Shar-Pei

Γενική συζήτηση για τις ράτσες, αναγνωρισμένες
από τον Διεθνή Κυνολογικό Όμιλο F.C.I.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στο forum αυτό συζητάμε και σχολιάζουμε τα χαρακτηριστικά των φυλών. Απαγορεύεται να βάζετε φωτογραφίες των σκύλων σας στο χώρο αυτό.
Φωτογραφίες καθώς και συζητήσεις εκτός θέματος θα διαγράφονται.
Άβαταρ μέλους

efoula
Dog Star ¤¤

Re: Shar-Pei

Δημοσίευση από efoula » 24 Απρ 2008, 19:34

georgiosts έγραψε:Έχω ένα Σαπ Πει 7 μηνών και μου βγάζει πολλά σάλια όταν τινάζετε εξφενδονίζονται παντού ήθελα να ρωτήσω αν και άλλοι έχουν αυτό το «πρόβλημα» ή αν έχει ο δικός μου μόνο αυτήν την ιδιαιτερότητα

georgiosts καλησπερα!!!Καλως ήρθες στο φορουμακι μας! ~wv
Αν θέλεις να μας πεις λίγα λόγια για σένα και τον μικρο σου φίλο στην ενότητα "ΣΥΣΤΗΘΕΙΤΕ ΜΑΣ"
έτσι ώστε να μας δώσεις την ευκαιρία να σε γνωρίσουμε καλύτερα! wink:
Μπορεις αν θέλεις να μας δείξεις και το υπέροχο Shar Pei σου ανεβάζοντας κάποια φώτο του να το θαυμάσουμε και εμείς!!! :lol:

Άβαταρ μέλους

JuDy
Saint Bernard

Δημοσίευση από JuDy » 12 Ιούλ 2008, 12:34

Αχ, αυτες οι ζαρες ειναι ολη τους η γοητεια :lov
:bl The More I See of Man, The More I Like Dogs :bl

Άβαταρ μέλους

precioushug
Bullmastiff

Δημοσίευση από precioushug » 14 Ιούλ 2008, 02:09

Δεν θα ελεγα οτι οι ζαρες οι ολη η γοητεια. Ειναι καλα σκυλιά με υπεροχο χαρακτηρα και καλη ψηχη.Ανεξαρτητα ναι αλλα για μενα που εχω 6 ειναι υπεροχη εμπηρεία να βλεπεις τους δοαφορετικους χαρακτηρες αλλα τα ποσα κοινα εχουν σαν φυλη.
εγω δεν θα πω πολλα για την φυλη αλλα θα δωσω ενα link που περιεχει πολλες πληροφοριες

oooooooooooo/shar ... /info.html
<The reason a dog has so many friends is that
.......he wags his tail instead of his tongue>

Άβαταρ μέλους

JuDy
Saint Bernard

Δημοσίευση από JuDy » 14 Ιούλ 2008, 16:26

precioushug έγραψε:Δεν θα ελεγα οτι οι ζαρες οι ολη η γοητεια. Ειναι καλα σκυλιά με υπεροχο χαρακτηρα και καλη ψηχη.Ανεξαρτητα ναι αλλα για μενα που εχω 6 ειναι υπεροχη εμπηρεία να βλεπεις τους δοαφορετικους χαρακτηρες αλλα τα ποσα κοινα εχουν σαν φυλη.
εγω δεν θα πω πολλα για την φυλη αλλα θα δωσω ενα link που περιεχει πολλες πληροφοριες

oooooooooooo/shar ... /info.html
Δεν θα διαφωνησω μαζι σου, μιλησα βλεποντας την εικονα, δεν μπορω να γνωριζω κατι παραπανω καθως δεν τα εχω ζησει. Σιγουρα θα εχουν κι αλλα χαρισματα εκτος απο τις ζαρες τους :hi
:bl The More I See of Man, The More I Like Dogs :bl

Άβαταρ μέλους

DiavoloGR
Akita

Δημοσίευση από DiavoloGR » 12 Σεπ 2008, 00:58

Παιδια βλεπω sharpei ψηλα - χαμηλα με περισσοτερες η λιγοτερες "ζαρες" ειναι δλδ διαφορετικα ειδη?? πως ξερω ποιο ακριβως ειναι το δικο μου αφου ειναι μονο 3 μηνων?? ευχαριστω...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

DiavoloGR
Akita

Δημοσίευση από DiavoloGR » 13 Σεπ 2008, 06:22

pls οποιος ξερει να απαντησει γιατι με ενδιαφερει πολυ το θεμα! πχ διαβασα οτι τα κινεζικα σαρ πει φτανουν τους 55 ποντους ενω τα ευρωπαικα-αμερικανικα μετα βιας τους 51...απλα εχω δει σαρ πει να ειναι 3 ετων και να ειναι σαν Μαστιφ ψηλο και χωρις ζαρες στο σωμα και εχω δει σαρ πει να ειναι 2-3 ετων παλι με παρα πολλεσ ζαρες στο σωμα και αρκετα πιο κοντο... :lol: :lol:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

precioushug
Bullmastiff

Δημοσίευση από precioushug » 14 Σεπ 2008, 23:52

διαβασε το stantard της φυλης και θα καταβαλεις...
με βαση την FCI το σηαρ πει ειναι ενα... 44 - 51 cm. Τα αλλα ειναι εκτος προτυπου...
Του Ηονκ Κονγκ ειναι αλλο το προτυπο και ειναι αλλου τυπου σκυλια.
Το pedigree σου τι λεει?
<The reason a dog has so many friends is that
.......he wags his tail instead of his tongue>

Άβαταρ μέλους

mito
Puppy

Δημοσίευση από mito » 17 Σεπ 2008, 23:57

ΓΕΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΑΡ ΠΕΙ 10 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΗ ΡΑΤΣΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΡΟΝΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΟΩ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΚΥΛΟ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΣΘΕΝΙΕΣ(ΜΑΤΙΑ ΑΥΤΙΑ ΔΕΡΜΑ ΚΤΛ.) ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΠΗΤΕ ΣΕΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΙΔΙΕΤΕΡΟ ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΟΟΟΟΟΛΙ!!! ΦΡΟΝΤΙΔΑ.

Άβαταρ μέλους

nargini
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από nargini » 18 Σεπ 2008, 00:29

ειναι πολυ γλυκα οταν ειναι μικρα!
be happy, dont worry!!
o Rex μου>> viewtopic.php?f=76&t=5385
εκπαιδευση >> http://ourdogs.gr/ad/viewtopic.php?f=68 ... &sk=t&sd=a

Άβαταρ μέλους

petsakas
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από petsakas » 18 Σεπ 2008, 00:35

mito έγραψε:ΓΕΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΑΡ ΠΕΙ 10 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΗ ΡΑΤΣΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΡΟΝΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΟΩ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΚΥΛΟ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΣΘΕΝΙΕΣ(ΜΑΤΙΑ ΑΥΤΙΑ ΔΕΡΜΑ ΚΤΛ.) ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΠΗΤΕ ΣΕΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΙΔΙΕΤΕΡΟ ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΟΟΟΟΟΛΙ!!! ΦΡΟΝΤΙΔΑ.
Εξαρτάτε από που θα τον πάρεις.Δεν είναι τα shar pei προβληματικά.
Το ξύλο δεν βγήκε από τον παράδεισο,αλλά από την άγνοια και την ανικανότητα επικοινωνίας.

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΛΕΣ ΣΚΥΛΩΝ”