Το Pet Shop της Βούλας!! ♥

Αν δεν πουλάς σκύλους εδώ θα μπορέσεις να καταχωρήσεις το κατάστημα σου κάτω υπό τις προϋποθέσεις που θα διαβάσεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Ο χώρος προβάλει Pet Shops που δεν πωλούν σκύλους και γάτες. Δεν επιτρέπεται η διαφήμιση προϊόντων των καταστημάτων.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Hra_wolfy
Bullmastiff
Όνομα: Βασίλης

Re: Το Pet Shop της Βούλας!! ♥

Δημοσίευση από Hra_wolfy » 31 Δεκ 2013, 21:36

προσπαθωωωωωωωωωωωωω

Άβαταρ μέλους

Βούλα
Bullmastiff
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Βούλα » 05 Ιαν 2014, 21:05

Κατ΄αρχήν να σας ευχαριστήσω όλους για την προτίμησή σας, μακάρι να μπορέσουμε να σταθούμε αντάξιοι των προσδοκιών σας φίλοι μου.

Φίλε "Hra_wolfy" χθες πέρασε από το μαγαζί μου η Ισιδώρα και μου είπε ότι ενδιαφέρεσαι για μια μόνιμη ταυτότητα που θα ήθελες να περιέχει τα στοιχεία σου.
Θα προσπαθήσω να ανεβάσω τώρα φωτογραφία της ταυτότητας που σου έλεγε, αλλά και μια άλλη εκδοχή που μου άρεσε πολύ και θα ήθελα να σας την δείξω.

Είναι αυτές :

Εικόνα

Εικόνα

Όπως σας εξήγησε ήδη η Ισιδώρα, αυτές οι ταυτοτητούλες κλείνουν αεροστεγώς για πάντα, αφού γράψεις τα στοιχεία που θέλεις και μένει για πάντα στο περιλαίμιο.

Υπάρχει όμως και αυτός ο τύπος περιλαίμιου που έχω σκοπό να παραγγείλω τις επόμενες μέρες και που όπως θα δείτε, έχει μια ταυτότητα προσαρμοσμένη επάνω του από κατασκευής, στην οποία γράφεις τα στοιχεία που θέλεις.

Δεν ξέρω αν φαίνεται καλά, είναι αυτό :

Εικόνα
Οι συνειδητοποιημένοι ζωόφιλοι δεν στηρίζουν με οποιονδήποτε τρόπο, όσους πατούν επάνω σε αθώες ψυχές και πλουτίζουν από την ταλαιπωρία και τον θάνατό τους!!!
Η ανοχή είναι συμμετοχή!!!

Άβαταρ μέλους

Hra_wolfy
Bullmastiff

Δημοσίευση από Hra_wolfy » 06 Ιαν 2014, 01:16

πολυ ωραια και τα 2 και ευχαριστω για την εξυπηρετηση...μια ερωτηση μονο..η ταυτοτητες στην πρωτη φωτογραφια αν μπουν σε ενα λουρι δεν ξαναβγαινουν???γτ η μικρη ειναι ακομα 2 μηνων οποτε μαλλον θα χρειαστει να της αλλαξω το λουρακι σε καποιους μηνες...και ποσο κοστιζει αυτη???και αν μπορειτε να μαθετε ποσο κοστιζει το λουρακι μαζι με την ταυτοτητα...πολυ ωραια και τα 2 και το σκεφτομαι σοβαρα

Άβαταρ μέλους

Βούλα
Bullmastiff
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Βούλα » 06 Ιαν 2014, 19:45

Λουρί μπορούν να αλλάξουν, δεν ανοίγουν για να αλλάξεις τα στοιχεία.

Η ταυτότητα έχει 10,5 ευρώ.

Το λουράκι κάτω που μπορείς να γράψεις επάνω, δεν θυμάμαι τώρα, θα το κοιτάξω αύριο και θα σου γράψω.
Οι συνειδητοποιημένοι ζωόφιλοι δεν στηρίζουν με οποιονδήποτε τρόπο, όσους πατούν επάνω σε αθώες ψυχές και πλουτίζουν από την ταλαιπωρία και τον θάνατό τους!!!
Η ανοχή είναι συμμετοχή!!!

Άβαταρ μέλους

Hra_wolfy
Bullmastiff

Δημοσίευση από Hra_wolfy » 06 Ιαν 2014, 22:09

οκ περιμενωω

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 196 times
Been thanked: 291 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 05 Ιουν 2014, 14:33

Δυστυχώς το Pet shop της Βούλας, ένα από τα λίγα pet shops που δεν εμπορευόταν κανένα είδος ζώου και με κανένα τρόπο (ούτε φανερά ούτε καλυμμένα...), έκλεισε! :cry:

Δυστυχώς δεν είμαστε ζωόφιλοι όσο νομίζουμε ή όσο θέλουμε να λέμε... :nop:

Οι περισσότεροι προκειμένου να γλυτώσουν μισό ή ένα ευρώ σε έναν λογαριασμό, αντί να στηρίζουν προσπάθειες σαν αυτήν, στηρίζουν τα μαγαζιά που πατούν στις ψυχές των ζώων...

Ότι και να πω τώρα βέβαια δεν έχει ιδιαίτερη σημασία...

Κρίμα... :cry:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

iris_aka_kika
Global Moderator
Όνομα: Φρύνη
Been thanked: 6 times

Δημοσίευση από iris_aka_kika » 05 Ιουν 2014, 15:32

Πολυ κριμα δε το συζηταω παιδια...

Εγω θα πω μπραβο που παρολο τις δυσκολες εποχες που περναμε ολοι μας υπαρχουν ανθρωποι που δεν θυσιασαν τιποτα στο βωμο του κερδους και επελεξαν να δουλεψουν τιμια και ηθικα και δεν εκμεταλλευτηκαν ψυχες για την αυξηση του κερδους του μαγαζιου τους.

Για ακομη μια φορα αποδεικνυεται οτι η ηθικη οδος δεν ειναι παντα η πιο κερδοφορα αλλα τουλαχιστον αυτοι οι ανθρωποι κοιμουνται με τη συνειδηση τους καθαρη...
Qui me amat, amet et canem meum

Άβαταρ μέλους

Tzakos
Dog Star ¤¤
Όνομα: Manthos
Been thanked: 6 times

Δημοσίευση από Tzakos » 05 Ιουν 2014, 21:25

Κρίμα,ήταν πολύ ωραίο μαγαζί.
Εγώ τουλάχιστον κάθε φορά που κατέβαινα στην Αθήνα,ψώνιζα τις τροφές μου απο εκεί,οπότε είμα ήσυχος συνειδησιακά.

Κουράγιο κορίτσια,κάθε εμπόδιο σε καλό.........
Η γνώση δίνει δύναμη και ο χαρακτήρας σεβασμό.

Άβαταρ μέλους

Bogbol
Club Member
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Δημοσίευση από Bogbol » 05 Ιουν 2014, 23:10

Έχω (στατιστικές) ενδείξεις ότι το 75% που μπαίνουν σε φόρουμ σαν κι αυτό είναι υποκριτές ως προς το μότο που αναφέρεται κι εδώ «Ψωνίζουμε μόνο από μαγαζιά που δεν πουλάνε σκύλους» (Μη ξεθάψω παλιές δημοσιεύσεις) evil13

Λυπάμαι Ισιδώρα για την απώλεια τις προσπάθειας σου, πραγματικά, αλλά ίσως έπρεπε να ανοίξεις μαγαζί σκεπτόμενη τι ψηφίζουν οι έλληνες....... wink: Εγώ δεν γλύφω αυτάκια κανενός.
Μεγάλο ποσοστό των σκυλιών που εισάγουν τα Petshops από puppy mills παρουσιάζουν σοβαρές ασθένειες!!
Πολλά από αυτά δυστυχώς πεθαίνουν.

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 196 times
Been thanked: 291 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 07 Ιουν 2014, 15:37

Και το πιο κουφό δεν το φαντάζεστε βέβαια...

Στο συγκεκριμένο μαγαζί έμπαιναν καθημερινά 2-3 άτομα (δεν υπερβάλω παιδιά, πολλές φορές και περισσότερα) και ζητούσαν να αγοράσουν ζωάκια, το 95% από αυτά τα άτομα ήθελαν κουταβάκια κάποιας φυλής, αυτό το καταλαβαίνετε...

Και εγώ που βοήθησα όσο περνούσε από το χέρι μου σε αυτήν την προσπάθεια, αλλά και οι άλλες κοπέλες, καθημερινά κάναμε σε αυτούς τους ανθρώπους ολόκληρο σεμινάριο και φεύγοντας όλοι μας ευχαριστούσαν και μας έλεγαν, ότι μετά απ΄όσα έμαθαν..., θα πήγαιναν να πάρουν σκυλάκι από καταφύγιο, τώρα βέβαια τι έκαναν από εκεί και πέρα δεν μπορούμε να ξέρουμε, αλλά ακόμη και ένας να μας έλαβε σοβαρά υπόψη του, φθάνει...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προτεινόμενα Pet Shops”