ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΗ ΨΑΧΝΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ (Μαλακοπή)

Σκυλιά που βρέθηκαν. Ρίξτε μια ματιά ίσως εδώ βρείτε το φίλο σας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Marie Natalie
Club Member
Όνομα: Μαρία

ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΗ ΨΑΧΝΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ (Μαλακοπή)

Δημοσίευση από Marie Natalie » 21 Αύγ 2014, 23:18

Ο εικονιζόμενος σκύλος βρέθηκε σήμερα στον πίσω χώρο της οικοδομής μου. Είναι θηλυκό και μάλιστα έτοιμο να γεννήσει. Δείχνει θλιμμένη και αρνείται να φύγει από το σημείο ακόμα και αν την δελεάσω με φαγητό κ.α. Φέρει λουρί αλυσίδα χωρίς όμως να υπάρχουν στοιχεία. Δεν ξέρω αν έχει χαθεί ή την εγκατέλειψαν αλλά χρειάζομαι βοήθεια να βρεθεί ο ιδιοκτήτης της ή να αναλάβει κάποια φιλοζωική οργάνωση για υιοθεσία. Την ταϊζω και της δίνω νερό αλλά φοβάμαι ότι είναι έτοιμη να γεννήσει. Υπάρχει πρόβλημα γιατί στο ίδιο σημείο έχω 3 γάτες που τις ταΐζω και τις προσέχω και γενικά φοβάμαι για συγκρούσεις, ειδικά αν γεννήσει και αγριέψει, αν και μέχρι στιγμής δεν δείχνει να έχουν προβλήματα συμβίωσης.

Βρίσκομαι στην περιοχή της Ανω Τούμπας (Μαλακοπή) και το τηλ. είναι 6976539221. Αν κάποιος/α την αναζητεί ας επικοινωνήσει μαζί μου για να μάθει την διεύθυνση. Ευχαριστώ πολύ.

21 Αυγούστου στις 9:53 μ.μ.
Τσινίδης Γεώργιος Ενημέρωση για την κατάσταση. Το μεσημέρι που κατέβηκε ο πατέρας μου να ταϊσει τις γάτες μας και τον σκύλο, διαπίστωσε οτι έλλειπε απο τον κήπο. Μέχρι τώρα που γύρισα ο σκύλος δεν επέστρεψε. Δεν ξέρουμε αν το πήρε κάποιος ή έφυγε για κάποιο λόγο. Ο χώρος έτσι και αλλιώς είναι κοινόχρηστος και μη περιφραγμένος άρα θα μπορούσε ανα πάσα στιγμή να φύγει ή να ξανάρθει.
Εικόνα
Μπιζού              Αλέξης              Ραμόν             Μάξιμος       Γκόλουμ           Ορέστης

Θέλεις να μαθαίνεις τα νέα του ourDogs gr?

Άβαταρ μέλους

Anubis
Dog Star ¤¤
Has thanked: 32 times
Been thanked: 10 times

Re: ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΗ ΨΑΧΝΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ (Μαλακοπή)

Δημοσίευση από Anubis » 23 Αύγ 2014, 09:05

Πώς είναι η θλιμμένη μανούλα;
"Μην ξεχνάς το βασικότερο: ο κατάλληλος σκυλος για σένα, ειναι αυτός που εσύ θα σώσεις! wink:" DLina

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΒΡΕΘΗΚΑΝ”