Άρτι αφιχθείς!!!

Πές μας δυο λόγια για σένα και τη σχέση σου με τα σκυλιά, ή αν δεν έχεις και απλά θες να μάθεις κάποιες πληροφορίες για αυτά. Έλα να σε γνωρίσουμε!!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι δημοσιεύσεις του τύπου «ζητείται νύφη ή γαμπρός» ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ. Τα ανάλογα Topics θα κλειδώνονται.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Char Angel
Beagle
Όνομα: Χαράλαμπος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times
Άρτι αφιχθείς!!!

Δημοσίευση από Char Angel » 20 Ιαν 2018, 10:39

Καλημέρα, εδώ και μία εβδομάδα (Παρασκευή βράδυ) προσγειωθήκαμε με τον Αιγέα (το όνομα βάσει pedigree είναι Chara la Boss) στο Ελ.Βενιζέλος και πολιτογραφήθηκε Έλλην Κύων!!!!

Η καταγωγή του είναι από την Πράγα. Τσέχος ο κύριος, προσπαθεί να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα. Το μόνο πρόβλημα ότι ακόμα δεν μπορώ να τον βγάλω βόλτα (λόγω εμβολίων), οπότε μου βγάζει αυτός το λάδι.

Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 227 times
Been thanked: 355 times

Άρτι αφιχθείς!!!

Δημοσίευση από Morgan_A » 20 Ιαν 2018, 12:32

Ωωωω...!!!! Τι υπέροχη μουρίτσα είναι αυτή...!!!! Μα... είναι πανέμορφος!!! :002

Φίλε Χαράλαμπε καλώς τον δέχτηκες...!!!!
Να τον χαίρεσαι... και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να ζήσετε μαζί μια μακρά και υπέροχη ζωή!!!

Δεν χρειάζεται βέβαια να σου πω, ότι είναι μεγάλη χαρά και για μας να τον παρακολουθούμε να μεγαλώνει... και να τον καμαρώνουμε και εμείς μαζί σου, γι΄αυτό σε παρακαλώ μην παραλείπεις να μας ανεβάζεις τακτικά φωτογραφίες και videos!!!

Εννοείται ότι είμαστε πρόθυμοι να βοηθήσουμε σε όποια απορία ή δυσκολία μπορεί να αντιμετωπίσεις στην πορεία... (bs)
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Μυρτώ
Club Member
Όνομα: Παρασκευή
Has thanked: 377 times
Been thanked: 158 times
Άρτι αφιχθείς!!!

Δημοσίευση από Μυρτώ » 21 Ιαν 2018, 12:34

Καλώς μας ήρθες Αιγέα :yah

Υπέροχο πλασματάκι ο Αιγέας σου, Χαράλαμπε, να τον χαίρεσαι για πολλά-πολλά πανέμορφα χρόνια (bs)
''...τό νοῦ σας : ἀπό μᾶς ἡ ἄνοιξη ἐξαρτᾶται.
Νά ξαναδώσουμε στά πόδια μας τό χῶμα. Τό πράσινο στό πράσινο τόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ στόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ. Δέν ὠφελοῦν πιά οἱ μυῶνες
θέλει ἀγάπη θηριώδη
θέλει πήδημα τίγρισσας μές στίς ἰδέες...''

Άβαταρ μέλους

Topic author
Char Angel
Beagle
Άρτι αφιχθείς!!!

Δημοσίευση από Char Angel » 21 Ιαν 2018, 16:22

Σας ευχαριστώ πολύ.
Προβλήματα πολλά, τίποτα σοβαρό. Μικρό κουτάβι είναι. προς το παρόν κόψαμε να δαγκώνουμε χέρια, συμμορφώνεται σχετικά πολύ συχνά στο "μη" και έχει αρχίσει να μαθαίνει το κάτσε. Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα. κύριο πρόβλημα αυτό της εκτόνωσης, καθώς δεν μπορώ να τον βγάλω βόλτα ελλείψει ολοκλήρωσης εμβολίων. Προχθές έκλεισε 11 εβδομάδες.
Υπομονή και όρεξη και.... ηρεμία.

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team

Άρτι αφιχθείς!!!

Δημοσίευση από Morgan_A » 21 Ιαν 2018, 17:03

Χαράλαμπέ μου είναι επόμενο να δαγκώνει τα πάντα και συνέχεια και κατά την γνώμη μου μεγάλη η πρόοδός του, αφού έχετε φθάσει στο σημείο που μας περιγράφεις... th:
Με κατανόηση, υπομονή, επιμονή και κυρίως με πολύ αγάπη, όλα θα διορθωθούν και γρήγορα θα τα θυμάσαι, θα χαμογελάς και θα τα αναπολείς... επειδή η περίοδος αυτή είναι μοναδική και φεύγει γρήγορα... (bs)
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Char Angel
Beagle
Άρτι αφιχθείς!!!

Δημοσίευση από Char Angel » 22 Ιαν 2018, 00:00

Το ξέρω. και έχω πολλή υπομονή. Είναι το πέμπτο μου σκυλί. Το δεύτερο ράτσας. Και ξέρω ότι έχω δρόμο ακόμα. Αλλά, όπως και τα παιδιά.... Όπως τα μάθεις. Το καλό είναι ότι είναι πολύ έξυπνος και καταλαβαίνει. Το κακό είναι ότι είναι πολύ έξυπνος και ψάχνει τρόπους να "την κάνει". Έχει τη γλύκα του κι αυτό. Όπως καταλαβαίνεις, απλά τον λατρεύω.
Και μία φωτό, όταν βρήκε ευκαιρία να ανέβει στο κρεβάτι, αφού σηκώθηκα...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team

Άρτι αφιχθείς!!!

Δημοσίευση από Morgan_A » 22 Ιαν 2018, 01:04

Φαίνεται ότι είναι πανέξυπνος από τον τρόπο που κοιτάζει...
Αστέρι, αστέρι πραγματικό...!!!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Char Angel
Beagle
Άρτι αφιχθείς!!!

Δημοσίευση από Char Angel » 24 Ιαν 2018, 12:24

Και μερικές φωτό λίγο πριν γίνει τριών μηνών και κλείσει 2 εβδομάδες στην Ελλάδα:
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Μυρτώ
Club Member
Όνομα: Παρασκευή
Has thanked: 377 times
Been thanked: 158 times
Άρτι αφιχθείς!!!

Δημοσίευση από Μυρτώ » 25 Ιαν 2018, 12:23

ωωω! τι ερωτεύσιμη ομορφιά :leye :skkk :002
(φτου-φτου σκόρδα)
''...τό νοῦ σας : ἀπό μᾶς ἡ ἄνοιξη ἐξαρτᾶται.
Νά ξαναδώσουμε στά πόδια μας τό χῶμα. Τό πράσινο στό πράσινο τόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ στόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ. Δέν ὠφελοῦν πιά οἱ μυῶνες
θέλει ἀγάπη θηριώδη
θέλει πήδημα τίγρισσας μές στίς ἰδέες...''

Άβαταρ μέλους

petp
Club Member
Όνομα: petros
Has thanked: 56 times
Been thanked: 24 times
Άρτι αφιχθείς!!!

Δημοσίευση από petp » 25 Ιαν 2018, 19:10

καλησπέρα
καλώς το δέχτηκες το κουτάβι