ΠΙΘΑΝΗ ΕΚΦΥΛΙΣΤΙΚΗ ΔΙΣΚΟΠΑΘΕΙΑ????

Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη - Θεραπείες. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η υγεία των σκύλων μας. Ασθένειες - Πρόληψη – Θεραπεία. Συμβουλές από τον κτηνίατρο του Forum μας κ. Ηλία Κορσαββίδη. ilias-korsavidis@ourdogs.gr Εικόνα 6977 340840 Παρακαλούμε όσοι δεν έχουν κτηνιατρικές γνώσεις να μην απαντούν σε κρίσιμα ερωτήματα.
Άβαταρ μέλους

Topic author
Natasa 2018
Akita
Όνομα: Νατασα
Been thanked: 12 times

Δημοσίευση από Natasa 2018 » 30 Ιαν 2018, 14:44

Καλησπέρα παίδες....Πήγαμε χθές για μαγνητική επιτέλους αλλα το πορισμα θα το ξερουμε αυριο μαλλον....Με μια πρωτη ματια , η αναισθησιολογος η οποία απο οτι καταλαβα, εργάζεται στο ιατρείου γνωστου κτηνιατρου, ανεφερε οτι εχει δισκοκήλες....

Άβαταρ μέλους

Topic author
Natasa 2018
Akita

Δημοσίευση από Natasa 2018 » 30 Ιαν 2018, 17:30

Θα μπει χειρουργειο το κοριτσι μου!!!!Αγχωθηκα ποκυ τωρα!!!!!!!

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 239 times
Been thanked: 384 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 31 Ιαν 2018, 00:08

Νατάσα μου μην αγχώνεσαι και μην στεναχωριέσαι, για να σας είπαν ότι χρειάζεται να κάνει χειρουργείο, σημαίνει ότι μπορεί να βελτιωθεί η κατάσταση της μικρούλας σου και αυτό είναι ευχάριστο.

Κανονίσατε πότε θα το κάνετε?
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Natasa 2018
Akita

Δημοσίευση από Natasa 2018 » 31 Ιαν 2018, 07:46

Αυριο πρωι πρωι πρεπει να την παω.Μου ειπαν αρχικα για σημερα αλλα δεν ειχα μεταφορικο να την κατεβασω....Θα κανει αυριο το χειρουργειο και την Παρασκευη μου ειπαν μπορω να παω να την παρω...Απο τη μια λεω ευτυχως που σηκωνει χειρουργειο η κατασταση της....

Άβαταρ μέλους

Μυρτώ
Club Member
Όνομα: Παρασκευή
Has thanked: 391 times
Been thanked: 165 times

Δημοσίευση από Μυρτώ » 31 Ιαν 2018, 12:29

Πράγματι, Νατάσα, αφού σου είπαν να χειρουργηθεί, σίγουρα η κατάσταση της Κουλίτσας είναι αναστρέψιμη!
Γράψε μας, όποτε μπορέσεις, περισσότερα... τι έδειξε τελικά η μαγνητική; Με την επέμβαση θα αποκατασταθεί πλήρως το πρόβλημα;
Υπομονή, ψυχραιμία και αισιοδοξία γλυκό κορίτσι sm:) Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια με την επέμβαση, μαζί με τις ευχές μου σας στέλνω και πολλά φιλιά γεμάτα θετική ενέργεια :kis: :kis: :kis: Θα αναμένουμε τα νεώτερα (bs)
''...τό νοῦ σας : ἀπό μᾶς ἡ ἄνοιξη ἐξαρτᾶται.
Νά ξαναδώσουμε στά πόδια μας τό χῶμα. Τό πράσινο στό πράσινο τόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ στόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ. Δέν ὠφελοῦν πιά οἱ μυῶνες
θέλει ἀγάπη θηριώδη
θέλει πήδημα τίγρισσας μές στίς ἰδέες...''

Άβαταρ μέλους

Topic author
Natasa 2018
Akita

Δημοσίευση από Natasa 2018 » 31 Ιαν 2018, 13:13

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!!!Θα χρειαστουμε την θετικη σας ενεργεια!!Μακαρι να πανε ολα καλα στο χειρουργειο!!!Η μαγνητικη εδειξε οτι υπαρχει πιεση απο οτι καταλαβα στον σπονδυλο θ12 και θ13. Απο κοντα βεβαια θα μου πουνε περισσοτερα.
Δεν θα αποκατασταθει πληρως αλλα τουλαχιστον θα σταματησει ο πονος και στο να προχωρησει το προβλημα. Δεν θα ειναι ενα κανονικο σκυλι αλλα και κουτση να παραμεινει, εμεις θα την λατρευουμε και θα κανουμε τα παντα να εχει μια καλη ζωη χωρις πονο πια....

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator

Δημοσίευση από Morgan_A » 01 Φεβ 2018, 03:11

Πολύ αισιόδοξα δηλαδή τα πράγματα!!! :yah

Να δεις Νατάσα μου που όλα θα πάνε καλά και η Κουκλίτσα μας θα ζήσει ακόμα πολλά και ευτυχισμένα χρόνια δίπλα σας γερή και χωρίς να υποφέρει!!! th:

Εννοείται ότι έχεις όλη μας την θετική ενέργεια και όλη μας την αγάπη...!!! :002 :002 :002
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Natasa 2018
Akita

Δημοσίευση από Natasa 2018 » 02 Φεβ 2018, 23:18

Σημερα πηγα και πηρα το κοριτσι μου!!!Εκανε την εγχειρηση χθες και σημερα ηταν ετοιμη για το σπιτακι μας...Ειχε μεγαλο προβλημα τελικα.....Απο οτι καταλαβα πιεζοταν παρα πολυ ο μυελος και για αυτο δεν της εκαναν πλεον δουλεια τα φαρμακα...
Ειναι ηδη πολυ καλυτερα , σηκωνεται, περπαταει και μου κανει μεγαλη εντυπωση ποσο απιστευτα και δυνατα πλασματα ειναι...!!

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator

Δημοσίευση από Morgan_A » 03 Φεβ 2018, 16:36

Ωωωω...!!!!! Μπράβο, πολύ χαίρομαι... :yah :yah :yah :yah :yah

Περαστικά της... Νατάσα μου! :lov

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Natasa 2018
Akita

Δημοσίευση από Natasa 2018 » 03 Φεβ 2018, 16:53

Morgan_A έγραψε:
03 Φεβ 2018, 16:36
Ωωωω...!!!!! Μπράβο, πολύ χαίρομαι... :yah :yah :yah :yah :yah

Περαστικά της... Νατάσα μου! :lov
Ευχαριστουμε πολυ κοριτσι μου!!!! Παει και αυτο... Αντε αλλο κακο να μη την βρει...

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΥΓΕΙΑ (Ιατρικά θέματα)”