Ζητω Lagotto Romangolo Puppy

Υιοθετήστε ένα αδέσποτο θα αισθανθείτε όμορφα!!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εικόνα Τα σκυλάκια που χαρίζονται βρίσκονται εδώ :arrow: ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ και σας περιμένουν. dog:

ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ lnk:: Υιοθετήστε ένα Αδέσποτο, κάντε click στη στοργή!
Άβαταρ μέλους
Topic author
Lagotto
Bullmastiff
Όνομα: Εκτορας
Φύλο: Δεν καθορίστηκε
Είναι: Χωρίς σύνδεση

Ζητω Lagotto Romangolo Puppy

Δημοσίευσηαπό Lagotto » 06 Αύγ. 2013, 18:46

Ζητω να μου χαρισουν ενα puppy Lagotto Romangolo λευκο με καφε προτιμω να ειναι θυληκο αφου τα θυληκα Λαγκοτο Ρομανιολο ειναι μικροτερα σε μεγεθος απο τα αρσενικα.
Το σκυλο τον θελω για συντροφια.
Οποιος εχει κατι μπορει να επικοινωνησει εδω μαζι μου και να του δωσω email και κινητο για ανταλαγη επιπλεον πληροφοριων.

Ευχαριστω.
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
maraki200007
Saint Bernard
Όνομα: Μαρία
Επικοινωνία:

Re: Ζητω Lagotto Romangolo Puppy

Δημοσίευσηαπό maraki200007 » 06 Αύγ. 2013, 19:41

!!!!Νομίζω ότι είναι λίγο παράλογο να σου χαρίσουν συγκεκριμένη ράτσα! :wshl
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
KICKASS
Saint Bernard
Όνομα: Γεράσιμος

Δημοσίευσηαπό KICKASS » 07 Αύγ. 2013, 03:31

Καλό ψάξιμο!

Άβαταρ μέλους
vikitz82
Akita
Όνομα: viki

Δημοσίευσηαπό vikitz82 » 07 Αύγ. 2013, 08:59

Με τετοιες αναρτήσεις δεν ξέρω αν είναι να γελάς ή να κλαίς!!!
Καταρχάς ποιός να σου χαρίσει καλέ μου ανθρωπε το σκυλί ράτσας και μάλιστα στις αποχρώσεις που το θές (προφανως για να παταει με τον καναπέ σου)...?ο εκτροφέας θα στο χαρίσει???
Η ράτσα θέλει λεφτα, όποιος μπορει να τα διαθέσει παει και το παιρνει απο ενα εκτροφειο, αυτος που δεν μπορει ή δεν θελει να διαθεσει παει και παιρνει ενα σκυλακι απο εκεινα που χαριζονται..συντροφια όλα τα σκυλια παρεχουν ειτε ειναι καθαροαιμα ειτε ημιαιμα ειτε ειναι μπλε με μαυρες βουλες ειτε πρασινα ειτε λευκα σκετα!!Ελεος πια δηλαδη!!
Επισης πρωτη φορα ακουω καποιον να επιλεγει ενα σκυλι να ειναι θηλυκο επειδη θα ειναι πιο μικρο σε μεγεθος απο το αρσενικο...εξωφρενικα αστειο αλλα και συγχρονως εξωφρενικα εξοργιστικο...
Το σκυλι ειναι ενας ζωντανος οργανισμος και οχι επιπλο στη βιτρινα του ικεα..λιγος σεβασμος δεν βλαπτει!!!!

Άβαταρ μέλους
Topic author
Lagotto
Bullmastiff
Όνομα: Εκτορας

Δημοσίευσηαπό Lagotto » 07 Αύγ. 2013, 14:34

vikitz82 έγραψε:Με τετοιες αναρτήσεις δεν ξέρω αν είναι να γελάς ή να κλαίς!!!
Καταρχάς ποιός να σου χαρίσει καλέ μου ανθρωπε το σκυλί ράτσας και μάλιστα στις αποχρώσεις που το θές (προφανως για να παταει με τον καναπέ σου)...?ο εκτροφέας θα στο χαρίσει???
Η ράτσα θέλει λεφτα, όποιος μπορει να τα διαθέσει παει και το παιρνει απο ενα εκτροφειο, αυτος που δεν μπορει ή δεν θελει να διαθεσει παει και παιρνει ενα σκυλακι απο εκεινα που χαριζονται..συντροφια όλα τα σκυλια παρεχουν ειτε ειναι καθαροαιμα ειτε ημιαιμα ειτε ειναι μπλε με μαυρες βουλες ειτε πρασινα ειτε λευκα σκετα!!Ελεος πια δηλαδη!!
Επισης πρωτη φορα ακουω καποιον να επιλεγει ενα σκυλι να ειναι θηλυκο επειδη θα ειναι πιο μικρο σε μεγεθος απο το αρσενικο...εξωφρενικα αστειο αλλα και συγχρονως εξωφρενικα εξοργιστικο...
Το σκυλι ειναι ενας ζωντανος οργανισμος και οχι επιπλο στη βιτρινα του ικεα..λιγος σεβασμος δεν βλαπτει!!!!

1ον. Δεν βρισκεις εκτροφεα να το παρεις με κοκκινες και ροζ και μωβ βουλες. Αν εβρισκα θα το αγοραζα
2ον. Το να ειναι σαφης για το τι ακριβως ψαχνει καποιος, λειτουργει σαν φιλτρο προκειμενου να επικοινωνησει μαζι του αυτος που εχει αυτο που αυτος θελει.
3ον. Αν στην Ελλαδα του σημερα ο σκυλος εχει 5000ευρω (υποθετικη τιμη) και αφου ολοι πρεπει να ζησουμε χωρις να γινουμε "κλεφτες" αμα βρεθει καποιος να στο δωσει 1000ευρω τοτε μαλλον στον "χαριζει" αμα στον δωσει και τζαμπα ακομα καλυτερα.
4ον. Δεν ειμαστε ολοι τυχεροι να ζουμε σε σπιτια με κηπους ή σε διαμερισματαρες οπου μπορεις να εχεις 4 και 5 σκυλους (μεγαλους ή μικρους) το να ζητας θυληκο ή αρσενικο το κανεις γιατι οπως ειπα και στην αρχη παιζει σημαντικο ρολο το μεγεθος του αφου θα ζει σε ενα μεσαιου μεγεθους διαμερισμα.
5ον. Καλο ειναι να μην κρινεις για να μην κριθεις, και σαφως περιμενω οι φιλοι εδω μεσα να σεβαστουν αυτο που θελω (οπως ακριβως σεβομαι κι εγω τα δικα σας "Θελω") αφου δεν ειναι εξωφρενικο οσο και αν βιαζεται καποιος να το δει ετσι μονο και μονο για trollαρει στο forum ή τουλαχιστον πριν απαντησεις κατσε και διαβασε λιγο για την ρατσα αυτη σε τι χρωματισμους βγαινει, ποσα υψος και κιλα φτανει το θυληκο και ποσο αντιστοιχα το αρσενικο.Δεν θα ειχαμε τοσα αδεσποτα αν ολοι μας πριν αγορασουμε ενα σκυλο διαβαζαμε γι αυτον.
Συγνωμη αλλα ξερω τι ζηταω οποτε ελεος για το ελεος red:
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
maraki200007
Saint Bernard
Όνομα: Μαρία
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maraki200007 » 07 Αύγ. 2013, 16:20

Καλά σοβαρολογείς????Εάν ήξερες το τι ψάχνεις δεν θα ζήταγες να στο χαρίσουν τζάμπα!!! Αυτό και μόνο δείχνει πόσο άσχετος είσαι σε θέματα κυνοφιλίας γενικά!!!Προσπάθησα να το πω πολύ ευγενικά αυτό που είπα αλλά πραγματικά το ύφος επίθεσης που έχεις αυτήν την στιγμή είναι το λιγότερο εξοργιστικό! Εάν ήξερες τι ήθελες και δεν ήσουν ο κλασικός ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ που την γυφτιά την έχει σημαία του τότε θα έλεγες "παιδιά μήπως γνωρίζετε κάποια φιλοζωική που να έχει κάποιο σκυλάκι που μοιάζει με lagoto ή μπορεί και να είναι διαφορετικά επειδή έχω κόλλημα με την ράτσα αυτή μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον εκτροφέα?" Αυτή είναι η σωστή ερώτηση!!!Κανένας από εδώ δεν θα σου την έλεγε εάν είχες ρωτήσει τα σωστά πράγματα ή ακόμα και τα σωστά πράγματα να μην ρωτούσες εάν ήσουν διατεθειμένος να μάθεις από τις ερωτήσεις που μας έκανες!Επίσης κανένας δεν κρίνει χωρίς να ξέρει! Κρίνεις από αυτά που βλέπεις και εμείς αυτό που είδαμε δεν μας άρεσε! Θα έπρεπε να αναρωτηθείς από το πρώτο post εάν ήσουν ψαγμένος όπως λες γιατί έχεις τέτοια αντίδραση!Παρόλα αυτά επειδή καταλαβαίνω ότι κανένας δεν γεννήθηκε με γνώσεις και θα ήθελα πολύ να αλλάξεις αντιλήψεις,καθώς για αυτό υπάρχει το forum! wink: , θα σου πρότεινα να ψάξεις καλύτερα μέσα σε ατό και να δεις κάποια θέματα που απασχολούν και θα καταλάβεις και εσύ γιατί υπήρξε αυτή η αντίδραση προς το μέρος σου!
Εικόνα

Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες