κομμωτηρια

Καλλωπισμός - φροντίδα του σκύλου μας και ότι άλλο χρειάζεται για να τον κρατήσουμε όμορφο και υγιή!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
irenegate77
Dog Star ¤¤¤¤
Όνομα: Ειρήνη
Επικοινωνία:

κομμωτηρια

Δημοσίευση από irenegate77 » 29 Νοέμ 2010, 03:40

Εσεις που πατε τα σκυλακια σας σε κομμωτηρια, οι groomers σας αφηνουν να ειστε στο χωρο που κουρευεται ο σκυλος σας ή οχι;

Εμεις επισκεπτομαστε ενα κομμωτηριο, η κυρια που το εχει ειναι πολυ καλη στη δουλεια της παρολα αυτα δεν με αφηνει να ειμαι στην αιθουσα που κουρευεται η σιντυ μου... Η αληθεια ειναι οτι εχω προβληματιστει οσον αφορα αυτο.

Άβαταρ μέλους

Vickyplt
Dog Star ¤

Re: κομμωτηρια

Δημοσίευση από Vickyplt » 29 Νοέμ 2010, 09:51

Και εγω σκαλωσα οταν μου ειπε οτι δεν επιτρεπεται να ειμαι κατω που κουρευονται τα σκυλακια
αλλα μου εξηγησε οτι ηταν και αλλα σκυλακια εκει και θα γινοταν χαμος αν πηγαινα κατω και οτι πουθενα δεν γινεται αυτο.
Δεν ειναι απαραιτητα κακο ετσι γινεται παντου απο οτι ξερω.
racism = sexism = speciesism

Άβαταρ μέλους

Zouzou_na
Akita
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από Zouzou_na » 29 Νοέμ 2010, 11:47

Εγώ όταν πάω την Λίζα μου για περιποίηση – κούρεμα – μπάνιο είμαι παρούσα σε όλη τη διαδικασία! Φαντάζομαι θα τρόμαζε αν την άφηνα μόνη της, αν και δεν τέθηκε ποτέ τέτοιο θέμα. Μάλλον είμαι τυχερή γιατί δεν ξέρω τι θα έκανα αν δεν με άφηνε να είμαι εκεί.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
irenegate77
Dog Star ¤¤¤¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από irenegate77 » 29 Νοέμ 2010, 12:21

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. sm:)
Και σε εμενα ειπε οτι πουθενα δεν αφηνουν να ειναι ο ιδιοκτητης μπροστα...
Τουλαχιστον την εμπιστευομαι και κανει καλη δουλεια, διαφορετικα... thr::

Άβαταρ μέλους

Vickyplt
Dog Star ¤

Δημοσίευση από Vickyplt » 29 Νοέμ 2010, 13:04

Ναι οντως και αν βλεπεις το σκυλακι σου μετα τρομοκρατημενο κατι δεν παει καλα.
Εμενα βαζω στοίχημα οτι αν ημουν εκει και με εβλεπε θα εκανε μαγκιτσες ενω οταν δεν ημουν μαζι του σουζα καθησε mock:
racism = sexism = speciesism

Άβαταρ μέλους

annnoula
Saint Bernard

Δημοσίευση από annnoula » 29 Νοέμ 2010, 13:32

Εγώ πάντως είμαι παρούσα στο κούρεμα της μικρής μ, και ας κρατάει 4-5 ώρες... Ο κομμωτής μ επιτρέπει να ειμαι εκεί και πίνουμε και καφέ μαζί! χαχα!

Μερικές φορές μπορεί να φύγω (αφού πλέον τον εμπιστεύομαι), αλλά σε καμία περίπτωση δε θα την άφηνα μόνη σε καποιον κομμωτή που δε γνωρίζω!
Αν δεν τον ξέρετε, καλύτερα μη του εμπιστεύεστε τα σκυλάκια σας... Το σκυλάκι μιας φίλης μου το νάρκωναν για να κάνουν τη δουλειά τους πιο γρήγορα kez::
και από τότε το πηγαίνει στο δικό μου.
Φαντάζεστε να κοιμηθείτε και να ξυπνήσετε κουρεμένοι? εγώ πάντως θα νόμιζα οτι μ εχουν κάνει βουντού..... kez::
Χρήστος 7 ετών:
Αγάπη είναι όταν το σκυλάκι σου, σου γλύφει το πρόσωπο ακόμα κι αφού το άφησες μόνο του όλη μέρα.

Άβαταρ μέλους

Topic author
irenegate77
Dog Star ¤¤¤¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από irenegate77 » 29 Νοέμ 2010, 13:35

Vickyplt » 29 Nov 2010, 13:04 έγραψε:Ναι οντως και αν βλεπεις το σκυλακι σου μετα τρομοκρατημενο κατι δεν παει καλα.
Εμενα βαζω στοίχημα οτι αν ημουν εκει και με εβλεπε θα εκανε μαγκιτσες ενω οταν δεν ημουν μαζι του σουζα καθησε mock:

lau2: Ναι, και εγω αυτο πιστευω! Αν ημουν μπροστα θα αρχιζε τους θεατρινισμους εχοντας το βλεπα της απελπισιας <<Ελα, παρε με, σωσε με!>> Ενω τωρα... cc1:

Άβαταρ μέλους

Topic author
irenegate77
Dog Star ¤¤¤¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από irenegate77 » 29 Νοέμ 2010, 13:38

annnoula » 29 Nov 2010, 13:32 έγραψε:Εγώ πάντως είμαι παρούσα στο κούρεμα της μικρής μ, και ας κρατάει 4-5 ώρες... Ο κομμωτής μ επιτρέπει να ειμαι εκεί και πίνουμε και καφέ μαζί! χαχα!

Μερικές φορές μπορεί να φύγω (αφού πλέον τον εμπιστεύομαι), αλλά σε καμία περίπτωση δε θα την άφηνα μόνη σε καποιον κομμωτή που δε γνωρίζω!
Αν δεν τον ξέρετε, καλύτερα μη του εμπιστεύεστε τα σκυλάκια σας... Το σκυλάκι μιας φίλης μου το νάρκωναν για να κάνουν τη δουλειά τους πιο γρήγορα kez::
και από τότε το πηγαίνει στο δικό μου.
Φαντάζεστε να κοιμηθείτε και να ξυπνήσετε κουρεμένοι? εγώ πάντως θα νόμιζα οτι μ εχουν κάνει βουντού..... kez::
4-5 ωρες; Σοβαρολογεις; heat:
Εννοειται πως το παν ειναι να υπαρχει εμπιστοσυνη th:
Ναρκωση για να κανουν πιο γρηγορα τη δουλεια τους; Πρωτη φορα το ακουω αυτο thr::

Άβαταρ μέλους

annnoula
Saint Bernard

Δημοσίευση από annnoula » 29 Νοέμ 2010, 13:55

Ναι, τόσο κρατάει... φαντάσου και να είχα κανα τεράστιο σκύλο! την περιποιείται πολύ όμως, τη χτενίζει πολύ πολύ καλά ολόκληρη (πάντα στα ποδαράκια έχει κόμπους), την κάνει μπάνιο με ένα σωρό σαμπουάν, την κουρεύει με ψαλίδι (όχι με μηχανή), βάζει φίογκους, κολώνιες και δε συμμαζεύεται! μόνο κραγιόν δε της βάζει lau2: αα, μ δίνει και συμβουλές για το πώς να την χτενίζω κτλ.
Ξέρω, πολλοί παθαίνουν "σοκ" όταν τους λέω για τις ώρες και τα λεφτά (του σκάω ένα πορτοκαλί σχεδόν κάθε φορά), αλλά σε άλλες δυο άλλες κομμώτριες που την πήγα δεν έμεινα καθολου ευχαριστημένη. Η μια μου την έδωσε με κόμπους (!) πίσω από τα αφτιά και πολύ κοντοκουρεμένη και η άλλη δεν καταλάβαινε τι την έλεγα, δεν μπορούσαμε να συνεννοηθούμε και στο τέλος θύμωσε κιόλας... Χαλάλι τα λεφτά, 3 φόρες το χρόνο είναι έτσι κι αλλιώς...
Χρήστος 7 ετών:
Αγάπη είναι όταν το σκυλάκι σου, σου γλύφει το πρόσωπο ακόμα κι αφού το άφησες μόνο του όλη μέρα.

Άβαταρ μέλους

annnoula
Saint Bernard

Δημοσίευση από annnoula » 29 Νοέμ 2010, 14:05

Vickyplt έγραψε: Εμενα βαζω στοίχημα οτι αν ημουν εκει και με εβλεπε θα εκανε μαγκιτσες ενω οταν δεν ημουν μαζι του σουζα καθησε mock:

Αυτό ισχύει μερικές φορές!! lau2: Αλλά αν δε δείξεις οτι τη λυπάσαι ησυχάζει!!
Την πρώτη φορά που την πήγα κ έλεγα "αχ σιγά, αχ πονάει, αχ έτσι, αχ αλλιώς, αχ πρόσεξε" η μικρή που γκρίνιαζε και με κοιτούσε σαν κακομοιράκι! lau2:
Μ έλεγε "πάρε με από δω μαμά, δε μ αρέσει το χτένισμα..."! πλέον, εφόσον σιγουρεύτηκα οτι δεν πονάει, δε δίνω σημασία και κάθεται μια χαρά!
Χρήστος 7 ετών:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ομορφιά Εμφάνιση Καθαριότητα!”