ΕΓΩ Ο ΤΖΟ ΚΑΙ ΟΙ ΜΠΑΤΣΟΙ!!!!!!

Χρήσιμες συμβουλές για αναπάντεχα & απρόβλεπτα συμβάντα. Ενημερωθείτε από έμπειρους ιδιοκτήτες και συζητήστε το περιστατικό σας.
Άβαταρ μέλους

brenda
Saint Bernard

Re: ΕΓΩ Ο ΤΖΟ ΚΑΙ ΟΙ ΜΠΑΤΣΟΙ!!!!!!

Δημοσίευση από brenda » 03 Φεβ 2011, 16:55

καψοραχη » 03 Feb 2011, 12:46 έγραψε:
brenda » 03 Feb 2011, 10:17 έγραψε:Μπράβο Deliha!!! :clap Είδες που ανησυχείς;Μέχρι μουσική παιδεία έχει το σκυλί σου,και δείχνει πόσο έξυπνο κι ευγενικό ζώο είναι...Τώρα το θέμα με τους "μπάτσους" δεν ξέρω και κατά πόσο καλό είναι να τους έχει άχτι(προτίμησε κάτι σε πιο...αλλοδαπό :dv1 )...σκέψου να πέσεις με το Τζο πάνω σε κανένα έλεγχο και να μεταφερθεί στο ζώο ο εκνευρισμός σου-έχει που έχει και το θέμα του-τι θα γίνει;Τουλάχιστον αν αγριεύει στους παπάδες,το πολύ πολύ να εισπράξει έναν αφορισμό,αλλά με τους αστυνομικούς μην το ρισκάρεις..Ζούμε σε "ύποπτους" καιρούς! ???

Ρουλα...επειδη δεν με ξερεις θα σου πω το εξης....ΣΑΦΩΣ προτιμω ο Τζο να μην συμπαθει τους μπατσους (αλλωστε ουτε εγω τους συμπαθω) και ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ θα προστατευα καθε "αλλοπο"!!!!για να γινεις μπατσος κατι υπαρχει μεσα σου στραβο(ξερω ειμαι οφ τοπικ) για να γινεις μεταναστης ΜΟΝΟ απελπισια! και ειμαι με τους απελπισμενους εγω...........
φιλικα
Μαρια
Για να το κλείσω το θέμα(δεν μου φταίει κάτι ο Τζο ούτε θέλω να διαφωνώ για τέτοια ζητήματα εδώ μέσα)κι επειδή "δε σε ξέρω" όπως λες,καταλαβαίνω από τον τρόπο έκφρασης του καθενός το ποιός περίπου είναι οπότε δε νομίζω ότι κατάλαβα λάθος...Χωρίς να είμαι "μπάτσος" λοιπόν,επέτρεψέ μου να εκφράζομαι πιο κόσμια δημοσίως παρότι κι εγώ κατιδίαν τους έχω βρίσει...(π.χ.δεν αποκαλώ τους παπάδες τραγιά,άσχετα που μερικοί είναι).Κι όσο για τους αλλοδαπούς,όποιος θέλει να τους προστατέψει,από μένα ΕΛΕΥΘΕΡΑ!!!Ας τους πάρει σπίτι του κι ας τους ταϊζει,όχι όμως στη γειτονιά μου όπου πριν μια εβδομάδα μπήκαν στο σπίτι μιας γριούλας,δύο στενά πιο κάτω,και αφού τη βίασαν την χτύπησαν θανάσιμα.Η γειτόνισσα τη γλίτωσε γιατί πάνω στην ώρα γύρισε ο γιός της από τη βόλτα με το σκύλο,ένα πιτ μπουλ,το οποίο το αμόλυσε και άρπαξε τον έναν,που -κατά τύχη-ήτανε ένας "απελπισμένος" Αλβανός.Ξέρεις, απ'αυτούς τους καημένους "νόμιμους" μετανάστες!Βίασαν 75 ετών γιαγιά!Που αλλού οι Έλληνες μετανάστες τα έκαναν αυτά;ΠΟΥΘΕΝΑ στον κόσμο Έλληνες-μετανάστες δεν έκαναν σε τέτοια έκταση αυτό που συμβαίνει εδώ αυτή τη στιγμή,χωρίς να αθωώνω φυσικά και κάτι παλιανθρώπους made in Greece!!!Και κάποιοι "μπάτσοι" αντίθετα,είναι πρόθυμοι να σκοτωθούν πάνω στο καθήκον,τι να κάνουμε τώρα;Παντού υπάρχουν καλοί και κακοί,μη γινόμαστε μηδενιστές!Συγγνώμη για την απάντηση εκτός θέματος αλλά κάποια ζητήματα για μένα είναι ζητήματα αρχής και επίσης,συγγνώμη εάν ακούγομαι περισσότερο ρατσίστρια απ'ότι ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΞΕΝΟΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΝΕΙ...

Άβαταρ μέλους

zar
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από zar » 03 Φεβ 2011, 17:28

dexatz έγραψε:... γιατι καποιοι ισχυριζονται οτι επειδη ειναι αβαπτιστοι οι περισσοτεροι αλβανοι(ειναι σε μεγαλο ποσοστο μουσουλμανοι)και δεν τους εχουν μυρανει, εχουν διαφορετικη οσμη απο εμας (που κατα 99% ειμαστε ορθοδοξοι και εχουμε μυραθει) και αρα τα σκυλια τους γαυγιζουν. εγω δεν ξερω αν μπορω να δεχτω μια τετοια απαντηση,γι αυτο και ρωτησα και εδω, μηπως εχει καποιος μια πιο πιστικη για την δικη μου αντιληψη.
...
Αυτά έπρεπε να τα πεις στον Huggie, που μην έβλεπε ξυπολητο πακιστανό ή μπαγλαντεσιανο στο δρόμο και έτρεχε και τους μυριζε τις πατούσες σαν τρελλός. Άσε που στο παρκο που τον πήγαινα τα βραδυα κοιμοντόσουσαν αλλοδαποί που και αυτοί ρε παιδί μου δεν χρησιμοποιούσαν τις τουαλετες του δήμου και τα εκαναν στην φύση. Μην εβλεπε ο Huggie πακιστανικό σκατο και μάλιστα φρέσκο και ερχοταν με παραλαγή :wll . Μεγάλο πρόβλημα, τους είχε παρει χαμπαρι οτι του δίναν μυρωδια για να μην τον κυνηγάνε οι αρκουδες απο την Αλασκα και οταν τους πετυχαμε στο δρόμο (συνέχεια δηλαδή) βουρ για ποδι ή πισινό. bigg:

Άβαταρ μέλους

chrisa4
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από chrisa4 » 03 Φεβ 2011, 18:08

Παντού υπάρχουν καλοί και κακοί,μη γινόμαστε μηδενιστές
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!

Ο Μπλανς μου γάβγιζε σε οποιοδήποτε άνθρωπο άλλης εθνικότητας.. Ο Έλβις πάλι νομίζει ότι όλοι οι δίποδοι είναι φίλοι του!!!!!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
καψοραχη
Old Member

Δημοσίευση από καψοραχη » 03 Φεβ 2011, 20:29

Pουλα...δεν θα συνεχισω την κουβεντα γιατι ειναι μεγαλη και αφορα αλλα φορουμς με αλλη θεματολογια....σε σεβομαι και δεν ηθελα να σε προσβαλλω...την γνωμη μου ελεγα και επιμενω σε αυτην....η πεινα και η δυστυχια και το ανελεητο κυνηγητο οπως και στα αδεσποτα δημιουργει πλασματα φοβικα,πεινασμενα και αγρια.....αληθεια η συμβιωση με σκυλο δεν στο διδαξε? τα αδεσποτουλια τα επιθετικα τι ειναι? τελειωνω λοιπον την συζητηση περι αλλοδαπων εδω γιατι εγω και εσυ σε αυτο το θεμα δεν θα συναντηθουμε ΠΟΥΘΕΝΑ.....αυτο ομως δεν σημαινει και τιποτα (bs)
φιλικα
Μαρια

ΥΓ....τα υπολοιπα με "μυρωμενων" και "αμυρωτων" ανθρωπων που βρωμανε δεν θα τα σχολιασω καθολου....

Άβαταρ μέλους

zar
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από zar » 03 Φεβ 2011, 20:47

zar » 03 Feb 2011, 17:28 έγραψε:Αυτά έπρεπε να τα πεις στον Huggie, που μην έβλεπε ξυπολητο πακιστανό ή μπαγλαντεσιανο στο δρόμο και έτρεχε και τους μυριζε τις πατούσες σαν τρελλός. Άσε που στο παρκο που τον πήγαινα τα βραδυα κοιμοντόσουσαν αλλοδαποί που και αυτοί ρε παιδί μου δεν χρησιμοποιούσαν τις τουαλετες του δήμου και τα εκαναν στην φύση. Μην εβλεπε ο Huggie πακιστανικό σκατο και μάλιστα φρέσκο και ερχοταν με παραλαγή :wll . Μεγάλο πρόβλημα, τους είχε παρει χαμπαρι οτι του δίναν μυρωδια για να μην τον κυνηγάνε οι αρκουδες απο την Αλασκα και οταν τους πετυχαμε στο δρόμο (συνέχεια δηλαδή) βουρ για ποδι ή πισινό. bigg:
Αν τα περί ανθρώπων που βρωμάνε αναφερεται σε αυτό θα ήθελα να σου πω οτι εγώ ΖΩ στον Αγ.Παντελεήμωνα, ξέρεις αυτή τη περιοχή που γνωρίζουν οι περισσότεροι απο τις ειδήσεις, και συμβιώνω με αυτούς τους ανθρώπους στην καθημερινότητα μου. Τους εχω γειτονες και την καλημέρα με αυτούς την λεω. Την μισή μου ζωή την εχω ζήσει στο εξωτερικό και μάλιστα στις τελευταίες ταξεις του Λυκειου ήμουν ο μόνος λευκός μαθητής. . Το μόνο που δεν είμαι ειναι ρατσιστής, λαμβάνοντας υποψη ότι είμαι κατά το ήμισυ ελληνας. Το περιστατικό που ανέφερα με τον Huggie είναι πραγματικό αλλά το είπα χιουμοριστικά για να απαλείνω τα πνεύματα.

Άβαταρ μέλους

Βιτάλης
Global Moderator
Όνομα: Λάκης
Been thanked: 2 times

Δημοσίευση από Βιτάλης » 03 Φεβ 2011, 20:59

Δε νομίζω Μιχάλη να απάντησε σε εσένα η Μαρία. (bs)

Να εύχεστε να μην αξιώνει κανένα πλάσμα ο Θεός να έρχεται αντιμέτωπο με τέτοιες καταστάσεις, ούτε ζώο ούτε άνθρωπο. Και μην βιαζόμαστε να κρίνουμε γιατί ποτέ δεν γνωρίζουμε τι μας επιφυλάσει η ζωή.

Άβαταρ μέλους

ΓιώργοςΜπ
Saint Bernard
Όνομα: Γιώργος

Δημοσίευση από ΓιώργοςΜπ » 03 Φεβ 2011, 21:20

Δεν είναι ούτε όλοι οι "μπάτσοι" ίδιοι, ούτε όλοι οι μετανάστες.

Όπως δεν είναι και όλοι οι Έλληνες ίδιοι. wink:

Αυτό που χαρακτηρίζει τους ρατσιστές άλλωστε είναι αυτό.. Ότι γενικεύουν και κατηγοριοποιούν!

Αν το θέμα ήταν άσπρο ή μαύρο, ακόμα και μια Ελληνική Κυβέρνηση τόσα χρόνια θα το είχε λύσει (λογικά δηλαδή, αν και ποτέ δεν ξέρεις!! bigg: ).

Άβαταρ μέλους

Topic author
καψοραχη
Old Member

Δημοσίευση από καψοραχη » 03 Φεβ 2011, 21:40

Μιχαλη...δεν απαντησα σε σενα.....

Άβαταρ μέλους

Topic author
καψοραχη
Old Member

Δημοσίευση από καψοραχη » 03 Φεβ 2011, 21:42

ΓιώργοςΜπ » 03 Feb 2011, 21:20 έγραψε:Δεν είναι ούτε όλοι οι "μπάτσοι" ίδιοι, ούτε όλοι οι μετανάστες.

Όπως δεν είναι και όλοι οι Έλληνες ίδιοι. wink:

Αυτό που χαρακτηρίζει τους ρατσιστές άλλωστε είναι αυτό.. Ότι γενικεύουν και κατηγοριοποιούν!

Αν το θέμα ήταν άσπρο ή μαύρο, ακόμα και μια Ελληνική Κυβέρνηση τόσα χρόνια θα το είχε λύσει (λογικά δηλαδή, αν και ποτέ δεν ξέρεις!! bigg: ).

διορθωνω για να μην παρεξηγηθω......ΣΑΦΩΣ και δεν μιλησα για αστυνομικους.....δεν ειναι ολοι οι αστυνομικοι ιδιοι οπως δεν ειναι ιδιοι ολοι οι Ελληνες οπως δεν ειναι ολοι ιδιοι οι μεταναστες!
ΟΙ "ΜΠΑΤΣΟΙ" ΟΜΩς ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ!!!!!μιλαω για συμπεριφορες......

Άβαταρ μέλους

ΓιώργοςΜπ
Saint Bernard
Όνομα: Γιώργος

Δημοσίευση από ΓιώργοςΜπ » 03 Φεβ 2011, 21:48

Προσωπικά, το κατάλαβα Μαρία τι εννοούσες.
Προς Θεού, μην θεωρήσεις ότι το post μου ήταν απάντηση στα δικά σου post.

Απλά μια θέση έθεσα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γιατί να συμβεί σε μένα;”