Θηλυκό Pitbull

Σκυλιά που βρέθηκαν. Ρίξτε μια ματιά ίσως εδώ βρείτε το φίλο σας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
mao10
Akita
Όνομα: Μαριάννα
Θηλυκό Pitbull

Δημοσίευση από mao10 » 21 Ιούλ 2015, 21:10

Κάποιος "λεβέντης" το παράτησε δεμένο στο ρολό μιας στοάς στην Πατησίων ανάμεσα Αγ.Μελετίου και Αγαθουπόλεως (κοντά στην Πλ. Αμερικής).
Οι γείτονες το πήγαν στον κτηνίατρο που είπε ότι είναι υγιέστατο περίπου 3 χρονών και καθαρόαιμο. Για την ώρα το έχουν κλείσει μέσα στη στοά και το φροντίζουν, αλλά ψάχνει σπίτι. Μου είπαν ότι επικοινώνησαν με 6 φιλοζωικές αλλά καμία δεν μπορεί να το πάρει. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Abiss
Saint Bernard
Όνομα: Σοφια

Re: Θηλυκό Pitbull

Δημοσίευση από Abiss » 23 Ιούλ 2015, 17:11

Πολύ θα ήθελα, παιρνώ όμως το ίδιο δράμα! Συμβάλλω σε φιλοζωιή την περιοχής & προωθω (ανεπιτυχώς ως τωρα) τα 12 σκυλια που έχουν για υιοθεσία & δεν έχει δοθεί ούτε ενα! Μήπως θα σε βοηθήσει να σου στείλω κάποιες ιστοσελίδες αγγελιών του fb για να τις φτιάξεις αγγελιες, μπας και βρει σπιτάκι;; Ίσως είναι τυχερή & βρει έτσι, κατάφερα να δώσω ένα Χάσκι μ'αυτόν τον τρόπο προχθες! :)

Και μια ακόμα ερώτηση - ξέρεις κανέναν (εντος Αθήνας) που ενδιαφέρεται για την υιοθεσία κάποιου καθαρόαιμου κυνηγόσκυλου ή τσοπανόσκυλου;
Sometimes we put treasures in museums...other times we take them out for walks! wink: mock:

Άβαταρ μέλους

Topic author
mao10
Akita
Όνομα: Μαριάννα
Re: Θηλυκό Pitbull

Δημοσίευση από mao10 » 23 Ιούλ 2015, 20:39

Ευτυχώς σήμερα βρέθηκε μια κοπελιά που θα τη φιλοξενήσει και αν τα πάνε καλά θα την κρατήσει.
Ενδιαφερόμενος για κυνηγόσκυλο ή τσοπανόσκυλο στην Πλ. Αμερικής, δυσκολούτσικο :-)
Θα έχω τον νου μου πάντως.
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΒΡΕΘΗΚΑΝ”