κουταβι και βολτα

Ο κάθε σκύλος είναι διαφορετικός καθώς επίσης και το περιβάλλον που ζει. Έχουμε τις κατάλληλες γνώσεις πριν διαπιστώσουμε ότι ο φιλαράκος μας δεν φέρεται «σωστά»;
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την αναζήτηση πριν ανοίξετε θέμα. μπορεί να υπάρχει.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
mikejunior
Beagle
Όνομα: mike
Been thanked: 4 times

κουταβι και βολτα

Δημοσίευση από mikejunior » 21 Μάιος 2017, 17:27

Εχω ενα λαμπραντορακι 3,5 μηνων και οταν βγαινουμε βολτα αν δεν το τραβαω εγω δεν ερχεται κ θελει να γυρισει σπιτι,με αλλα σκυλακια δεν εχει προβλημα παιζει κανονικα οπως κ οταν πηγαινουμε σε μερη με κοσμο,το προβλημα ειναι οτι μεχρι να φτασουμε πχ στη πλατεια που ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι περπαταει με το ζορι,εχω προσπαθησει κ με φαγητο να το δελεασω αλλα τπτ καθε μερα τα ιδια,εκτος κι αν μεγαλωνοντας αλλαξει δε ξερω αυτο πρωτη φορα μου συμβαινει οσα σκυλια ειχα δεν ειχαμε τετοιο θεμα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 239 times
Been thanked: 384 times

κουταβι και βολτα

Δημοσίευση από Morgan_A » 21 Μάιος 2017, 18:47

Είναι μωρό ακόμα, δεν είναι και τόσο παράξενο ή ασυνήθιστο αυτό που κάνει, σιγά σιγά θα συνηθίσει και όχι απλώς θα έρχεται αλλά θα σε τραβάει για να φθάσετε γρηγορότερα στην πλατεία που είναι και τα άλλα σκυλάκια για να παίξει...
Κάνε λίγο υπομονή και θα δεις...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Giorgis T
Forum Trainer
Όνομα: Giorgis
Has thanked: 16 times
Been thanked: 19 times

κουταβι και βολτα

Δημοσίευση από Giorgis T » 21 Μάιος 2017, 23:17

δεν είναι σωστό να το τραβάτε. τι είναι αυτό που πιστεύεται ότι φοβάται. το λουρί ή το κόσμο?

Άβαταρ μέλους

Topic author
mikejunior
Beagle

κουταβι και βολτα

Δημοσίευση από mikejunior » 22 Μάιος 2017, 13:26

με το λουρι περπαταει ανετα σε συγκεκριμενα μερη οπως και με τους ανθρωπους δε φοβαται καθολου μολις δει καποιον τρελενεται απο τη χαρα του,βεβαια προτιμα να καθεται στη πυλωτη της πολυκατοικιας ειδικα οταν παιζει μαζι με τα παιδια που βρισκονται εκει,επισης κ στη πλατεια συμπεριφερεται πολυ φυσιολογικα κ δειχνει να μην το ενοχλει το λουρι καθολου αλλα το προβλημα ειναι μεχρι να φτασουμε εκει δε φαινεται να ευχαριστιεται τη διαδρομη κ γ καφε μαζι μου την εχω παρει κ ηταν αψογη

Άβαταρ μέλους

Giorgis T
Forum Trainer
Όνομα: Giorgis
Has thanked: 16 times
Been thanked: 19 times

κουταβι και βολτα

Δημοσίευση από Giorgis T » 23 Μάιος 2017, 03:58

δοκιμάστε στη διαδρομή να το δελεάζετε με κάτι ισχυρό γευστικά. πχ κοτόπουλο, γαλοπούλα κλπ. χωρίς πέτσες και κόκκαλα

Άβαταρ μέλους

Topic author
mikejunior
Beagle

κουταβι και βολτα

Δημοσίευση από mikejunior » 25 Μάιος 2017, 15:08

ευχαριστω πολυ γ τις απαντησεις σας,ηδη τα παμε πολυ καλυτερα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ του σκύλου μας!”