p na vriskese file.....:(

Προωθήστε τις αγγελίες βοηθήστε να βρεθούντα σκυλάκια
Κανόνες Δ. Συζήτησης
:idea: Εδώ θα βρείτε τα ζωάκια που χάθηκαν μέσω ράτσας ή αριθμού ηλεκτρονικής ταυτοποίησης (Microchip)
lnk: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

thessaloniki1975
Dog Star ¤¤¤

Re: p na vriskese file.....:(

Δημοσίευση από thessaloniki1975 » 06 Φεβ 2009, 11:12

Παιδιά, λυπάμαι αλλά για εμένα δε μοιάζει καθόλου το σκυλάκι...Και διαφορετικό τρίχωμα έχει, και διαφορετική απόχρωση στη μυτούλα... :sad: :sad: :sad:

Φίλε Χιώτη, πες μας σε παρακαλώ 1) Από ποια πόλη / περιοχή είσαι; Γιατί πιστεύεις ότι το έφεραν Θεσσαλονίκη; Είσαι κοντά;
2) Τι ηλικίας ήταν ο φίλος σου όταν "χάθηκε"
3) Τι μέγεθος είχε;

Οι φώτος είναι μικρές και δεν είναι πολύ αντιπροσωπευτικές, για να μας βοηθήσουν να σχηματίσουμε σωστή άποψη...
Μαρίνα
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

My Nellie
Old Member
Όνομα: Αlexandra
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση από My Nellie » 06 Φεβ 2009, 11:28

Στο αρχικό του post μας έχει πει ότι υποψιάζεται πως τον άφησε η θεία του στην Θεσσαλονίκη.....
Μια και οι φωτο που έχει αναρτήσει ο φίλος μας δεν είναι πολύ καθαρές, ας ελπίσουμε ότι οι πιθανότητες του να μοιάζει είναι λίγο περισσότερες.... scr:
Μακάρι...., αλλά αφού δεν το θέλουν το καϋμένο οι υπόλοιποι της οικογένειας.....?? :sad:
Φροντίστε τα ζώα, επειδή είστε άνθρωποι....
Όπως οι άγγελοι φροντίζουν τους ανθρώπους....

Άβαταρ μέλους

Topic author
xiotis33
Beagle

Δημοσίευση από xiotis33 » 06 Φεβ 2009, 21:21

γεια σας παιδια...το σκυλακι στην φωτο δεν μοιαζει καθολου στα δικα μου ματια τουλαχιστον που τον εβλεπα...ειμαι σε ενα χωριο λιγο πιο μακρια απο το κεντρο της θεσσ. ο πατερας μου στο τελος ειπε αντε αφου τον θες τοσο πολυ θα τον κρατησουμε και τοτε δυστυχως πηγαινε στο σπιτι της γιαγιας μου που ειναι αρκετα μακρια μονος του για βολτα (bs) αλλα...τον ειχα γυρω στα 2 χρονια και ηταν μικρος .οπως φαινεται..δεν μεγαλωνε και ειχε πολυ χοντρη τρυχα και φαινοταν χοντρος.αδυνατιζε μονο οταν εκανε μπανιο δλδ οχι συχνα γιατι οποτε εκανε μπανιο πηγαινε στο χωμα και εκανε σβουρες.ηταν πολυ μαγκας και λιγο τεμπελης γιατι ολη μερα ξαπλα στον ηλιο και φαι ...αρε μακαρι να τον ειχα...τον λατρευω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αν τον δει κανεις και μετα απο οσα χρονια περασουν ας στειλει εδω περα μυνημα την περιοχη μονο.θα μπενω να βλεπω μηπως...

Άβαταρ μέλους

bunny
Dog Star ¤
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από bunny » 06 Φεβ 2009, 21:49

ηταν η θεια μου να πεταξει κατι γατια καπου
scr:

Σε παρακαλω μηπως θα μπορουσες να μου στειλεις τα στοιχεια της θειας σου?Σε πμ αν θελεις.Νομιζω πως καποιος πρεπει να επεμβει για αυτη την κατασταση,αν ειναι δυνατον δηλαδη,λυπαμαι για τον φιλο σου,αλλα επειδη θα εχουν κ αλλα ζωακια ιδια μοιρα απο οτι βλεπω εξαιτιας της,σε παρακαλω πολυ να την καταγγειλεις ονομαστικα.
''Εμείς φτιάξαμε τις λέξεις: πίστη, αφοσίωση, αυταπάρνηση, αγάπη, θυσία...Εσείς τους δώσατε περιεχόμενο''του Χρηστου Πικριδά, για τα σκυλιά...

Άβαταρ μέλους

Topic author
xiotis33
Beagle

Δημοσίευση από xiotis33 » 08 Φεβ 2009, 20:47

μπα ασε καλυτερα..ξερεις τοσο καιρο γιατι δεν εκανα φασαρια?γιατι ο Θειος μου ειναι πολυ ενταξει και δεν θελω να μαλωσω μαζι του αλλιως...τεσπα. οταν ειπα να τα πεταξει εννοω να τα αφησει οπου βρει γιατι εχουν ηδη πολλα γατια οποτε καταλαβαινεις..εχω δει πολλους να το κανουν.ενταξει δεν εχουν λεφτα για να τα αγοραζουν συνεχεια να φανε γαλα κτλ κτλ και τα δινουν σε αλλους η τα αφηνουν σε κατι ανθρωπους που εχει κ αλλα εκει και δν θα πεινασουν .αν και ακομη δεν το εκανε..αν ηταν να την βλεπω να τα πετουσε σε καναλια κτλ που εχω ακουσει καποιους να το λενε τοτε θα γινοταν χοντρη φασαρια.εμενα το μονο που με πειραξε ηταν η δικια μου περιπτωση και ειχε γινει και μια ψιλοφασαρια γιατι ελεγε οτι ταχα γεμιζει τριχες το ενα το αλλο, επικινδινο για τα παιδια..που γεμιζει τριχες?εξω?αν και δεν εβγαζε τριχες να λεμε με το φτυαρι.αν τον τραβουσες ε θα εβγαζε απο καμια. ασε που εχει και αυτη σκυλο που εγω τον ειδα μεσα στην μεση του δρομου αλλιως δεν θα τον ειχαν.και μια φορα που περνουσα πολυ μακρια ειχα παει, σε κατι χωραφια και λεω δες αν ημουν κι εγω σαν αυτη μπορουσα να φερω τον δικο τους σκυλο εδω να τον αφησω και να μην τον βρουν ποτε αλλα δν ειμαι σαν κι αυτη, λυπαμαι να το παρω και να το παω καπου αλλου, ειναι αμαρτια απ τον θεο...τεσπα σ ευχαριστω για το ενδιαφερον σου φιλε μου και να εισαι σιγουρος οτι αν ηταν σοβαρα τα πραγματα θα ειχε φαει κατι μυνησεις τωρα ασε...απλα αυτο που μ εκανε ηταν αδικο και δεν εχω και αποδειξη που να φαινεται οτι το εκανε αυτη και ο πιο σημαντικος λογος που ειναι ησυχα τα πραματα ειναι ο θειος μου.....α και μην ανησηχεις τουλαχιστον δεν πειραζει τα ζωα αλλων η δικια μου περιπτωση μονο εξαιρειται..παντα φιλικα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xiotis33 την 08 Φεβ 2009, 21:12, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους

XRYSOULA
Akita

Δημοσίευση από XRYSOULA » 08 Φεβ 2009, 21:01

xiotis33 έγραψε:γεια σας παιδια...το σκυλακι στην φωτο δεν μοιαζει καθολου στα δικα μου ματια τουλαχιστον που τον εβλεπα...ειμαι σε ενα χωριο λιγο πιο μακρια απο το κεντρο της θεσσ. ο πατερας μου στο τελος ειπε αντε αφου τον θες τοσο πολυ θα τον κρατησουμε και τοτε δυστυχως πηγαινε στο σπιτι της γιαγιας μου που ειναι αρκετα μακρια μονος του για βολτα (bs) αλλα...τον ειχα γυρω στα 2 χρονια και ηταν μικρος .οπως φαινεται..δεν μεγαλωνε και ειχε πολυ χοντρη τρυχα και φαινοταν χοντρος.αδυνατιζε μονο οταν εκανε μπανιο δλδ οχι συχνα γιατι οποτε εκανε μπανιο πηγαινε στο χωμα και εκανε σβουρες.ηταν πολυ μαγκας και λιγο τεμπελης γιατι ολη μερα ξαπλα στον ηλιο και φαι ...αρε μακαρι να τον ειχα...τον λατρευω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αν τον δει κανεις και μετα απο οσα χρονια περασουν ας στειλει εδω περα μυνημα την περιοχη μονο.θα μπενω να βλεπω μηπως...
Κουράγιο φίλε..σε καταλαβαίνω απόλυτα,όλοι εδώ σε καταλαβαίνουν απόλυτα ..και γω βρήκα αυτήν την καταπληκτική παρέα ,ψάχνοντας να βρω τον πολύ καλό μου φίλο ,τον αλέκο ,που χάθηκε πρόσφατα.Εύχομαι σε όλους που έχουν χάσει τα φιλαράκια τους να τα βρούν η αν μη τι άλλο , να μάθουν πως είναι κάπου καλά..

Άβαταρ μέλους

Topic author
xiotis33
Beagle

Δημοσίευση από xiotis33 » 26 Νοέμ 2017, 13:18

Παιδια ξερω περασε πολυς καιρος. Σημερα οπως συζητουσαμε εμαθα τι εγινε.
Ειχαμε ηδη ενα σκυλο αλλα ηταν φρονιμος δεν εκανε ζημιες δλδ.
Αυτος εκανε διαφορες ζημιες εφερνε σκουπιδια κτλ και γι αυτο δεν τον θελαν οι δικοι μ και ειπαν στη θεια μου να τον αφησει στο δικο της χωριο καπου που δεν μπορουσα να παω με το μηχανακι τοτε μικρος.
Αλλα τον αγαπουσα κ ακομα τον αγαπαω. Δεν μπορω ακομη δυστυχως να παω να δω μηπως και τον βρω σε εκεινο το μερος γιατι ειναι πολυ μακρια. Και περασαν τοσα χρονια δε ξερω ουτε αμα ζει ουτε τπτ.
Μιλησα με τη θεια μου κ ειπε οτι τον αφησε στο χωριο της σε κατι ταβερνες απ εξω κ μετα δεν τον ειδε μια αλλη φορα π πηγε αλλα λεει καποιο παιδακι θα τον πηρε. Χωριο ειναι εκει .
Δε ξερω μακαρι να ηταν η να ειναι καλα
sm:)

Άβαταρ μέλους

Topic author
xiotis33
Beagle

Δημοσίευση από xiotis33 » 26 Νοέμ 2017, 13:21

Το χωριο λεγεται Κορυφη στη θεσσαλονικη. Αν τυγχανει και ειναι καποιο μελος απο εκει και τον εχει δει ας μου πει μονο τι κανει αν ειναι καλα η που ηταν αν τον ειχε καποια οικογενεια.
Ευχαριστω πολυ. sm:)

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 379 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 26 Νοέμ 2017, 14:04

Μακάρι να είναι καλά!

Εύχομαι να είναι κάποιος από εκεί και να μάθουμε κάτι ευχάριστο γι΄αυτόν...

Κρίμα, κρίμα... που δεν μπορείς να τον έχεις κοντά σου...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΧΑΘΗΚΑΝ”