ο σκυλος μου τρωει την πανα του

Ο κάθε σκύλος είναι διαφορετικός καθώς επίσης και το περιβάλλον που ζει. Έχουμε τις κατάλληλες γνώσεις πριν διαπιστώσουμε ότι ο φιλαράκος μας δεν φέρεται «σωστά»;
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την αναζήτηση πριν ανοίξετε θέμα. μπορεί να υπάρχει.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
βασιλικη28
Puppy
Όνομα: βασιλικη

ο σκυλος μου τρωει την πανα του

Δημοσίευση από βασιλικη28 » 17 Φεβ 2014, 09:37

καλημερα σε ολους!εχω ενα κοκκερακι 6 μηνων το οποιο δεν δεχεται με τιποτα να κανει τσισα του στη βολτα,στο σπιτι λοιπον εχουμε πανα.οταν λειπουμε την τελευταια εβδομαδα εχει αρχισει κ τρωει την πανα του,μηπως μπορει να με διαφωτησει καποιος;γιατι για καποιο λογο το κανει.

Natel

Re: ο σκυλος μου τρωει την πανα του

Δημοσίευση από Natel » 17 Φεβ 2014, 09:48

Καλημέρα Βασιλική,

Να σου πω το λόγο δε ξέρω, εμένα ο Εκτορας αρχισε να το κάνει όταν άλλαζε τα δόντια του μέχρι που ήρθα στα όρια μου και έκανα ένα σωρό αλχημείες προκειμένου να μην την πειράζει (πχ εριχνα πιπέρι πάνω της). Μην απελπίζεσαι που δεν τα κάνει ακόμα έξω θα το πάρει αργά ή γρήγορα το μήνυμα ότι η βόλτα δεν είναι μόνο για παιχνίδι αλλά και για πιπι. Ο Εκτορας έκανε 3 βδομάδες να τα κάνει έξω σε σημείο απελπισίας ότι δεν θα μάθει ποτέ . Αρχισε να τον βγάζεις στο μπαλκόνι τουλάχιστον να μάθει έξω γιατί έγώ άπαξ και μου έκανε χαρτοπόλεμο την πάνα ήμουν με μια σφουγγαριστρα όλη τη μέρα στο σπίτι και υγρομάντηλα.

Άβαταρ μέλους

Topic author
βασιλικη28
Puppy

Δημοσίευση από βασιλικη28 » 17 Φεβ 2014, 09:59

Ετσι ακριβως οπως τα λες μεχρι που σκεφτηκα να κολλησω με ταινια την πανα της στο πατωμα.εσυ πως τον εμαθες εξω; ειχες παρει κ πανα μαζι σου; γιατι μια κ μοναδικη φορα τα εκανε εξω η μελι οταν της εβαλα πανα στο πεζοδρομιο

Natel

Δημοσίευση από Natel » 17 Φεβ 2014, 10:37

Εγω εβαλα ότι ταινια θελεις ομως το δικό μου το τερας την εσκιζε, δεν εχεις κάτι να χάσεις παρόλα αυτα.Δοκίμασε χαρτοταινία. Πάνα δεν είχα μαζί μου στην βόλτα, ξαφνικά σε κάτι χορτάρια κατούρησε στα τέσσερα (πόδι σηκωσε αργότερα). Μόνο τα κλάμματα που δεν έβαλα, όταν έκανε και κακάκια κιόλας χοροπηδηχτά!

Άβαταρ μέλους

neo_g
Saint Bernard
Όνομα: Γιωργος

Δημοσίευση από neo_g » 17 Φεβ 2014, 10:51

Καλημερουδια,αν το κανει μονο οταν λειπετε μπορει και να το κανει επειδη βαριεται(τα σκυλια βαριουνται εξισου ευκολα ειδικα τα κουταβια).Εγω οχι επειδη την ετρωγε αλλα επειδη την ειχα στο μπαλκονι και ειχα προβλημα με τον αερα εβαζα ταινια διπλης οψεως απο κατω,θα σε βοηθησει γτ δε θ τη βλεπει και το σκυλι και δε θα μπορει να τη σκισει.Τωρα για την αναγκη στη βολτα εγω την βγαζω εξω μολις ειναι να τα κανει και καθομαι σε ενα σημειο στο παρκακι μεχρι να τα κανει και μετα ξεκιναω τη βολτα ωστε να μαθει πρωτα τα κανουμε και μετα εχει βολτουλα.Βγαλτον μολις εχει φαει η εχει πιει πολυ νερο και κανε υπομονη θα γινει απο μονο του.Μπορεις να παρεις και ενα κομματι απο την πανα του να το βαλεις,ισως σε βοηθησει.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
βασιλικη28
Puppy

Δημοσίευση από βασιλικη28 » 17 Φεβ 2014, 11:21

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες παιδια! Aυτο με την ταινια διπλης οψης μαλλον θα μου χρειαστει!!

Άβαταρ μέλους

dogtrainspot
Bullmastiff
Όνομα: Γιώργος

Δημοσίευση από dogtrainspot » 17 Φεβ 2014, 18:10

υπάρχει και μια συσκευή στο εμπόριο που βάζεις την πάνα και δεν μπορεί να την πιάσει το σκυλί απο τις άκρες της.

Άβαταρ μέλους

Topic author
βασιλικη28
Puppy

Δημοσίευση από βασιλικη28 » 19 Φεβ 2014, 09:26

Ευχαριστω πολυ θα ψαξω να το βρω!

Άβαταρ μέλους

iris_aka_kika
Global Moderator
Όνομα: Φρύνη
Been thanked: 6 times

Δημοσίευση από iris_aka_kika » 19 Φεβ 2014, 14:01

puppy pad holder λεγεται αυτο που ψαχνεις Βασιλικη sm:) , κανε μια αναζητηση στο google για να παρεις μια ιδεα.
Qui me amat, amet et canem meum

Άβαταρ μέλους

zebe1974
Beagle
Όνομα: mavroudis

Δημοσίευση από zebe1974 » 19 Φεβ 2014, 14:46

καλησπερα και απο εμενα
ειχα το ιδιο προβλημα
ακουλουθησα τη συμβουλη με το πιπερι
το εφαρμοσα και φαίνεται οτι το πρόβλημα λύνεται
δοκιμασε το αν θελεις