ΠΙΘΑΝΗ ΕΚΦΥΛΙΣΤΙΚΗ ΔΙΣΚΟΠΑΘΕΙΑ????

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.
Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 376 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 20 Ιαν 2018, 16:43

Για κάτσε να δούμε τι θα δείξει η μαγνητική και στην συνέχεια το συζητάμε... wink:

Πάντως ένα σου λέω και μην το ξεχάσεις ποτέ, τα σκυλάκια πολλές φορές μας κάνουν ευχάριστες εκπλήξεις σε σχέση με την εξέλιξη της κατάστασής τους...
Ξέρεις πόσες φορές είδα ή διάβασα εδώ μέσα στα 10 χρόνια της λειτουργίας του Οurdogs.gr για περιστατικά που οι κτηνίατροι τα θεωρούσαν ξεγραμμένα... και που είχαν προτείνει ακόμα και ευθανασία, αλλά που παρ΄όλα αυτά μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα η υγεία των ζώων αυτών βελτιώθηκε ανέλπιστα...? Πίστεψέ με πάρα πολλές!!! Γι΄αυτό μην απελπίζεσαι ότι και να ακούσεις... Θεός δεν είναι κανένας και η αληθινή αγάπη κάνει θαύματα...!!!
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Natasa 2018
Akita
Όνομα: Νατασα
Been thanked: 12 times

Δημοσίευση από Natasa 2018 » 20 Ιαν 2018, 17:17

Αυτο το πιστευω και εγω κοριτσι μου γλυκο!!Ειναι απιστευτα πλασματα και ευτυχως που εχουν αντοχες πολυ μεγαλυτερες απο τις δικες μας!!!
Εχω ζησει περιστατικα απο αδεσποτακια που τα ειχαν ξεγραμμενα και ομως τα καταφεραν...
Βρε σιγα μην την αφησω ετσι και να μας πουν κατι ασχημο..!!Θα το παλεψουμε!

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team

Δημοσίευση από Morgan_A » 20 Ιαν 2018, 17:31

Βεβαίως!!! Θα το παλέψετε και θα το νικήσετε!!! th:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

ΗΛΙΑΣ
Κτηνίατρος
Has thanked: 18 times
Been thanked: 37 times

Δημοσίευση από ΗΛΙΑΣ » 22 Ιαν 2018, 12:38

Αυτό που έχω να πω εγώ από δική μου εμπειρία και δεδομένου οτι συνεργάζομαι με τον κυριο Καζάκο στο ιατρείο μου, είναι οτι ο άνθρωπος είναι κορυφή και ο πιο έμπειρος σε νευροχειρουργικά περιστατικά στην Ελλάδα. Ότι πόρισμα σας βγάλει πιστεύω οτι θα είναι το σωστό και αξίζει η ταλαιπωρία που έχετε υποστεί. Ας γίνει η μαγνητική και αν θέλετε μπορώ να μιλήσω κι εγώ μαζί του...

Ολύνθου 46 - Τούμπα Θεσσαλονίκη
Εικόνα ΤΗΛ. 2310 950700 Εικόνα 6977 340840 http://www.facebook.com/kuniatreio

Άβαταρ μέλους

Topic author
Natasa 2018
Akita

Δημοσίευση από Natasa 2018 » 23 Ιαν 2018, 15:26

Κυριε Ηλία ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!!Τελικα Δευτερα απόγευμα παμε για μαγνητική, γιατι χαλασε ο μαγνητικος τομογράφος..Οι εξετάσεις της βγήκαν καλες αν εξαιρέσουμε το συκώτι που είναι πολύ ανεβασμένο μάλλον λόγω φαρμάκων...Παίρνει ήδη 5 μερες συνεχόμενες αντιφλεγμονώδη χαπια (αν και παιρνει πολυ καιρο τωρα, αλλα τα κοβουμε για λιγες μερες και μετα τα ξαναρχιζουμε) και ανησυχω γιατι οταν τα κόβει πονάει πολυ το κορίτσι μου......Δεν ξέρω τι αλλο θα μπορουσαμε να κανουμε να μην ποναει..

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team

Δημοσίευση από Morgan_A » 23 Ιαν 2018, 18:56

ΗΛΙΑΣ έγραψε:
22 Ιαν 2018, 12:38
Αυτό που έχω να πω εγώ από δική μου εμπειρία και δεδομένου οτι συνεργάζομαι με τον κυριο Καζάκο στο ιατρείο μου, είναι οτι ο άνθρωπος είναι κορυφή και ο πιο έμπειρος σε νευροχειρουργικά περιστατικά στην Ελλάδα. Ότι πόρισμα σας βγάλει πιστεύω οτι θα είναι το σωστό και αξίζει η ταλαιπωρία που έχετε υποστεί. Ας γίνει η μαγνητική και αν θέλετε μπορώ να μιλήσω κι εγώ μαζί του...
Πάρα πολύ χάρηκα με αυτό που μας γράφεις Ηλία μου, οπότε τώρα είμαστε ήσυχοι ότι η μικρή βρίσκεται στα καλύτερα χέρια και από την στιγμή που θα μιλήσεις και εσύ ακόμα καλύτερα, νάσαι καλά... th:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Natasa 2018
Akita

Δημοσίευση από Natasa 2018 » 23 Ιαν 2018, 19:35

Σας ευχαριστω πολυ ολους εδω μεσα!Και τον κτηνιατρο και εσας κοριτσια!!!
Βεβαια μεχρι να παμε, ειπαμε, θα παθω μερικα εγκεφαλικα, θα καπνισω καμια 50αρια πακετα τσιγαρα αλλα το καλο ειναι οτι θα χασω και κανενα κιλο.... bigg:

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team

Δημοσίευση από Morgan_A » 23 Ιαν 2018, 21:37

Είδες Νατάσα μου "ουδέν κακόν αμιγές καλού" λοιπόν!!! (bs)

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Μυρτώ
Club Member
Όνομα: Παρασκευή
Has thanked: 386 times
Been thanked: 161 times

Δημοσίευση από Μυρτώ » 24 Ιαν 2018, 01:26

Natasa 2018 έγραψε:
23 Ιαν 2018, 19:35
Βεβαια μεχρι να παμε, ειπαμε, θα παθω μερικα εγκεφαλικα, θα καπνισω καμια 50αρια πακετα τσιγαρα αλλα το καλο ειναι οτι θα χασω και κανενα κιλο.... bigg:
...αχ, τι τραβάμε κι εμείς οι σκυλομάνες me::
Νατάσα, γλυκό κορίτσι που δεν χάνεις το χιούμορ σου στα δύσκολα sm:)
''...τό νοῦ σας : ἀπό μᾶς ἡ ἄνοιξη ἐξαρτᾶται.
Νά ξαναδώσουμε στά πόδια μας τό χῶμα. Τό πράσινο στό πράσινο τόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ στόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ. Δέν ὠφελοῦν πιά οἱ μυῶνες
θέλει ἀγάπη θηριώδη
θέλει πήδημα τίγρισσας μές στίς ἰδέες...''

Άβαταρ μέλους

Topic author
Natasa 2018
Akita

Δημοσίευση από Natasa 2018 » 24 Ιαν 2018, 17:33

Αχ Μυρτω!!!!Παιδι, σκυλι χουν βαλθεί να με κανουν κορμι!!!
Αμα γινει καλα το κοριτσι μου , της υποσχομαι οτι θα κρατησω τα κιλα που εφτασα για χαρη της!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)”