έπεσε μια γιαγιά απ την τρομάρα της.....

Χρήσιμες συμβουλές για αναπάντεχα & απρόβλεπτα συμβάντα. Ενημερωθείτε από έμπειρους ιδιοκτήτες και συζητήστε το περιστατικό σας.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
mariag
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Maria

έπεσε μια γιαγιά απ την τρομάρα της.....

Δημοσίευση από mariag » 03 Ιούλ 2012, 16:31

Παιδιά, είμαι έτοιμη να σκάσω... Η Ίρμα σήμερα το μεσημέρι, όπως γυρίζαμε σπίτι συναντήσαμε μια γιαγιά (αρκετά ηλικιωμένη) με το μπαστουνάκι της να περπατάει. Η γιαγιά μόλις είδε την Ίρμα έκανε στην άκρη και η Ίρμα μόλις είδε τη γιαγιά να μαζεύεται της γάβγισε. Το κακό δε θέλει πολύ να γίνει... Πισωπάτησε η γιαγιά, μεγάλη όπως ήταν έχασε την ισορροπία της και έπεσε... :pl: :pl: :pl:
Να ανοίξει η γη να με καταπιει. Ευτυχώς κατέβηκαν κάτι γείτονες και βοήθησαν. Η γιαγιά ευτυχώς δε χτύπησε (μόνο στο φρύδι σκίστηκε λίγο. Το πόδι που φοβόμασταν μια χαρά ήταν τελικά (μη σπάσει και τίποτα ρε σεις, θα το είχα μεγάλο κρίμα).

Την πήγα στο σπίτι, της καθάρισα την πληγή στο πρόσωπο, τη βοήθησα να αλλάξει ρόμπα της έδωσα πάγο μην πρηστεί κι άλλο...Πήρα και τώρα τηλέφωνο να δω τι κάνει και το σήκωσε ο γιος της που ευτυχώς είπε "τα σκυλιά μην τα φοβάσαι, οι άνθρωποι είναι πιο επικίνδυνοι". Ευτυχώς και οι γείτονες που κατέβηκαν να βοηθήσουν μας ήξεραν και ότι η Ίρμα δεν είναι επιθετική.

Μα, τι έπαθε ρε παιδιά; Μου 'ρθε να την πνίξω μόλις είδα τη γιαγιά να πέφτει... Έχει αρχίσει και μου κάνει τέτοια περίεργα με κόσμο που περπατάει αργά. Στην Κρήτη δεν είχε τόσα ερεθισματα να το καταλάβουμε και να το προλάβουμε. Εννοείται ή Ίρμα ήταν με λουρί. Είναι από τα απρόοπτα που πραγματικά δεν περιμένεις να σου συμβούν.

Ευτυχώς τέλος καλό, όλα καλά με τη γιαγιά.
Λευτεριά στα φυλακισμένα μπαλκονόσκυλα!!!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

polina4smile
Saint Bernard

Re: έπεσε μια γιαγιά απ την τρομάρα της.....

Δημοσίευση από polina4smile » 03 Ιούλ 2012, 16:41

Ενταξει μωρε συμβαινουν αυτα.... Αφου ειναι καλα η γιαγια! Οπως ειπες κι εσυ...Τελος καλο, ολα καλα!
Εικόνα
Γλυκια μου Τοσοδουλα θα εισαι για παντα μεσα στην καρδια μας... Σ'αγαπαμε πολυ...

Άβαταρ μέλους

Topic author
mariag
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από mariag » 03 Ιούλ 2012, 17:20

δεν ξέρω, σήμερα μέχρι να δούμε ότι η γιαγιά δεν έσπασε τίποτα ήμουν να με καταπιει η γη.... δεν πολυσυμβαίνουν κιόλας.... ευτυχώς

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

polina4smile
Saint Bernard

Δημοσίευση από polina4smile » 04 Ιούλ 2012, 09:20

Μια χαρα συμβαινουν, απλα οχι σε εμας!!!! Χιχιχιχιχι! Ενταξει σιγουρα μεχρι να δειτε πως δεν ειχε παθει τιποτα θα ησουν τρελλαμενη...
Εικόνα
Γλυκια μου Τοσοδουλα θα εισαι για παντα μεσα στην καρδια μας... Σ'αγαπαμε πολυ...

Άβαταρ μέλους

Jamsies
Old Member
Όνομα: Εύη.

Δημοσίευση από Jamsies » 04 Ιούλ 2012, 09:34

Τελος καλο ολα καλα βρε Μαρια, τουλαχιστον δεν χτυπησε σοβαρα η καημενη. Η Ιρμα με τι τσαντιστηκε; Μηπως δεν φταιει το οτι περπατησε αργα αλλα το μπαστουνι; Ο σκυλος ενος φιλου ειχε τραγικο προβλημα με τις μαυροντυμενες γιαγιαδες με μπαστουνια, γι'αυτο σε ρωταω. Οταν τις εβλεπε κατεβαζε αυτια κ ουρα κ εψαχνε να κρυφτει.

Άβαταρ μέλους

Γιούλη
Saint Bernard

Δημοσίευση από Γιούλη » 04 Ιούλ 2012, 09:40

Κι εγώ νομίζω πως μάλλον το μπαστούνι ήταν. Ευτυχώς, τέλος καλό, όλα καλά!
"Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε"
Νίκος Καζαντζάκης

Άβαταρ μέλους

Mpoumpoukaki
Old Member
Όνομα: Χρύσα

Δημοσίευση από Mpoumpoukaki » 04 Ιούλ 2012, 10:02

Και εμένα έχει θεματάκι με τους ηλικιωμένους. Αν της κάτσει κάποιος στραβά γαυγίζει. Δεν ξέρω τι την εξιτάρει.
Οπότε δεν είναι μόνο η Ίρμα, μην ανησυχείς!

Άβαταρ μέλους

Topic author
mariag
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από mariag » 04 Ιούλ 2012, 10:15

Kαλημέρα σας! Παιδιά, δεν είναι το μπαστούνι, γιατί και το βράδυ στη βραδινή βόλτα έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα σε μια άλλη γρια... (ευτυχώς ήταν πιο νέα και δεν είχαμε παρατράγουδα πάλι).
Νομίζω ότι αντιδράει όποτε βλέπει κάποιον να διστάζει και να εκδηλώνει φόβο ή να μαζεύεται.. Τη γιαγιά μου που είχε Π και όχι απλό μπαστούνι πήγαινε και έκανε σαν τρελή όποτε την έβλεπε.

Λέτε επειδή λείπει ο Γιώργος 3-4 μέρες τώρα και δεν προλαβαίνω να την εκτονώνω όπως τις άλλες μέρες; Όχι ότι την αφήνω κιόλας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

aliki-08
Old Member

Δημοσίευση από aliki-08 » 04 Ιούλ 2012, 11:07

Καλημέρα Μαρία !!!! :s:

Νομίζω ότι οι μεγάλοι άνθρωποι με μαγκούρα ή όχι εκπέμπουν τον φόβο τους και την ανασφάλειά τους και αυτά το καταλαβαίνουν γι' αυτό και το γάβγισμα, δεν νομίζω ότι είναι θέμα επιθετικότητας αλλά άμυνας!
Τέλος καλό όλα καλά !!!!

Εμένα ο Ερμής δεν μπορεί καθόλου τους παπάδες, γίνεται άγριο θηρίο, σηκώνει τρίχα και αγριεύει, νομίζω ότι τον φοβίζει το μαύρο μακρύ πανί που ανεμίζει.
Για να απολαύσει κάποιος πραγματικά τη συντροφιά ενός σκύλου, δεν πρέπει απλώς να προσπαθήσει
να τον εκπαιδεύσει ώστε να γίνει σχεδόν άνθρωπος.

Η ουσία είναι ότι πρέπει να είναι και ο ίδιος ανοιχτός στην πιθανότητα να γίνει εν μέρει σκύλος.
Edward Hoagland

Άβαταρ μέλους

Topic author
mariag
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από mariag » 04 Ιούλ 2012, 13:32

Μωρέ ας είχε με τους παπάδες και δε θα μ ένοιαζε! Μήπως να μας τον στείλεις να της διδάξει από ποιούς πρέπει να φυλάγεται; (αστειεύομαι). Αλλά οι γιαγιάδες μωρέ... είναι τόσο κρίμα...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γιατί να συμβεί σε μένα;”