Μετα απο ατυχημα

Χρήσιμες συμβουλές για αναπάντεχα & απρόβλεπτα συμβάντα. Ενημερωθείτε από έμπειρους ιδιοκτήτες και συζητήστε το περιστατικό σας.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Zikoulinos
Beagle
Όνομα: Danai

Μετα απο ατυχημα

Δημοσίευση από Zikoulinos » 22 Αύγ 2013, 20:05

Καλησπερα σε ολους τους σκυλοφιλους,
Εγινα μελος κ γω αναζητοντας βοηθεια για τον μικρο μου σκυλο,ελπιζοντας οτι εδω θα βρω καποιες πληροφοριες.Για να μην μακρυγορω εχω ενα σκυλο κραμα τσιουαουα,ρατλερ και ενος που δεν ειναι ρατσα,ειναι ομως πανεξυπνος και πολυ παιχνιδιαρης,τον εχω εκπαιδευσει κ ακουει.ειναι 1,5 χρονων.πηγαμε διακοπες λοιπον κ περπατοντας στον δρομο μου ξεφυγε κ ερχομενο ενα αυτοκινητο τρομαξε αυτος και πηγε προς το αυτοκινητο, περασε το αυτοκινητο απο πανω του.ο σκυλος τρομαξε κ εφυγε τρεχοντας προς την παραλια που ηταν περιπου 500 μετρα μακρια,κ πηγε κ βουτιξε στη θαλασσα.τον φωναζα αλλα δεν ερχοταν.ετρεξα κ οταν εφτασα στη θαλασσα ηρθε σε μενα.ευτυχως δεν τον πατησε ροδα,ουτε εσπασε τιποτα(καναμε ακτινογραφια),χτυπησε μονο τα πισω ποδαρακια,εσωτερικα εχει πλυγη που την γλυφει συνεχεια.οποτε το θυμαται κουτσενει,αλλοτε τρεχει κ πηδαει.Το προβλημα μου ειναι οτι εχει αλλαξει πολυ η συμπεριφορα του.παλια καθοτανε παντα στις καρεκλες ψηλα,ενω τωρα παει κ χωνεται κατω απο κρεβατια,δεν ειναι πια τοσο παιχνιδιαρης,εχει γινει πολυ πιο υπακουος,και ολο θελει χαδια κ κλαψουριζει οταν τον χαιδευω.παλια μου εφερνε τα παιχνιδια του να παιξουμε ενω τωρα εγω τον παρακαλαω να παιξουμε κ αυτος ψιλοσυμετεχει αλλα οχι με κεφι.τι να κανω?πως να τον κανω παλι γεματο ζωη κ κεφι?θα του περασει?η θα μεινει στιγμα για μια ζωη?πως να τον κανω να το ξεχασει?
Γινε ο ανθρωπος που ο σκυλος σου νομιζει οτι εισαι...

Αυτό το θέμα έχει 21 απαντήσεις

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος για να δείτε τις υπόλοιπες απαντήσεις.

Εγγραφή Σύνδεση

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γιατί να συμβεί σε μένα;”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες