Απλά αν θέλετε κάντε Εικόνα Αλλά παρακαλούμε δημοσιεύστε τις αγγελίες σας για τα αδέσποτα μέσω της καινούργιας σελίδας μας στο srh:: facebook Ευχαριστούμε heart

Το θαύμα της φύσης..., που λέγεται τοκετός!!!

Όλες οι σκυλοκουβέντες γενικά εδώ.
Γνωριστείτε μεταξύ σας, συζητήσετε θέματα που αφορούν τα σκυλιά μας.
Άβαταρ μέλους
Topic author
Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has liked: 81 times
Been liked: 233 times
Φύλο: Γυναίκα - Γυναίκα
Επικοινωνία:
:: Χωρίς σύνδεση

Το θαύμα της φύσης..., που λέγεται τοκετός!!!

Δημοσίευσηαπό Morgan_A » 30 Δεκ 2007, 01:19

Διαβάζοντας σε κάποια άλλη συζήτηση, με πόσο θαυμασμό... αναφέροντο δύο φίλες μας, στο "Θαύμα της φύσης...", τον τοκετό της σκυλίτσας τους, εντυπωσιάστηκα για μια ακόμα φορά... και σκέφθηκα να ανοίξω αυτό το θέμα. :wink:

Προσωπικά, δεν έτυχε να έχω σχεδόν ποτέ, θηλυκό σκυλάκι και γι΄ αυτό και δεν έχω ανάλογη εμπειρία, από μια τόσο ξεχωριστή στιγμή... :nop:
Όμως απ΄ όσα έχω διαβάσει και ακούσει..., θεωρώ ότι αξίζει να σταθούμε σ΄ αυτό το θέμα.

Θα ήθελα λοιπόν, όλοι όσοι από εσάς φίλοι μου, έχετε ζήσει με τις σκυλίτσες σας κάποιον τοκετό, να μοιραστείτε την εμπειρία σας αυτή μαζί μας και στην συνέχεια να το συζητήσουμε όλοι μαζί.
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Αυτό το θέμα έχει 16 απαντήσεις

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος για να δείτε τις υπόλοιπες απαντήσεις.

Εγγραφή Σύνδεση

Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες