: :lol: :lol: :lol:
Ο δικος μου (μια σταλια σκατουλακι...και κατα φαντασιαν λυκοσκυλο lau2: ) δεν αντεχει τους πακιστανους.
Μολις δει πακιστανο αρχιζει και γαυγιζει σαν τρελος!!!δεν του εχω μαθει εγω ΤΙΠΟΤΑ τετοιο!!!!!Φανταστειτε λοιπον τι γινεται οταν εχω το Ρικι στο αυτοκινητο και σταματαω για βενζινη!!!!Πανικος!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους

Pats
Dog Star ¤
Όνομα: Βασίλης

Δημοσίευση από Pats » 05 Απρ 2011, 12:40

Εγώ πάντως να συνεισφέρω στο ουσιαστικό της κουβέντας. Και ο Misha γάβγιζε σε μετανάστες από μουσουλμανικές χώρες όταν τους πρωτοείδε. Δεν είναι περίεργο, άλλο χρώμα, μυρωδιά, άλλα φαγητά, μπαχάρια κλπ και εδώ στην περιοχή μου ζουν πολλοί τέτοιοι άνθρωποι πλήρως εναρμονοισμένοι με τους "ιθαγενείς", δηλαδή εμάς. Όταν τον πήγα σιγά σιγά κοντά στους ανθρώπους και τους μύρισε, τον χαίδεαν και του μιλαγα κ εγώ ήρεμα κλπ σταμάτησε να τους γαυγίζει.

Με τους μπάτσους είναι άλλο θέμα. Τα σκυλιά διεσθάνονται τις δικές μας αισθήσεις κ έχουν ανάλογη συμπεριφορά. Κ εμένα ο Misha όταν περνάνε τιποτα μπάτσοι κ εγώ τους δίνω σημασία δεν είναι κ στα καλύτερα του, αν δεν δώσω σημασία προχωράει...

Υ.Γ. 1 Πάντως εγώ του μαθαίνω να τσιτώνει στο "μπάτσοι", "γαύρος" και ιδιαίτερα στο "ΣΔΟΕ"

Υ.Γ. 2 Κάνω πλάκα μην θιχτεί κανείς...
[url=http://pitapata.com][img]http://pdgf.pitapata.com/ySq3p2.png[/img][/url]

Άβαταρ μέλους

mariag
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από mariag » 05 Απρ 2011, 21:45

Το Ιρμάκι μου δεν έχει πρόβλημα με αλλοεθενείς και είναι πολύ φιλική με όλους, ανεξαρτήτου χρώματος και μυρωδιάς. Παρόλα αυτά δεν είναι λίγοι οι μετανάστες που στη θέα της ψιλοαπομακρύνονται με το φόβο μήπως και τους γαβγίσει. Μου είναι πολύ δύσκολο να μπω στη θέση τους, δε φτάνει που είναι "της γης οι κολασμένοι", ακόμα και τα κατοικίδιά μας τους θεωρούν ξένους και διαφορετικούς. Ευτυχώς λοιπόν το Ιρμάκι δεν έχει πρόβλημα κανένα μαζί τους.
Ξέρετε πού γαβγίζει η σκατούλα; Σε κάτι γλυκύτατα παππούδια που κάνουν τη βόλτα τους και ή κρατάνε μπαστούνι, ή περπατάνε πολύ αργά. Στα παππούδια που περπατάνε κανονικά δεν έχει πρόβλημα... Όταν το κάνει θέλω να την πνίξω... Ωστόσο δεν έχει το γάβγισμα του φύλακα, αλλά αυτό του κάτι παρατήρησα χωρίς να απειλούμαι.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

ντιτο
Dog Star ¤¤¤¤
Όνομα: Μαρια

Δημοσίευση από ντιτο » 06 Απρ 2011, 00:42

εμεις παλι δεν τραβαμε ζορια με κανεναν.....με τους καλους ειμαστε καλοι,ανεξαρτητως χρωματος,επαγγελματος,θρησκειας.... και με τους κακους σκυλιαζω εγω....γιατι ο ροκυ ολους καλους τους βλεπει....
τωρα οσον αφορα τους αστυνομικους...ο ροκυ εχει δυο λογους να τους συμπαθει...ο πρωτος ειναι γιατι τους σωστους και ευσυνειδητους τους συμαθω εγω και τους θεωρρω και απαραιτητους...και ο δευτερος ειναι οταν σε μια βολτα μας,μου εκανε φασαρια ενας για να μη πηγαινω τον σκυλο στο πεζοδρομιο του....και για καλη μας τυχη την ωρα που με εβριζε(πολυ ομως) περασε η ομαδα Διας και του εκανε τις απαραιτητες λεκτικες συστασεις..... thr::

Άβαταρ μέλους

mariag
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από mariag » 06 Απρ 2011, 11:34

ορίστε κι ένα κουλ σκυλί, ο Ρόκι! Μπράβο γιατί όταν γαβγίζουν σε διαφορετικούς ανθρώπους η ντροπή που νιώθουμε είναι μεγάλη :oops:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

dexatz
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Δέσποινα

Δημοσίευση από dexatz » 06 Απρ 2011, 16:05

mariag έγραψε:Ξέρετε πού γαβγίζει η σκατούλα; Σε κάτι γλυκύτατα παππούδια που κάνουν τη βόλτα τους και ή κρατάνε μπαστούνι, ή περπατάνε πολύ αργά. Στα παππούδια που περπατάνε κανονικά δεν έχει πρόβλημα... Όταν το κάνει θέλω να την πνίξω... Ωστόσο δεν έχει το γάβγισμα του φύλακα, αλλά αυτό του κάτι παρατήρησα χωρίς να απειλούμαι.
Τι μου θύμισες τώρα...Ο παππούς μου περπατούσε πάααααααααααααρα πολύ αργά με το μπαστούνι του και η Χλόη πήγαινε δίπλα του και καθόταν σαν φρουρός lau2:
αλλά ευτυχώς δεν του γαύγιζε...
ΕικόναΕικόναΕικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γιατί να συμβεί σε μένα;”