νεο μελος

Πές μας δυο λόγια για σένα και τη σχέση σου με τα σκυλιά, ή αν δεν έχεις και απλά θες να μάθεις κάποιες πληροφορίες για αυτά. Έλα να σε γνωρίσουμε!!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι δημοσιεύσεις του τύπου «ζητείται νύφη ή γαμπρός» ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ. Τα ανάλογα Topics θα κλειδώνονται.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
kalliopi Ziplon
Puppy
Όνομα: kalliopi
Has thanked: 2 times
νεο μελος

Δημοσίευση από kalliopi Ziplon » 17 Νοέμ 2018, 21:23

καλησπερα εχω ενα σκυλάκι 2 ετών 6,700 κιλακια. είναι το πρώτο μου ζωάκι και το έχω από 1 μήνα που ήταν, μου το φέρανε στο σπίτι - το έδιναν κάποιοι-για να με βοηθήσει ψυχολογικά οταν πέρναγα πολυ δύσκολα γιατι ημουν βαρια άρρωστη.
Μετα τουσ 2 πρωτους δύσκολους μήνες προσαρμογής έγινε η ζωή μου ολόκληρη, το παιδί μου και εκεί που μου είχαν μάθει από παιδί να φοβάμαι και να σιχαίνομαι τα ζώα, βιώνω μια απεριόριστη αγάπη πρωτόγνωρή!!
Μακαρι να ξερα πωσ να σα εβαζα εδω μια φωτογραφια του δεν ξερω καν εαν ειναι εφικτο!

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 239 times
Been thanked: 384 times

νεο μελος

Δημοσίευση από Morgan_A » 19 Νοέμ 2018, 22:07

Καλώς όρισες Καλλιόπη στην συντροφιά μας! (bs)

Εδώ κορίτσι μου, όλοι αγαπάμε τα ζωάκια μας όπως και εσύ τον Μαξούλη σου και σε καταλαβαίνουμε απολύτως, γι΄αυτό και να μην προβληματίζεσαι να εκφράσεις οτιδήποτε αισθάνεσαι για τον γλυκό σκυλάκο σου, νάσαι σίγουρη ότι απευθύνεσαι σε σκυλογονείς που σου μοιάζουν, έχουν δηλαδή τα σκυλάκια τους σαν παιδάκια τους και ακόμα πιο χαϊδεμένα...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
kalliopi Ziplon
Puppy
Όνομα: kalliopi
Has thanked: 2 times
νεο μελος

Δημοσίευση από kalliopi Ziplon » 19 Νοέμ 2018, 23:28

χίλια ευχαριστώ για την υπέροχη καλοσύνη σου

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 239 times
Been thanked: 384 times

νεο μελος

Δημοσίευση από Morgan_A » 20 Νοέμ 2018, 04:11

Εγώ σ΄ευχαριστώ κορίτσι μου, νάσαι καλά...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΥΣΤΗΘΕΙΤΕ ΜΑΣ”