Άξιοι της μοίρας μας;

Ένα μεγάλο κεφάλαιο....
Είναι άραγε τόσο δύσκολο να τα προστατέψουμε;
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στο χώρο αυτό συζητάμε για το μεγάλο πρόβλημα των αδέσποτων γενικά. Δεν είναι χώρος αγγελιών.
Άβαταρ μέλους

zefiros13
Beagle

Re: Άξιοι της μοίρας μας;

Δημοσίευση από zefiros13 » 12 Σεπ 2009, 00:19

ας μη τα στειρωσουμε τα "κακομοιρα" για το "καλο" τους ..ΑΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ...
πραγματικα ειναι να απορει κανεις με την υποκρισια μερικων site admins kai moderators εδω μεσα που το παιζουν τιμητες των παντων και πεφτουν σαν κορακια και κατηγορουν οποιονδηποτε εκφραζει μια αποψη που δεν συμβαδιζει με τον "ηθικο κανονα" τους
ας μας πειτε ολοι εσεις ωραιοι μου κυριοι και κυριες που δε χανετε ευκαιρια να κραζετε ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ? ΤΑ ΙΜΙΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΙΑΤΥΜΠΑΝΙΖΕΤΕ ? ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΗΚΑΤΕ ? ΑΠΟ ΠΕΤ ΣΟΠ ? ΑΠΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙΑ ? ΚΙ ΑΝ ΤΑ ΠΗΡΑΤΕ ΑΠΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΠΡΟΙΟΝ ΧΡΗΜΑΤΙΚΗς ΣΥΝΑΛΛΑΓΗς ?
καλο ειναι να στειρωσουμε ολα τα αδεσποτα ε? ε βεβαια ...να εισαι με μια σφουγγαριστρα καθε δυο μηνες τον χρονο δε λεει ε...αλλα εσεις εχετε ενα καθαροαιμο για να το χερεστε και να το ποσταρετε ολο καμαρι φορωντας του γιαλια ηλιου και ροζ πουλοβερακια ...
και μην αρχισετε να μου λετε τις γνωστες σαχλαμαρες οτι (ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ) η στειρωση μπορει να εχει και θετικο αντικτυπο στην υγεια των σκυλιων ,γιατι οπως εσεις ψαξατε στο διαδυκτιο για δυο η τρεις ευεγερτικες συνεπειες της στειρωσης εγω θα σας βρω εκατο βλαβερες
η υποκρισια στο μεγαλειο της
προκαλω ολους τους site admins kai moderators του φορουμ να παραθεσουν τις φωτογραφιες των σκυλων τους να δουμε ποσοι εχουν καθαροαιμα και ποσοι ιμιαιμα (αχ τα καυμενα που πρεπει να τα στειρωσουμε για να μην εξαπλωθει το κακο..)
και παρακαλω να ειστε τιμιοι γιατι ουτως η αλλως οι φοτος υπαρχουν σε αλλο thread
αυτα προς το παρον

Άβαταρ μέλους

stamatis13
Old Member
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από stamatis13 » 12 Σεπ 2009, 00:41

zefiros13 έγραψε:ας μη τα στειρωσουμε τα "κακομοιρα" για το "καλο" τους ..ΑΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ...
πραγματικα ειναι να απορει κανεις με την υποκρισια μερικων site admins kai moderators εδω μεσα που το παιζουν τιμητες των παντων και πεφτουν σαν κορακια και κατηγορουν οποιονδηποτε εκφραζει μια αποψη που δεν συμβαδιζει με τον "ηθικο κανονα" τους
ας μας πειτε ολοι εσεις ωραιοι μου κυριοι και κυριες που δε χανετε ευκαιρια να κραζετε ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ? ΤΑ ΙΜΙΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΙΑΤΥΜΠΑΝΙΖΕΤΕ ? ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΗΚΑΤΕ ? ΑΠΟ ΠΕΤ ΣΟΠ ? ΑΠΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙΑ ? ΚΙ ΑΝ ΤΑ ΠΗΡΑΤΕ ΑΠΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΠΡΟΙΟΝ ΧΡΗΜΑΤΙΚΗς ΣΥΝΑΛΛΑΓΗς ?
καλο ειναι να στειρωσουμε ολα τα αδεσποτα ε? ε βεβαια ...να εισαι με μια σφουγγαριστρα καθε δυο μηνες τον χρονο δε λεει ε...αλλα εσεις εχετε ενα καθαροαιμο για να το χερεστε και να το ποσταρετε ολο καμαρι φορωντας του γιαλια ηλιου και ροζ πουλοβερακια ...
και μην αρχισετε να μου λετε τις γνωστες σαχλαμαρες οτι (ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ) η στειρωση μπορει να εχει και θετικο αντικτυπο στην υγεια των σκυλιων ,γιατι οπως εσεις ψαξατε στο διαδυκτιο για δυο η τρεις ευεγερτικες συνεπειες της στειρωσης εγω θα σας βρω εκατο βλαβερες
η υποκρισια στο μεγαλειο της

προκαλω ολους τους site admins kai moderators του φορουμ να παραθεσουν τις φωτογραφιες των σκυλων τους να δουμε ποσοι εχουν καθαροαιμα και ποσοι ιμιαιμα (αχ τα καυμενα που πρεπει να τα στειρωσουμε για να μην εξαπλωθει το κακο..)
και παρακαλω να ειστε τιμιοι γιατι ουτως η αλλως οι φοτος υπαρχουν σε αλλο thread
αυτα προς το παρον
Το κακό με σένα αγαπητέ zefiros13 είναι ότι είσαι ξερόλας.
Κρίνεις και εσύ χωρίς να ξέρεις. Ίσως να μην έχεις και το μυαλό να κρίνεις από την άλλη.
Που ξέρεις εσύ τι κάνει ο κάθε διαχειριστής?
Δεν είμαστε εδώ για να κάνουμε διαφήμιση του τι κάνουμε και τι δεν κάνουμε.
Μήπως με γνωρίζεις εμένα προσωπικά ? Μήπως λέω....
Εξάλλου εσύ είσαι διαχειριστής σε παιχνίδια και εμείς σε φόρουμ με σκυλιά.....Πόσα τσεπώνεις από εκεί ??? γιατί εμένα προσωπικά μου πρήζεις τα συκώτια με αυτά που γράφεις και δεν έχω ούτε ασφάλεια.....κατάλαβες???

Εσύ βαριέσαι να κάτσεις να διαβάσεις γιατί είναι καλή η στείρωση και όχι εμείς να σφουγγαρίζουμε.
Είναι ΑΠΛΟ! Ένα αδέσποτο θα γεννήσει άλλα 6-8 αδέσποτα!
Αν είσαι τόσο μάγκας ΠΑΡΤΑ ΟΛΑ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ!

Δεν υπάρχει καμία επίπτωση στον σκύλο με την στείρωση

Και αν θες να μιλήσεις για την στείρωση να πας στο ανάλογο ΤΟΠΙΚ.

Και να μην προκαλείς βρε κουτεντέ..... (bs)

Και πολυ ευγενικά σου απάντησα.
(Να το εκτιμήσεις :lol: )

Άβαταρ μέλους

elstr
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από elstr » 12 Σεπ 2009, 00:47

Δηλαδη αν καταλαβα καλα εσυ προτείνεις να μη στειρωνονται τα αδεσποτα αλλα να αφεθούν ελευθερα να πολοπλασιαζονται;;;
Τι σχέση έχει το τι σκυλιά εχουν ο admin και οι διαχειριστες του φορουμ με αυτο;;Ο καθενας επιλεγει οτι σκυλο του κανει κεφι..
Ξερεις ποσα αδεσποτα ρατσας υπάρχουν;;
Τι λυση προτείνεις αντι της στείρωσης για να αντιμετωπιστεί το θέμα των αδεσπότων που υποφερουν καθημερινα στους δρόμους;;;
Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Άβαταρ μέλους

zefiros13
Beagle

Δημοσίευση από zefiros13 » 12 Σεπ 2009, 01:07

φιλε σταματη απο την ενασχοληση μου στο χωρο του gaming μιας και αναφερθηκες κερδιζω μονο απο επαθλα διαφορων τουρνουα ..καμια σχεση με το τι κανω σε game forums δηλαδη στα οποια απλα ειμαι ενας admin οπως εσυ
ειμαι 33 χρονων και η κυρια πηγη εσοδων μου ειναι η κανονικη δουλεια μου
το να μην προκαλω μου ακουστηκε λιγο offensive και αν οντως το εννοεις ετσι μπορουμε να δωσουμε συνεχεια αλλου ..δε θελω να γινει flame edw
ας πουμε οτι συμφωνω με ολα οσα ανεφερες
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΤΟ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΣΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΗ ΚΑΛΟΣΥΝΗ Η ΑΠΛΑ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΝΤΟΥΚΟΥ ?
αυτα απο μενα
no hard feelings
περιμενω φοτο των σκυλων σας
μια απλη φοτο τιποτα περισσοτερο

Άβαταρ μέλους

IOANNA-BR
Old Member

Δημοσίευση από IOANNA-BR » 12 Σεπ 2009, 01:16

Καλησπέρα Σάκη!! ~wv ~wv
Η Μπέλλα τι κάνει???

My dogs are not spoiled ... I'm just well trained !

Επικοινωνία ΜΟΝΟ σε περίπτωση ανάγκης : ioanna-br@ourdogs.gr

Άβαταρ μέλους

zefiros13
Beagle

Δημοσίευση από zefiros13 » 12 Σεπ 2009, 01:30

τουλαχιστον φροντισα και την εδωσα σε καλα χερια ..καλυτερα απ τα δικα μου αν το θες ετσι
μηπως μπορεις να μου πεις που βρηκες το λυκοσκυλο σου ?
ας γινω λιγο πιο ξεκαθαρος γιατι ισως να μη γινομαι κατανοητος
αφου ενδιαφερεστε τοσο πολυ για τα σκυλια και ειδικοτερα για τα αδεσποτα μπορει να μου εξιγησει καποιος γιατι ολοι εχετε καθαροαιμα ?
στο δρομο τα βρηκατε η μηπως σε κανενα τυλιγμενο κουτακι με κορδελιτσα που εγραφε χρονια πολλα ?
ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΟΤΟ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΤΟΥ .ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΔΙΑΛΕΞΕ ΕΝΑ ΑΔΕΣΠΟΤΟ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΑΝ Τ ΑΥΤΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΛΟΥΣΙΟΤΕΡΟ ΕΝΑ ΠΕΤ ΣΟΠ Η ΕΚΤΡΟΦΕΑ ...
αν δε νιωθετε την αναγκη να το κανετε για μενα επειδη θεωρειτε οτι σας επιτιθεμαι καντε το για οσους το διαβαζουν και ισως θελησουν μια απαντηση

Άβαταρ μέλους

stamatis13
Old Member

Δημοσίευση από stamatis13 » 12 Σεπ 2009, 01:41

zefiros13 έγραψε: ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΟΤΟ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΤΟΥ .ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΔΙΑΛΕΞΕ ΕΝΑ ΑΔΕΣΠΟΤΟ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΑΝ Τ ΑΥΤΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΛΟΥΣΙΟΤΕΡΟ ΕΝΑ ΠΕΤ ΣΟΠ Η ΕΚΤΡΟΦΕΑ ...
αν δε νιωθετε την αναγκη να το κανετε για μενα επειδη θεωρειτε οτι σας επιτιθεμαι καντε το για οσους το διαβαζουν και ισως θελησουν μια απαντηση
όσοι παρακολουθούν το φόρουμ ξέρουν....
εσύ όποτε θυμάσαι μπαίνεις και κάνεις και υποδείξεις....από που και ως που???
Υποδείξεις δεν σε παίρνουν εδώ...
Kαι άσε τα flame και τα ξε - flame για τα παιχνιδάκια...
Άντε παλικάρι μου να πατήσεις κανένα κουμπάκι....Άιντε!

Άβαταρ μέλους

IOANNA-BR
Old Member

Δημοσίευση από IOANNA-BR » 12 Σεπ 2009, 01:46

Δεν θα μπω στη διαδικασία να σου απαντήσω.
Αν παρακολουθούσες το φόρουμ και τις συζητήσεις θα ήξερες και πως απέκτησα εγώ τα παιδιά
μου και το τι και εάν κάνω το ελάχιστο για τα αδέσποτα.
Το συγκεκριμένο τόπικ δεν έχει ως σκοπό τα να δείξουμε τα σκυλιά μας... ψάξε λίγο και θα
βρεις τις απαντήσεις.
Αν έχεις να προτείνεις κάτι επί της ουσίας του θέματος έχει καλώς.
Αν πάλι απλά μπήκες για μία ακόμη φορά για να δημιουργήσεις θέμα,
λυπάμαι αλλά έχασες!!Την ζαχαρένια μας δεν μας την χαλάει κανένας!!!

My dogs are not spoiled ... I'm just well trained !

Επικοινωνία ΜΟΝΟ σε περίπτωση ανάγκης : ioanna-br@ourdogs.gr

Άβαταρ μέλους

zefiros13
Beagle

Δημοσίευση από zefiros13 » 12 Σεπ 2009, 01:49

μη μου λες εμενα τι με παιρνει και τι οχι
αν τ αυτου βαλε μια φοτο του σκυλου σου
δε σου κανω τη χαρη να βρισω και να κανετε remove i lock to thread
περιμενω τις φοτο
και οσο πιο πολυ περιμενω τοσο εσεις ξεφτιλιζεστε
τα φορουμ ειναι ανοιχτα για ολους..το οτι εσυ εχεις κανει 788738737378 threads δε σημαινει οτι εμεις δε μπορουμε να μιλαμε η οτι ο λογος σου εχει απριορι μεγαλυτερη βαρυτητα
αντε γεια τωρα

Άβαταρ μέλους

stamatis13
Old Member

Δημοσίευση από stamatis13 » 12 Σεπ 2009, 02:01

Και φυσικά εγώ θα σου πω...
Οι μαγκιές στα παιχνιδάκια σου....
Ξεφτιλισμένος δεν είμαι αλλά εσύ είσαι σίγουρα κομπλεξικός...
Δεν κάνεις ΚΑΝ τον κόπο να μπεις στο photo gallery να δεις....
Ποιος ξεφτιλίζεται τόση ώρα?
Συνέχισε.....

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΔΕΣΠΟΤΑ”