Ο σκύλος μου τρώει περιττώματα!

Ο κάθε σκύλος είναι διαφορετικός καθώς επίσης και το περιβάλλον που ζει. Έχουμε τις κατάλληλες γνώσεις πριν διαπιστώσουμε ότι ο φιλαράκος μας δεν φέρεται «σωστά»;
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την αναζήτηση πριν ανοίξετε θέμα. μπορεί να υπάρχει.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Milka
Bullmastiff
Όνομα: Μαρία
Been thanked: 1 time

Re: Ο σκύλος μου τρώει περιττώματα!

Δημοσίευση από Milka » 10 Ιαν 2015, 17:49

Εχουμε και λεμε! Η μικρη μου κοντευει 7 μηνων και ποτε της δεν εχει φαει κακα δικα της η αλλου ζωου. Ισα ισα που και στην βολτα οταν τα συνανταγαμε περναγε πεντε μετρα μακρια της μην τα πατησει! Τις τελευταιες μερες ειχε αρχισει και τα μυριζε εντονα και σημερα τα εφαγε κιολας! Δεν μπορω να ξερω αν ηταν σκυλου η γατας καθως ο χορος ηταν γεματα χωματα. Πριν δυο βδομαδες τις αλλαξα και τροφη, απο royal canine περασα στην naturea γιατι με την πρωτη εκανε πολλα κακα. Μεχρι στιγμης ολα καλα με την καινουργια τροφη μονο που ξεκινησε να εχει αρκετα αερια. Λετε να φταει η αλλα γη η τροφης η ειναι απλα η περιεργια της ηλικιας;

Άβαταρ μέλους

VOLPE
Club Member
Όνομα: Ισίδωρος
Has thanked: 43 times
Been thanked: 57 times

Δημοσίευση από VOLPE » 10 Ιαν 2015, 19:10

Το να μυρίζει και να τρώει περιττώματα, το έχουμε ξαναγράψει, είναι φυσιολογικό στους περισσότερους σκύλους. Καμμία σχέση με την τροφή της. Συνήθως είναι περιττώματα γάτας ή...ανθρώπων! kez:: Δύσκολα άλλου σκύλου, αυτά συνήθως τα μυρίζει. Το ότι τελευταία ξεκίνησε να ασχολείται, είναι ότι αρχίζει να μεγαλώνει.
Εγώ είμαι ελεύθερος αέρας...που φυσά!

Άβαταρ μέλους

WhatIvedone
Beagle

Δημοσίευση από WhatIvedone » 06 Ιουν 2015, 19:03

Εγώ τώρα που δεν το ήξερα αυτό μπορώ να πω ότι έχω σοκαριστεί λίγο ... owo::
Το καλό είναι ότι όπως είδα αντιμετωπίστηκε αλλά ... να τα φάει και μετά να πάει να παίξει με παιδί πχ .... ???
Ιδέα δεν έχω τελικά αναφορικά με την "σκυλίσια" ζωή...

Άβαταρ μέλους

Johnkok
Bullmastiff
Όνομα: Γιαννης
Been thanked: 2 times

Δημοσίευση από Johnkok » 06 Ιουν 2015, 21:03

Ο δικός μου έχει μια ιδιαίτερη λατρεία στα αιγοπρόβεια.Αλλων σκύλων δεν ασχολείται πέρα απο το να τα μυρίσει.

Αλλά δεν φτάνει που τα τρώει, έχει και μια ιδιαίτερη χαρά στο να πέφτει και να τρίβεται πάνω τους ο βρωμύλος.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ του σκύλου μας!”