Οδηγίες για το βούρτσισμα των δοντιών

Καλλωπισμός - φροντίδα του σκύλου μας και ότι άλλο χρειάζεται για να τον κρατήσουμε όμορφο και υγιή!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

vanavana
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Vana
Has thanked: 121 times
Been thanked: 91 times
Re: Οδηγίες για το βούρτσισμα των δοντιών

Δημοσίευση από vanavana » 17 Νοέμ 2015, 13:13

Να δω τη Σπίθα να κάθεται να της βουρτσίσω τα δόντια και τι στον κόσμο! Από...και...κλείεται! Αυτή άμα σταθεί πέντε λεπτά ακίνητη παθαίνει αγκύλωση.

Άβαταρ μέλους

baby_taz
Bullmastiff
Όνομα: anna
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από baby_taz » 23 Μάιος 2016, 21:22

εμεις πρωτη φορα σημερα βουρτσισαμε τα δοντια μας (δεν το ξεραμε πιο πριν οτι υπαρχει σκυλισια οδοκρεμα..) και καθισε ευκολα να της κανω ολα τα δοντια!! εβγαλε και λιγο αιματακι απο την μια μερια παρολο που ειχα μαλακη οδοντοβουρτσα...το θεωρω φυσιολογικο οπως συμβαινει και στον ανρθωπο αν εχει μερες να πλυθει..?
Αν αγαπάς κάποιον άσ'τον να φύγει!
Αν μισείς κάποιον άσ'τον να φύγει!
Βασικά άσ'τους όλους να φύγουν και πάρε ένα σκύλο!!
Οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι!!!

Άβαταρ μέλους

JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤
Όνομα: ΜΑΡΘΑ
Has thanked: 9 times
Been thanked: 24 times

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 24 Μάιος 2016, 16:45

Καποτε επλενα και γω τα δοντια στα σκυλια μου(βραδυ κυριως)! Η Λιζα ηταν πολυ καλη και απολυτα συνεργασιμη ενω η Στειση μου εβγαζε την πιστη,ολα αυτα μεχρι που τα αφησα να καθαριζουν μονα τα δοντια τους.Πως; Μα φυσικα με ωμα κοκκαλα που εχω καταψυξει για πολυ καιρο πρωτα... το αποτελεσμα ειναι ολολευκα δοντια χωρις κανενα προβλημα και ιχνος πετρας(καποια στιγμη θα ανεβασω φωτογραφιες),ο κτηνιατρος μας εχει εξεπλαγει απο το αποτελεσμα και η Λιζα μου τωρα ειναι 10 χρονων και η Στειση 6 χρονων. Ετσι η ολη η διαδικασια γινεται ευχαριστα!
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

VOLPE
Club Member
Όνομα: Ισίδωρος
Has thanked: 43 times
Been thanked: 57 times

Δημοσίευση από VOLPE » 24 Μάιος 2016, 20:49

Η φύση έχει προβλέψει για όλα!! th:
Εγώ είμαι ελεύθερος αέρας...που φυσά!

Άβαταρ μέλους

Stellini2012
Dog Star ¤¤
Όνομα: Στέλλα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση από Stellini2012 » 25 Μάιος 2016, 14:22

Κι εμένα συνεργάζεται η Μπαλλού, αλλά ομολογώ ότι όλο το ξεχνάω...
Πάντως έπαιρνα κι εγώ κόκκαλά για την Μπαλλού, κυρίως για τα δόντια της αλλά και για το ασβέστιο, αλλά έκανε μονίμως εμετό... (το είχα γράψει στο φόρουμ όταν πρωτοέγινα μέλος). Ο κτηνίατρος μου είχε πει ότι υπάρχουν σκυλιά που τα πειράζει. Και όχι τίποτε άλλο, αλλά είναι στροβοδόντα και μαζεύουν πέτρα...
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

baby_taz
Bullmastiff
Όνομα: anna
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από baby_taz » 25 Μάιος 2016, 14:53

εμεις ωμα δεν τρωμε και δεν προκειται να φαμε....οχι τουλαχιστον οσο ζουμε με την μητερα μου!
μετα μπορει να διμασουμε! παντως πρωτη φορα με το βουρτσισμα και ειχαν μεγαλη διαφορα μετα!!
Αν αγαπάς κάποιον άσ'τον να φύγει!
Αν μισείς κάποιον άσ'τον να φύγει!
Βασικά άσ'τους όλους να φύγουν και πάρε ένα σκύλο!!
Οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι!!!

Άβαταρ μέλους

JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤
Όνομα: ΜΑΡΘΑ
Has thanked: 9 times
Been thanked: 24 times

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 25 Μάιος 2016, 18:32

Stellini2012 έγραψε:Κι εμένα συνεργάζεται η Μπαλλού, αλλά ομολογώ ότι όλο το ξεχνάω...
Πάντως έπαιρνα κι εγώ κόκκαλά για την Μπαλλού, κυρίως για τα δόντια της αλλά και για το ασβέστιο, αλλά έκανε μονίμως εμετό... (το είχα γράψει στο φόρουμ όταν πρωτοέγινα μέλος). Ο κτηνίατρος μου είχε πει ότι υπάρχουν σκυλιά που τα πειράζει. Και όχι τίποτε άλλο, αλλά είναι στροβοδόντα και μαζεύουν πέτρα...
Εξαρταται το κοκκαλο! Και εμενα μπορει να κανουν εμετο, κυριως η Στειση,αλλα μονο εαν της δωσω κοκκαλο που μπορει να φαει ολο το σκληρο μερος,επειδη ειναι χοντρα τα κομματια που καταπινουν τα κανουν εμετο διοτι αδυνατουν να τα χονεψουν! Απο την αλλη οταν τα δινω κοκκακαλαρες bigg: τοτε τις σπανε και τρωνε το μεδουλι απο μεσα χωρις να φανε το κοκκαλο(μιλαω για τα δικα μου παντα,γιατι αν παρουμε ως παραδειγμα το σκυλι του γειτονα μου και κοκκαλο απο βουβαλι να του δωσεις που λεει ο λογος θα το καταβροχθησει ολο ακομα και με δωσεις lau2: )! Εξαρταται και απο το σκυλο πιστευω,τα δικα μου απλως εχουν μαθει τον τροπο με τον οποιο τα τρωνε!
ΕικόναΕικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ομορφιά Εμφάνιση Καθαριότητα!”