επιθετικοτητα...

Ο κάθε σκύλος είναι διαφορετικός καθώς επίσης και το περιβάλλον που ζει. Έχουμε τις κατάλληλες γνώσεις πριν διαπιστώσουμε ότι ο φιλαράκος μας δεν φέρεται «σωστά»;
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την αναζήτηση πριν ανοίξετε θέμα. μπορεί να υπάρχει.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
dogo1
Bullmastiff
Has thanked: 83 times
Been thanked: 33 times
επιθετικοτητα...

Δημοσίευση από dogo1 » 24 Ιουν 2018, 16:38

αμα το ξεπερασε,να του δωσεις ενα μεζεδακι απο μενα!!!(οχι λιχουδιες γιατι εχουν πολλα συντηρητικα).εμεις απο οτι φαινεται,αργουμε ακομα!ελπιζω το οποιοδηποτε προβλημα με νοσοκομεια να ξεπεραστηκε!εγω εχω και αλλη ανησυχια,γιατι μενουμε στον 4ο οροφο,και φοβαμαι τις αντιδρασεις του!οταν ερχεται καποιος απο εμας,ειναι ικανος να πηδηξει!

Άβαταρ μέλους

DLina
Global Moderator
Όνομα: Λίνα
Has thanked: 44 times
Been thanked: 65 times

επιθετικοτητα...

Δημοσίευση από DLina » 24 Ιουν 2018, 16:55

Έχει αντανακλαστικά κουταβιού ακόμα! Μάλλον γι αυτό!
Woofis Gomaroskilo Adopt! Don't shop!

Άβαταρ μέλους

Topic author
dogo1
Bullmastiff
Has thanked: 83 times
Been thanked: 33 times
επιθετικοτητα...

Δημοσίευση από dogo1 » 24 Ιουν 2018, 17:02

αλλο ενα προβλημ α,καλα που μου το θυμησες!σε παρα πολλες εκδηλωσεις του φερεται σαν κουταβι!στο φαγητο,στον υπνο,αμα εχει κεραυνους,φερεται σαν μωρο!δεν το εχω ξανασυναντησει.τον οκτωβρη θα γινει τριων ετων!

Άβαταρ μέλους

DLina
Global Moderator
Όνομα: Λίνα
Has thanked: 44 times
Been thanked: 65 times

επιθετικοτητα...

Δημοσίευση από DLina » 24 Ιουν 2018, 17:17

Σου έχω πει οτι ο δικός μου σήκωσε τα αυτιά του στα τρία του χρόνια;
Μερικά σκυλιά ωριμάζουν αργότερα από το κανονικό... κάνε υπομονή και όλα θα πάνε καλά.
Woofis Gomaroskilo Adopt! Don't shop!

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 239 times
Been thanked: 384 times

επιθετικοτητα...

Δημοσίευση από Morgan_A » 26 Ιουν 2018, 08:14

Φίλε μου δεν είναι παράξενο που φέρεται σαν κουτάβι, γιατί αυτές οι φυλές ενηλικιώνονται γύρω στα 4 χρόνια τους, οπότε ο δικός σου είναι ακόμα πολύ μικρός.

Όταν μένει μόνος του κλαίει και φωνάζει επειδή φοβάται ότι τον εγκαταλείψατε και αυτό είναι το άγχος του αποχωρισμού, πρόβλημα που αντιμετωπίζουν πολλά σκυλιά που είναι πολύ δεμένα με την οικογένειά τους ή τον άνθρωπό τους...
Αυτό μπορείς όμως να τον βοηθήσεις να το αποβάλλει σιγά σιγά, αλλά θέλει δουλειά...
Μπορείς να διαβάσεις σχετικά με αυτό το θέμα εδώ :
Τρελό άγχος αποχωρισμού
Σε αυτό το topic μπορείς να διαβάσεις την άποψη του Γιώργη του Ταξιδευτή που είναι καλός φίλος και καλός θετικός εκπαιδευτής αλλά υπάρχουν και πολλά άλλα παρόμοια θέματα που έχουν γραφτεί κατά καιρούς από μέλη μας, αρκεί να κάνεις μια αναζήτηση και σίγουρα θα βρεις πολλές περιπτώσεις και θα μπορέσεις να καταλάβεις πως θα τον βοηθήσεις να το ξεπεράσει...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ του σκύλου μας!”