Καινούριοι!

Πές μας δυο λόγια για σένα και τη σχέση σου με τα σκυλιά, ή αν δεν έχεις και απλά θες να μάθεις κάποιες πληροφορίες για αυτά. Έλα να σε γνωρίσουμε!!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι δημοσιεύσεις του τύπου «ζητείται νύφη ή γαμπρός» ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ. Τα ανάλογα Topics θα κλειδώνονται.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Aliciarr
Puppy
Όνομα: Αλίκη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Καινούριοι!

Δημοσίευση από Aliciarr » 06 Ιαν 2019, 15:50

Καλώς σας βρήκαμε και καλή χρονιά :) Πρόσφατα βρήκα έναν αδεσποτούλη, ταλαιπωρημένο πολύ, μάλλον παρατημένο απο κυνηγούς και απλά.. ερωτεύτηκα!

Από εδώ λοιπόν το νέο μέλος της οικογένειας μας, ο Ραταπλάν (ή Ράτ) :lov Ο γιατρός μας είπε πως είναι 1 περίπου έτους και υγιέστατος!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 255 times
Been thanked: 392 times

Καινούριοι!

Δημοσίευση από Morgan_A » 07 Ιαν 2019, 15:04

Καλώς όρισες στην συντροφιά μας, χρόνια πολλά και σε σας και συγχαρητήρια για τον έρωτά σας...!!! (bs)

Θα χαρούμε πολύ να μάθουμε περισσότερα για την γνωριμία αλλά και την σχέση σας...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Μυρτώ
Club Member
Όνομα: Παρασκευή
Has thanked: 400 times
Been thanked: 169 times
Καινούριοι!

Δημοσίευση από Μυρτώ » 08 Ιαν 2019, 11:22

Καλώς μας ήρθατε Αλίκη και Ρατ :lov και Καλή Χρονιά!

Κουκλί ο Ρατ :lov Λατρεύω αυτή την κυνηγιάρικη μουσούδα και τις αυτούμπες :002
Έχω μια αδυναμία σ' αυτές τις περιπτώσεις γιατί έτσι ακριβώς σαν τον δικό σας ξεκίνησε πριν 4 χρόνια κι ο δικός μας έρως με τον κυνηγιάρη μου. Τον βρήκα ταλαιπωρημένο και πεινασμένο στο βουνό και κι έλεγα πως τον παράτησαν κυνηγοί... τώρα βέβαια, που τον ξέρω καλύτερα, θεωρώ ότι μάλλον αυτός τους παράτησε και την κοπάνησε αναζητώντας καλύτερη τύχη... και στην περίπτωσή του ίσχυσε η παροιμία ''η τύχη αμείβει τους τολμηρούς'' cc1:

Σας εύχομαι να ζείτε καθημερινά τον έρωτά σας για πολλά-πολλά πανέμορφα χρόνια :ole:
''...τό νοῦ σας : ἀπό μᾶς ἡ ἄνοιξη ἐξαρτᾶται.
Νά ξαναδώσουμε στά πόδια μας τό χῶμα. Τό πράσινο στό πράσινο τόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ στόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ. Δέν ὠφελοῦν πιά οἱ μυῶνες
θέλει ἀγάπη θηριώδη
θέλει πήδημα τίγρισσας μές στίς ἰδέες...''

Άβαταρ μέλους

Topic author
Aliciarr
Puppy
Καινούριοι!

Δημοσίευση από Aliciarr » 09 Ιαν 2019, 16:58

Morgan_A έγραψε:
07 Ιαν 2019, 15:04
Καλώς όρισες στην συντροφιά μας, χρόνια πολλά και σε σας και συγχαρητήρια για τον έρωτά σας...!!! (bs)

Θα χαρούμε πολύ να μάθουμε περισσότερα για την γνωριμία αλλά και την σχέση σας...
Ευχαριστώ πολύ :002 Τον βρήκα μόνο του να περιφέρεται στο χωριό μου τέλη Νοεμβρίου, λογικά άλλο ένα θύμα εγκατάλειψης απο κάποιον κυνηγό, αδύναμος μέσα στο κρύο και πολύ κοκκαλιάρης. Όπως φαίνεται και στην φωτογραφία, επανήλθε πολύ γρήγορα και τώρα είναι σκέτο κουκλί!

Άβαταρ μέλους

Topic author
Aliciarr
Puppy
Καινούριοι!

Δημοσίευση από Aliciarr » 09 Ιαν 2019, 17:02

Μυρτώ έγραψε:
08 Ιαν 2019, 11:22
Καλώς μας ήρθατε Αλίκη και Ρατ :lov και Καλή Χρονιά!

Κουκλί ο Ρατ :lov Λατρεύω αυτή την κυνηγιάρικη μουσούδα και τις αυτούμπες :002
Έχω μια αδυναμία σ' αυτές τις περιπτώσεις γιατί έτσι ακριβώς σαν τον δικό σας ξεκίνησε πριν 4 χρόνια κι ο δικός μας έρως με τον κυνηγιάρη μου. Τον βρήκα ταλαιπωρημένο και πεινασμένο στο βουνό και κι έλεγα πως τον παράτησαν κυνηγοί... τώρα βέβαια, που τον ξέρω καλύτερα, θεωρώ ότι μάλλον αυτός τους παράτησε και την κοπάνησε αναζητώντας καλύτερη τύχη... και στην περίπτωσή του ίσχυσε η παροιμία ''η τύχη αμείβει τους τολμηρούς'' cc1:

Σας εύχομαι να ζείτε καθημερινά τον έρωτά σας για πολλά-πολλά πανέμορφα χρόνια :ole:
Ευχαριστούμε πάρα πολύ! :lov Και εγώ κάπως έτσι τον βρήκα τον μικρό μου, μάλλον θύμα εγκατάλειψης απο κυνηγούς και σίγουρα θύμα κακοποίησης. Κατεβάζει κεφάλι αν μιλήσεις έστω ελάχιστα πιο δυνατά, αν τυχόν πάλι φωνάξει κάποιος μέσα στο σπίτι κρύβεται. Ήδη στον ένα μήνα που είναι μαζί μας όμως υπάρχει βελτίωση και φαίνεται πολύ πιο χαλαρός μαζί μας.

Να σου ζήσει και εσένα ο μικρός σου! Βασικά, τα μικρά σου, απ'όσο βλέπω και στην φωτογραφία :002

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΥΣΤΗΘΕΙΤΕ ΜΑΣ”