Μεγεθος κροκετας;

(Ο σκύλος μου πίνει μπύρα!!) Εδώ μπορούμε να ανταλλάξουμε απόψεις και πληροφορίες για την διατροφή των φίλων μας. Ιδιοτροπίες των σκύλων, σωστή-λάθος διατροφή.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
► ΔΙΑΒΑΣΕ πριν γράψεις (σχετικά με τις μάρκες σκυλοτροφών) Απαγορεύονται οι διαφημίσεις.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Christianna29
Puppy
Όνομα: Xristianna

Μεγεθος κροκετας;

Δημοσίευση από Christianna29 » 26 Φεβ 2017, 17:07

Καλησπερα σε ολουυυς:)!!
Εχω λιγο μπερδευτει για αυτο κ γραφω εδω να μου πειτε την γνωμη σας!για τζακ ρασελ σε naturea τροφη ποια κροκετα να διαλεξουμε σε μεγεθος;συνηθως τρωμε μεσαιες αλλα σε αυτην την τροφη οι επιλογες ειναι η μικρη ή μεγαλη (δεν εχω παει σε καποιο πετ σοπ ακομα να δω αν μπορεσω κιολας να καταλαβω καλα απο την αφη στο ταουβαλι πως ειναι η μικρη σε μεγεθος ή η μεγαλη)οποτε αν καποιος ταιζει ηδη θα χαρω να μου πειτε ποιον κωδικο να παρουμε για να μαστε λιγο πιο σιγουροι στην επιλογη μας.ευχαριστω για τον χρονο σας!!:)

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 256 times
Been thanked: 396 times

Re: Μεγεθος κροκετας;

Δημοσίευση από Morgan_A » 27 Φεβ 2017, 14:05

Χριστιάννα μου κανονικά αν λάβουμε υπόψη μας το μέγεθος σε ένα σκυλάκι σαν το δικό σου θα δώσουμε την μικρή, όμως επειδή κάθε σκυλί είναι όπως έχουμε ξαναπεί μοναδικό, εγώ λάμβανα υπόψη μου τις ιδιαιτερότητες του σκύλου μου, δηλαδή ποια προτιμάει, πόσο λαίμαργος είναι και το αν δίνοντάς του την μεγαλύτερη το αναγκάζω να μασάει και να μην την καταπίνει ολόκληρη όπως κάνουν πολλά σκυλιά από την λαιμαργία τους κλπ.

Όπως και νάχει πάντως, επειδή καμιά δεν είναι πολύ μεγάλη πιστεύω ότι δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα, όποια κι΄αν επιλέξεις...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΤΡΟΦΗ”