Πρωκτικοι αδένες χωρίς λύση

Ο κάθε σκύλος είναι διαφορετικός καθώς επίσης και το περιβάλλον που ζει. Έχουμε τις κατάλληλες γνώσεις πριν διαπιστώσουμε ότι ο φιλαράκος μας δεν φέρεται «σωστά»;
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την αναζήτηση πριν ανοίξετε θέμα. μπορεί να υπάρχει.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
lianitsa
Beagle
Όνομα: ΛΙΑΝΑ
Πρωκτικοι αδένες χωρίς λύση

Δημοσίευση από lianitsa » 08 Ιαν 2017, 18:55

Καλησπέρα και καλή χρονιά..θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα πρόβλημα που έχω με την Μπουμπου ημίαιμο τσοπανοσκυλο 4 ετών στειρωμένη 40 κιλά.Πριν από 10 μέρες άρχισε να τρίβεται και να βγάζει μια πολύ άσχημη μυρωδιά, ταυτόχρονα με μια αλλαγή στην υφη των κοπράνων που έγιναν πολυ μαλακά.Πήγαμε στον γιατρό αδειασε τους αδενες και μου εδωσε φουσικορτ.Σε δυο μέρες το πρόβλημα επανεμφανίστηκε μου εδωσε flagyl και το αποτέλεσμα ηταν τα κόπρανα να γινουν χειροτερα και το προβλημα να παραμένει.Ξαναπηγαμε ξανα άδειασμα με μεγαλη ποσότητα σκουρου καφέ υγρού με αποκρουστική οσμή.Μου σταματησε την αντιβίωση και μου εδωσε μια παστα για να σκληραίνουν τα κόπρανα πραγμα που δεν εγινε ποτε και η καημένη τώρα φοβαται να κανει κακα της.Σε δυο μερες ξανα η μυρωδιά και τηλεφωνικά λογω αργίας μου έδωσε ceclor και προβιοτικα και μου ειπε πως αν δεν πιασει κι αυτο να σταματήσουμε τα παντα και μετα απο μερικές μέρες να κάνουμε καλλιέργεια του υγρού κι αν χρειαστεί καυτηριασμο..Όλα αυτά απο τρεις γιατρούς γιατι ειναι συνεργάτες...Τρώει acana απο μικρή και απλά της δινω τελευταία την απλή σειρά και σε μειωμένη ποσότητα γιατί πρέπει οπωσδήποτε να χάσει κιλα που πήρε μετα τη στείρωση..Μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε μια γνώμη γιατί φοβάμαι πολύ μήπως κατι κανω λαθος και κινδυνεύει το κορίτσι μου...Ευχαριστώ
There is only one dangerous breed...HUMANS

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 194 times
Been thanked: 288 times

Re: Πρωκτικοι αδένες χωρίς λύση

Δημοσίευση από Morgan_A » 08 Ιαν 2017, 19:26

Λιάνα μου καλή χρονιά και σε σένα!

Δυστυχώς δεν έχω αντιμετωπίσει παρόμοια περίπτωση για να μπορώ να σου δώσω κάποια συμβουλή γύρω από αυτό που ρωτάς, εύχομαι να βρεθεί λύση άμεσα στο πρόβλημα και χωρίς να αντιμετωπίσει κάποια άλλη δυσκολία η μικρούλα σου.
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
lianitsa
Beagle
Όνομα: ΛΙΑΝΑ
Re: Πρωκτικοι αδένες χωρίς λύση

Δημοσίευση από lianitsa » 08 Ιαν 2017, 19:31

Ευχαριστώ θα περιμένω και τη γνώμη του γιατρού μας για να δω τι θα κάνω
There is only one dangerous breed...HUMANS

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ του σκύλου μας!”