Το σκυλάκι μου τρώει τα πάντα

Ο κάθε σκύλος είναι διαφορετικός καθώς επίσης και το περιβάλλον που ζει. Έχουμε τις κατάλληλες γνώσεις πριν διαπιστώσουμε ότι ο φιλαράκος μας δεν φέρεται «σωστά»;
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την αναζήτηση πριν ανοίξετε θέμα. μπορεί να υπάρχει.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Katerina_ap
Puppy
Has thanked: 1 time
Το σκυλάκι μου τρώει τα πάντα

Δημοσίευση από Katerina_ap » 08 Μαρ 2017, 10:58

Καλημέρα σας! Είμαι νέα σκυλο-μαμά σε ένα θηλυκό κοκονάκι 7 μηνών.Το βρήκα στο δρόμο(παραλίγο να το πατήσω με το αμάξι) και το κρατησα!

Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι οτι τρώει τα πάντα. Κάνει τις ανάγκες του έξω, υπακούει σε εντολές και είναι τέλεια γεινικά εκτός απο το γεγονός οτι μασουλάει και ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ τα πάντα. Ηδη έχει φάει μια φορά το κρεβάτι της και έχει καταπιεί όλα αυτά τα χνούδια με αποτέλεσμα να τρέχουμε στους γιατρους για εξετάσεις και φαρμακα. Έχει φαει ν ολίγοις 2 κρεβάτια, άπειρες πάνες, άπειρα παιχνδια. Τρωει τις πάνες και καταπίνει το εσωτερικό και μετά κάνει εμετό. Το θέμα είναι οτι τα κάνει όταν λείπω για δουλειά. Την πάω βόλτες μεγάλες, παίζει εκτονωνεται αλλά και πάλι θα φάει. Μπορεί να βαριεται απο ό,τι έχω καταλάβει αλλα και κάτι να της αφήσω για να παίξει θα το φαει και θα το καταπιει.

Έχω απελπιστεί ειλικρινα γιατι και ο γιατρός μου ειπε οτι αν συνεχιστει αυτο μπορεί να φτάσουμε και στο χειρουργειο. ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. Παρακαλώ! :pl:

Αυτό το θέμα έχει 5 απαντήσεις

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος για να δείτε τις υπόλοιπες απαντήσεις.

Εγγραφή Σύνδεση

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ του σκύλου μας!”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες