δε παει καλα ο κοσμος...

Χρήσιμες συμβουλές για αναπάντεχα & απρόβλεπτα συμβάντα. Ενημερωθείτε από έμπειρους ιδιοκτήτες και συζητήστε το περιστατικό σας.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

VOLPE
Club Member
Όνομα: Ισίδωρος
Has thanked: 43 times
Been thanked: 57 times
Re: δε παει καλα ο κοσμος...

Δημοσίευση από VOLPE » 05 Αύγ 2016, 14:24

Θα έλεγα να αφήσετε τα φιλοσοφικά. Τους λέμε μία φορά ευγενικά ότι θα τα μαζέψουμε, άρα κανένα πρόβλημα. Αν δεν ανήκουν στην κατηγορία των συζητήσιμων ανθρώπων, μερικά "γαλλικά" και ωωωπ, έρχονται στα ίσια.
Μία κυράτσα, βγήκε στην πόρτα, μαζί με τον σύζυγο πιο πίσω, να μου πει ότι λερώνει, 'αόριστα", ο σκύλος μου στο πεζοδρόμιο της. Της εξήγησα, ότι έχουμε άλλο "δρομολόγιο" στην αρχή, σε λόφους, που τα κάνει και δεν είμαι εγώ. Τα ίδια. Η δεύτερη κουβέντα μου, ήταν "μπες μέσα, που βγήκες σαν αξιωματικός της Γκεστάπο στην πόρτα, αν δεν θέλεις να ακούσεις γερμανικά"!
Αυτό ήταν, ΤΕΛΟΣ. Χώθηκαν μέσα και οι δύο. Είναι στιγμές, που δεν αντέχεις!
Εγώ είμαι ελεύθερος αέρας...που φυσά!

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 379 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 22 Αύγ 2016, 16:56

Ναι, είναι στιγμές που δεν αντέχεις... :nop:
Όσο και να θέλεις να είσαι ευγενικός και συζητήσιμος σε κάνουν και τρελαίνεσαι... και τότε πέφτει κουρτίνα και όποιον πάρει ο διάολος... :dv1
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

majorlee
Akita
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από majorlee » 27 Νοέμ 2016, 11:35

Καλημερα, εγω ακομα τρεμω απο χθεσινο επεισοδιο, η πιεση εχει βαρεσει κοκκινο.Χθες το απογευμα στο Χαλανδρι στη βολτα μας ο Λογκυ (4 κιλα σκυλακος- για να.καταλαβετε διαμετρο) τα κανει δεκα ποντους πιο μερα απο μια τεραστια τουρτα, σκυβω τα μαζευω στη σακουλιτσα και οπως παω να φυγω ερχεται αλαλαζουσα κυρια(;) δειχνοντας μου την τουρτα και φωναζοντας οτι δεν τα μαζευουμε και ολα τα σχετικα. Προσπαθω να της εξηγησω οτι τα δικα μας ειναι μεσα στη σακουλα και να τα δει και οτι αυτα ανηκουν σε μεγαλοσωμο σκυλο αλλα τιποτα βριζει και κατηγορει, τα πηρα τοσο πολυ που ετρεχα απο πισω της ουρλιαζοντας-δυστυχως -αλλα αυτη εκει. Και ρωτω δεν υπαρχει τροπος οπως ο νομος προβλεπει προστιμο για αυτους που δεν τα μαζευουν να υπαρχει και για τους με αποθυμενα θεομουρλους που κατηγορουν αδικως βαζοντας τα φυσικα με γυναικα μεγαλης ηλικιας με μικροσωμο σκυλακι ως το ευκολο θυμα;

Άβαταρ μέλους

σκυλακι
Bullmastiff
Όνομα: χριστινα
Has thanked: 103 times
Been thanked: 19 times

Δημοσίευση από σκυλακι » 29 Νοέμ 2016, 02:38

Μη σκοτίζεσται άδικα!Οσοι έχουμε σκυλιά έχουμε αντιμετωπίσει τέτοιους τύπους
και θα αντιμετωπίσουμε και άλλους..
Πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι που λες και γεννήθηκαν για να " μαυρίζουν " την καθημερινοτητά μας.
Εγώ πλέον τους αγνοώ επιδεικτικά σιγοτραγουδώντας η τους "βγάζω γλώσσα",ανάλογως τη μέρα,
μ' αρέσει να τους τσατίζω περισσότερο... :rant2
:hppy Φιλια σε ολους τους αδεσποτους και τους παρατημενους πρωην και νυν!!!

Άβαταρ μέλους

leleni
Bullmastiff
Όνομα: Ελένη
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από leleni » 29 Νοέμ 2016, 18:40

Σε εμενα, παλι, εχει συμβει το ακριβως αντιθετο: να μαζευω τις ακαθαρσιες του δικου μου, απο ενα μεγαλο χωραφι που εχουμε στη γειτονια, και να περναει ενας κυριος (δεν εχει σκυλια ο ιδιος) και να μου λεει "δε χρειαζεται να τα μαζευεις απο εδω βρε"
εγω μολις τον ειδα που πλησιαζε ημουν ετοιμη με την απαντηση ΜΑ ΘΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΩ μην ανακατευεστε και αυτος με αποστομωσε...
Εν τελει του ειπα οτι υποχρεουμαι να τα μαζεψω ασχετως αν ειμαι σε ανοιχτωσια και αν παρει ποτε σκυλο να τα μαζευει και εκεινος :smrtac
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γιατί να συμβεί σε μένα;”