έπεσε μια γιαγιά απ την τρομάρα της.....

Χρήσιμες συμβουλές για αναπάντεχα & απρόβλεπτα συμβάντα. Ενημερωθείτε από έμπειρους ιδιοκτήτες και συζητήστε το περιστατικό σας.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
mariag
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Maria

έπεσε μια γιαγιά απ την τρομάρα της.....

Δημοσίευση από mariag » 03 Ιούλ 2012, 16:31

Παιδιά, είμαι έτοιμη να σκάσω... Η Ίρμα σήμερα το μεσημέρι, όπως γυρίζαμε σπίτι συναντήσαμε μια γιαγιά (αρκετά ηλικιωμένη) με το μπαστουνάκι της να περπατάει. Η γιαγιά μόλις είδε την Ίρμα έκανε στην άκρη και η Ίρμα μόλις είδε τη γιαγιά να μαζεύεται της γάβγισε. Το κακό δε θέλει πολύ να γίνει... Πισωπάτησε η γιαγιά, μεγάλη όπως ήταν έχασε την ισορροπία της και έπεσε... :pl: :pl: :pl:
Να ανοίξει η γη να με καταπιει. Ευτυχώς κατέβηκαν κάτι γείτονες και βοήθησαν. Η γιαγιά ευτυχώς δε χτύπησε (μόνο στο φρύδι σκίστηκε λίγο. Το πόδι που φοβόμασταν μια χαρά ήταν τελικά (μη σπάσει και τίποτα ρε σεις, θα το είχα μεγάλο κρίμα).

Την πήγα στο σπίτι, της καθάρισα την πληγή στο πρόσωπο, τη βοήθησα να αλλάξει ρόμπα της έδωσα πάγο μην πρηστεί κι άλλο...Πήρα και τώρα τηλέφωνο να δω τι κάνει και το σήκωσε ο γιος της που ευτυχώς είπε "τα σκυλιά μην τα φοβάσαι, οι άνθρωποι είναι πιο επικίνδυνοι". Ευτυχώς και οι γείτονες που κατέβηκαν να βοηθήσουν μας ήξεραν και ότι η Ίρμα δεν είναι επιθετική.

Μα, τι έπαθε ρε παιδιά; Μου 'ρθε να την πνίξω μόλις είδα τη γιαγιά να πέφτει... Έχει αρχίσει και μου κάνει τέτοια περίεργα με κόσμο που περπατάει αργά. Στην Κρήτη δεν είχε τόσα ερεθισματα να το καταλάβουμε και να το προλάβουμε. Εννοείται ή Ίρμα ήταν με λουρί. Είναι από τα απρόοπτα που πραγματικά δεν περιμένεις να σου συμβούν.

Ευτυχώς τέλος καλό, όλα καλά με τη γιαγιά.
Λευτεριά στα φυλακισμένα μπαλκονόσκυλα!!!

Εικόνα

Αυτό το θέμα έχει 9 απαντήσεις

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος για να δείτε τις υπόλοιπες απαντήσεις.

Εγγραφή Σύνδεση

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γιατί να συμβεί σε μένα;”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες