Ποια ξηρά τροφή δίνεται στο σκύλο σας;

(Ο σκύλος μου πίνει μπύρα!!) Εδώ μπορούμε να ανταλλάξουμε απόψεις και πληροφορίες για την διατροφή των φίλων μας. Ιδιοτροπίες των σκύλων, σωστή-λάθος διατροφή.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
► ΔΙΑΒΑΣΕ πριν γράψεις (σχετικά με τις μάρκες σκυλοτροφών) Απαγορεύονται οι διαφημίσεις.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 232 times
Been thanked: 371 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 21 Ιούλ 2018, 17:21

Πολύ ενδιαφέροντα αυτά που μας γράφεις Μαρίλιά μου, σ΄ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες, είναι πολύ χρήσιμες επειδή δεν είναι πολύ γνωστή αυτή η τροφή και δεν την έχουμε δώσει πολλοί στα σκυλιά μας ώστε να ξέρουμε...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

BELLA 1 +
Akita
Όνομα: Isidora
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Δημοσίευση από BELLA 1 + » 23 Ιούλ 2018, 06:30

Εχω ενα μαλτεζ 7 ετων και ενα σιχτσου 10 μηνων. Η τροφη για το μαλτεζ απο 1 ετους ειναι η royalcanin για μαλτεζ. Μπορω να δωσω την ιδια και στο σιχτσου; Το βλεπω οτι του αρεσει. Ευχαριστω

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 232 times
Been thanked: 371 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 23 Ιούλ 2018, 18:20

Ναι Ισιδώρα μου μπορείς, δεν χρειάζεται να έχεις διαφορετική τροφή για το καθένα.
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

dogo1
Bullmastiff
Has thanked: 83 times
Been thanked: 33 times

Δημοσίευση από dogo1 » 25 Ιούλ 2018, 03:50

Marilia L έγραψε:
18 Ιούλ 2018, 15:09
καλησπέρα και από μένα. εγώ εδώ και καιρό έχω αλλάξει τροφή και δίνω platinum, πότε την ξηρά πότε την υγρή ανάλογα τα κέφια της μικρής μου και την οικονομική δυνατότητα που έχω κάθε φορά.
Που τη βρήκα:
μετά από εκτενείς έρευνες σε forums, κτηνιάτρους και φίλους σκυλογονείς, επισκέφτηκα μια έκθεση με σκυλοτροφές στην οποία με "κέρδισε" αμέσως η πλατινουμ. για να καταλάβετε, ο κύριος που ήταν στον πάγκο της, δοκίμαζε ο ίδιος την σκυλοτροφή για να μας δείξει πόσο υγιεινή είναι. έτσι είπα να τη δοκιμάσω..
Τι έχω παρατηρήσει από τότε:
- το κοκονάκι μου τρελαίνεται με τη μυρωδιά όπως και εγώ κάθε φορά που την ανοίγω
- διατηρείται φρέσκια περισσότερο από κάθε άλλη, στη συσκευασία της
- τα κακά της είναι πάντα σφιχτά χωρίς έντονες μυρωδιές και ύποπτα χρώματα
- είναι γερή και δυνατή, δεν κάνει εμετούς και δεν ζητιανεύει συνεχώς για φαί μιας και είναι πάντα χορτάτη
Μειονεκτήματα:
η τιμή της είναι λίγο τσιμπημένη αλλά πραγματικά αν θέλετε να ηρεμήσετε μια για πάντα και να μην παιδεύεστε με τροφές και αλλαγές συνεχώς, αξίζει πραγματικά.
αυτά από μένα, αν έχετε απορίες έχω πραγματικά εντρυφήσει στις τροφές της πλατινουμ bigg:
τα 15 κιλα,σημαινει ~80 ευρω! για καλαμποκι???????και η ht που του δινω,ειναι ιδιας ποιοτητας,εχει δυστηχως καλαμποκι,αλλα μου κοστιζει 47 ε τα 13kg

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΤΡΟΦΗ”