Το πιο ευτυχισμενο αδεσποτο στον κοσμο!

Ένα μεγάλο κεφάλαιο....
Είναι άραγε τόσο δύσκολο να τα προστατέψουμε;
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στο χώρο αυτό συζητάμε για το μεγάλο πρόβλημα των αδέσποτων γενικά. Δεν είναι χώρος αγγελιών.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤
Όνομα: ΜΑΡΘΑ
Has thanked: 9 times
Been thanked: 22 times

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 07 Μάιος 2017, 16:51

σκυλακι έγραψε:
07 Μάιος 2017, 02:48
Κρίμα...
Μάρθα είναι υψηλός ο τίτλος του;
Δεν στειλαμε αιμα για να δουμε τον τιτλο αντισωματων,το μονο που καναμε ηταν να του παρουμε αιμα για να δουμε αν ειναι θετικος σε ερλιχεια η λεισμανια η και στα δυο και βγηκε θετικος σε λεισμανια! Του ξεκινησα αγωγη με zylapur για τη λεισμανια και augmentin για το δοντι του και την μυτη του!
Το μονο που με χαροποιει και με κανει αισιοδοξη ειναι το γεγονος οτι οποιος τον βλεπει, αν δεν του πεις οτι ο σκυλος ειναι αρρωστος δεν το καταλαβαινει ειναι αρκετα ζωηρος,ευδιαθετος και ορεξατος sm:) Σημερα που τον εβγαλα μια βολτα στο τετραγωνο(γιατι δεν θελω να τον κουραζω) περπαταγε μπροστα μου ζωηρα και περηφανα,επιπλεον για την ωρα τουλαχιστον του εχει αυξηθει η ορεξη και τρωει πολυ καλα sm:)
Πριν απο λιγο του μαγειρεψα λιγο συκωτι να του δωσω για βραδυ μαζι με ενα αυγο που θα του βρασω πιο μετα γιατι εχει λιγο πεσμενο αιματοκριτη και αυριο θα παρω τον κτηνιατρο τηλεφωνο να μου πει αν υπαρχει καποιο καταλληλο συμπληρωμα που μπορω να του δωσω.
Τι να κανω τον αγαπαω πολυ τον ατιμο και θα τον βοηθησω οσο μπορω :002 :002 :002 :lov
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

vanavana
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Vana
Has thanked: 121 times
Been thanked: 91 times

Δημοσίευση από vanavana » 07 Μάιος 2017, 18:52

Μάρθα μου υπάρχουν μερικά αδέσποτα που πραγματικά λες οτι είναι τυχερά- και όντως είναι γιατί δεν τους λείπει το φαγητό, το νερό, η φροντίδα και το χάδι. Και τα δικά μου αδεσποτάκια έτσι είναι, αλλά ποτέ δεν παύουν να ζουν με μεγαλύτερο βαθμό επικινδυνότητας από τα άλλα σκυλιά. Ο Άλεξ, παρά την ατυχία του να αρρωστήσει, είναι διπλά τυχερός που σε έχει δίπλα του. Περαστικά στον Αλεξ, νομίζω οτι έχει γίνει αρκετά σκληρό καρύδι ώστε να το παλέψει με δύναμη και γενναιότητα.

Άβαταρ μέλους

σκυλακι
Bullmastiff
Όνομα: χριστινα
Has thanked: 103 times
Been thanked: 19 times

Δημοσίευση από σκυλακι » 08 Μάιος 2017, 02:52

Μάρθα χαίρομαι που διάβασα ότι τον φροντίζεις τόσο στοργικά και ότι θα τον βοηθήσεις όσο μπορείς.
Καλή επιτυχία στον Αλεξ και ελπίζω να είναι μικρός ο τίτλος του,φαντάζομαι θα στείλετε αίμα εεε....?
Μπράβο σου πάντως!!!!
:hppy Φιλια σε ολους τους αδεσποτους και τους παρατημενους πρωην και νυν!!!

Άβαταρ μέλους

Topic author
JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 21 Ιαν 2018, 17:27

Γεια χαρανταν σε ολους! :ole: Τα νεα του Αλεξ εχουν ως εξης: ειχαμε ξεκινησει θεραπεια τον Μαιο,οπου και μερα με την ημερα πηγαινε ολο ενα και καλυτερα,η θεραπεια του κρατησε μονο 4 μηνες μεχρι τον Σεπτεμβριο οπου και την σταματησαμε! Ο Αλεξ εως τοτε ειχε γινει αλλος σκυλος και κανεις δεν πιστευε οτι εζησε και συνηλθε αφου ολοι μολις ακουγαν καλαζαρ ελεγαν θα πεθανει! Τον οκτωβριο πηγαμε για εξετασεις αιματος και ο κτηνιατρος μας ειπε: Καλα αυτος ειναι καλυτερα και απο μενα! Τελος φτανουμε στο σημερα οπου ο Αλεξακος φιλοξενειται σε ενα γειτονικο σπιτι οπου και εχουν αναλαβει τα εξοδα του και ο Κουκις-οπως τον φωναζω χαιδευτηκα-πεταει! Ειναι καλυτερα απο ποτε, τρεχει πανω-κατω ολη μερα εχει βαλει δυο κιλακια η τριχα του λαμπει,πηδαει πανω μας,κυλιεται κατω για παιχνιδια και γαυγιζει δυνατα εντονα και ζωηρα μονο οταν χρειαζεται. Με λιγα λογια εχει μεταλλαχτει πληρως,ποτε δεν ητανε καλυτερα! rht: :by ::hpy Εγω απο την αλλη τρελαινομαι να βλεπω τους γειτονες μου που ηξεραν την κατασταση του,πως τον κοιτουν τωρα να τρεχει περα δωθε! Η φατσα τους τα λεει ολα!!! lau2: bigg:
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 376 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 21 Ιαν 2018, 18:53

Μάρθα μου πολύ ευχάριστα τα νέα του μικρούλη, μπράβο!!! :yah
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Μυρτώ
Club Member
Όνομα: Παρασκευή
Has thanked: 386 times
Been thanked: 161 times

Δημοσίευση από Μυρτώ » 22 Ιαν 2018, 14:07

Μπράβο, Μάρθα, μπράβο σου για όλα όσα κάνεις κοριτσάρα :clap :clap :clap μπράβο και στον Άλεξ τον μαχητή :clap :clap :clap
Πραγματικά υπέροχα τα νέα σας :ole: ...κι έτσι ο Άλεξ συνεχίζει να κατέχει τον τίτλο του πιο ευτυχισμένου αδέσποτου :yah
''...τό νοῦ σας : ἀπό μᾶς ἡ ἄνοιξη ἐξαρτᾶται.
Νά ξαναδώσουμε στά πόδια μας τό χῶμα. Τό πράσινο στό πράσινο τόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ στόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ. Δέν ὠφελοῦν πιά οἱ μυῶνες
θέλει ἀγάπη θηριώδη
θέλει πήδημα τίγρισσας μές στίς ἰδέες...''

Άβαταρ μέλους

Topic author
JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 22 Ιαν 2018, 15:56

Σας ευχαριστω πολυ,αλλα δεν χρειαζεται να μου δινετε συγχαρητηρια απλα κανω αυτο για το οποιο γενηθηκα,να προσεχω οσο μπορω τη φυση μας με τα ζωακια μας,αλλωστε αυτη ειναι η αποστολη του ανθρωπου στη γη...!!! (bs)
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

ikalia
Beagle
Όνομα: Ioanna

Δημοσίευση από ikalia » 11 Αύγ 2018, 00:01

Πολυ χαιρομαι οταν ακουω τετοια νεα!!!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΔΕΣΠΟΤΑ”