Χαρίζονται δύο πανέμορφα τυφλά κουταβάκια!

Εδώ Χρειάζονται ανθρώποι με «ειδική» καρδιά!! heart
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 239 times
Been thanked: 384 times

Χαρίζονται δύο πανέμορφα τυφλά κουταβάκια!

Δημοσίευση από Morgan_A » 23 Μάιος 2015, 16:21

Τα δύο αυτά κουταβάκια είναι μόλις 2 μηνών ημίαιμα γκριφονάκια, πολύ μικρόσωμα, αφού αναμένεται να μην ξεπεράσουν τα 5-6 κιλά το καθένα. Στην τελευταία φωτογραφία βλέπετε την μανούλα τους.

Θα δοθούν κατόπιν πολύ αυστηρής επιλογής, προκειμένου να βρεθεί ο κατάλληλος ανάδοχος, ο οποίος θα πρέπει να είναι αρκετά έμπειρος και συνειδητοποιημένος ζωόφιλος, αλλά και να μπορεί να διαθέσει γι αυτά αρκετό χρόνο.

Η υιοθεσία τους θα γίνει όπως ορίζει ο νόμος, δηλαδή με συμβόλαιο υιοθεσίας (το οποίο θα υπογραφεί στα ΚΕΠ, υποχρεωτική τοποθέτηση microchip, υποχρέωση στείρωσης στην κατάλληλη ηλικία, κλπ, κλπ) μόνο εντός Αττικής και οπωσδήποτε MAZI, επειδή δυστυχώς το κοριτσάκι (λευκό) είναι εντελώς τυφλό, ενώ το αγοράκι (μαύρο) βλέπει μόνο σκιές και ο χωρισμός τους, θα τα δυσκόλευε πολύ και πρακτικά στην προσαρμογή τους, αλλά και θα τα καταρράκωνε ψυχολογικά, αφού εξ΄αιτίας της αναπηρίας είναι απίστευτα δεμένα μεταξύ τους.

Έχουν ήδη κάνει εσωτερική και εξωτερική αποπαρασίτωση και το πρώτο τους εμβόλιο.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε : 6932987234 κ. Λίνα ( 14:00 - 18:00 ) ή 6970391585 κ. Δώρα (12:00 - 22:00 )
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

kouvaraki
Club Member
Όνομα: ΛΙΑ

Re: Χαρίζονται δύο πανέμορφα τυφλά κουταβάκια!

Δημοσίευση από kouvaraki » 23 Μάιος 2015, 17:39

H μανούλα σίγουρα έχει κάτι από yorki.. Είναι και τα τρία τους πανέμορφα!!

Ελπίζω να βρούνε σύντομα την αγκαλιά που τους αξίζει!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

VOLPE
Club Member
Όνομα: Ισίδωρος
Has thanked: 43 times
Been thanked: 57 times

Δημοσίευση από VOLPE » 23 Μάιος 2015, 23:13

Ειλικρινά εύχομαι, όση ατυχία τους έδωσε η ζωή, να βρεθεί ένας άνθρωπος, να την κάνει αγάπη! :002 :002
Εγώ είμαι ελεύθερος αέρας...που φυσά!

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator

Δημοσίευση από Morgan_A » 28 Ιουν 2015, 13:38

Και ήταν πράγματι Ισίδωρε οι ουρανοί ανοιχτοί... όταν έδωσες την ευχή αυτή...!!! th:

Τα μωράκια υιοθετήθηκαν από μια υπέροχη γυναίκα που εύχομαι να είναι πάντα καλά και να μπορεί να μοιράζεται το περίσσευμα της μεγάλης καρδιάς της!!! (bs)

Εδώ και μια εβδομάδα βρίσκονται στο σπίτι τους, σε ένα υπέροχο νεοκλασσικό στον Λόφο του Στρέφη!
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

VOLPE
Club Member
Όνομα: Ισίδωρος
Has thanked: 43 times
Been thanked: 57 times

Δημοσίευση από VOLPE » 28 Ιουν 2015, 14:19

Δώρα, μου έδωσες μεγάλη χαρά, με την είδηση αυτή! :clap
Μακάρι "οι ουρανοί" όπως λες, που τα βοήθησαν τόσο, να τα έχουν πάντα καλά και ευτυχισμένα, μαζί με την ΥΠΕΡΟΧΗ αυτή γυναίκα! :002
Εγώ είμαι ελεύθερος αέρας...που φυσά!

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator

Re: Χαρίζονται δύο πανέμορφα τυφλά κουταβάκια! [Υιοθετήθηκαν]

Δημοσίευση από Morgan_A » 28 Ιουν 2015, 18:13

Ισίδωρέ μου ήθελα να σας το γράψω από την πρώτη μέρα, επειδή ήμουν σίγουρη ότι θα χαιρόσασταν, αλλά φοβόμουν μην τυχόν και υπάρξει κανένα πρόβλημα στην προσαρμογή τους και η χαρά μας δεν κρατήσει πολύ..., αλλά ευτυχώς όλα πηγαίνουν μια χαρά...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σκυλάκια με ειδικές ανάγκες...”