Απίστευτη Τριχόπτωση!!!

Καλλωπισμός - φροντίδα του σκύλου μας και ότι άλλο χρειάζεται για να τον κρατήσουμε όμορφο και υγιή!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
mariadm
Bullmastiff
Όνομα: Μαρια
Απίστευτη Τριχόπτωση!!!

Δημοσίευση από mariadm » 25 Σεπ 2015, 13:11

Καλησπέρα σας!!!

Είμαι ενεργό μέλος εδώ και αρκετό καιρό. Σίγουρα το παρακάτω θέμα έχει ξανασυζητηθεί αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να βρω κάτι παρόμοιο στην αναζήτηση οπότε είπα να σας κουράσω λίγο.
Ο Ντάρκο μου σε λίγες μέρες γίνεται 6 μηνών. Είναι ημίαιμο Λαμπραντόρ με τσοπανόσκυλο,απίστευτος χαρακτήρας!!!!
Έχω όμως μεγάλο θέμα με την τρίχα. Σαφώς και γνώριζα από την αρχή ότι τέτοιου είδους ράτσες μαδάνε πάρα πολύ και γενικά, σκύλος είναι, θα έχει τρίχα.Αλλά δεν ξέρω αν τόοοοοσο πολύ τρίχα που αντιμετωπίζω εγώ κάθε μέρα, είναι φυσιολογική.
Όπου και να κοιτάξεις στο πάτωμα,βλέπεις τουφάκια του κι όπου περάσει, θα αφήσει αρκετή τρίχα. Κάθε μέρα σκουπίζω και αυτό που μαζεύω, είναι για παράδειγμα, πως πας στο κομμωτήριο, κουρεύεσαι και βλέπεις στο πάτωμα τις τούφες σου;;;; (κορίτσια για εσάς το λέω που έχουμε μακριά μαλλιά).
Ε αυτό βλέπω εγώ κάθε μέρα στο σκούπισμα.
Όταν τον πήγα στον κτηνίατρο τον ρώτησα μήπως είναι δείγμα λεϊσμανίασης αλλά μου είπε να μην ανησυχώ προς το παρόν και να κάνουμε τις επόμενες εξετάσεις τον Δεκέμβριο.
Υπάρχει λύση στο να μειωθεί όλο αυτό με κάποιο τρόπο; Περιμένουμε και μωράκι σε λίγους μήνες και δυστυχώς θα μου είναι δύσκολο το καθημερινό σκούπισμα! :)

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας...

Αυτό το θέμα έχει 9 απαντήσεις

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος για να δείτε τις υπόλοιπες απαντήσεις.

Εγγραφή Σύνδεση

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ομορφιά Εμφάνιση Καθαριότητα!”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες