Shar-Pei

Γενική συζήτηση για τις ράτσες, αναγνωρισμένες
από τον Διεθνή Κυνολογικό Όμιλο F.C.I.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στο forum αυτό συζητάμε και σχολιάζουμε τα χαρακτηριστικά των φυλών. Απαγορεύεται να βάζετε φωτογραφίες των σκύλων σας στο χώρο αυτό.
Φωτογραφίες καθώς και συζητήσεις εκτός θέματος θα διαγράφονται.
Άβαταρ μέλους

AMELIA
Akita

Re: Shar-Pei

Δημοσίευση από AMELIA » 30 Οκτ 2008, 10:58

Δύο στο σπίτι και οποιοδήποτε άλλο χρειαζόταν / χρειάζεται φροντίδα. Δεν ξέρω γιατί το πήρες έτσι αλλά φαντάζομαι ξέρεις πως είναι να έχεις ένα ζώο και δεν έχει σχέση με το να περάσει ο επόμενος.....Τώρα έχω αυλή και την πολυτέλεια να έχω ζώα περισσότερα... και θα μου άρεσε να είχα ένα τέτοιο σκυλάκι.... That's all!!!

Άβαταρ μέλους

precioushug
Bullmastiff

Δημοσίευση από precioushug » 30 Οκτ 2008, 12:53

OΚ συγνωμη, αλλα με περνουν τηλεφωνα και μου λενε...
Ειχα ενα Λυκο τον κατησα 3 χρονια τον εδωσα. Μετα ειπα να παρω κατι πιο μικρο και πηρα κανις αλλα δεν μου αρεσε και το εδωσα, μετα πηρα το ταδε αλλα ο αντρας μου ηθελε αρσενικο οποτε το εδωσα και αυτο....
και μετα μου λενε τωρα θελω σαρ πέι... δεν φανταζεσε ποσες φορες το εχω ακουσει αυτο... (bs)
<The reason a dog has so many friends is that
.......he wags his tail instead of his tongue>

Άβαταρ μέλους

My Nellie
Old Member
Όνομα: Αlexandra
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση από My Nellie » 30 Οκτ 2008, 13:03

precioushug έγραψε: OΚ συγνωμη, αλλα με περνουν τηλεφωνα και μου λενε...
Ειχα ενα Λυκο τον κατησα 3 χρονια τον εδωσα. Μετα ειπα να παρω κατι πιο μικρο και πηρα κανις αλλα δεν μου αρεσε και το εδωσα, μετα πηρα το ταδε αλλα ο αντρας μου ηθελε αρσενικο οποτε το εδωσα και αυτο....
και μετα μου λενε τωρα θελω σαρ πέι... δεν φανταζεσε ποσες φορες το εχω ακουσει αυτο... (bs)
Ναι, δυστυχώς υπάρχουν και τέτοιοι "φιλόζωοι" και υποψιάζομαι ότι είναι πάαααρα πολλοί, γι' αυτό και πληθαίνουν τα αδέσποτα ράτσας.... Κρίμα :sad:
Αλήθεια το ξέρετε ότι υπάρχουν στατιστικές που μιλάνε για το ποιά ράτσα είναι της μόδας, ανάλογα με την εποχή? Πρόσφατα διάβαζα κάτι σχετικό. Τα τελευταία χρόνια έχουν μεγάλη πέραση τα beagles, τα king charle's και τείνουν να καταλάβουν την θέση των Labs.....
Εγώ θάλεγα: Φέτος θα φορεθεί πολύ το....κίτρινο shar pei και το....κεραμιδί tekel :sad: :sad: Δεν ντρεπόμαστε λίγο....

.... άντε OFF TOPIC κι είμαι και....Mod :roll: αλλά αγανάκτησα, συγγνώμη...
Φροντίστε τα ζώα, επειδή είστε άνθρωποι....
Όπως οι άγγελοι φροντίζουν τους ανθρώπους....

Άβαταρ μέλους

Marga
Global Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Marga » 30 Οκτ 2008, 13:06

βεβαια εχει γινει κ θεμα μοδας :-|
Λαμπς, Σαρ -Πει Μπιγκλ, φοριουνται πολυ οπως λεει η Αλεξανδρα :-|
Λιγο πριν παρω τη Ληδα, αλλα κ αλλες φορες εχω ρωτησει ανθρωπους με σκυλια γιατι διαλεξαν αυτη τη ρατσα. Απαντηση: μ αρεσει η εμφανιση :-| Κ ετσι βλεπεις σκυλακια που πχ χρειαζονται πολλες πολλες βολτες, να βγαινουν 2 φορες τη μερα ενα 10' κ μετα να μαραζωνουν..
Ως ποτε πια..

Άβαταρ μέλους

AMELIA
Akita

Δημοσίευση από AMELIA » 30 Οκτ 2008, 23:12

Ναι είναι εξοργιστικό έτσι όπως το θέτεις.Ωστόσο βέβαια εγώ αυτό δεν το καταλαβαίνω ομολογώ... Εδώ έχεις ένα ζώο και νομίζεις ότι έπαθε κάτι και στεναχωριέσαι όχι να αποδεσμεύεσαι κιόλας συναισθηματικά έτσι και να το αλλάζεις σαν να είναι τσάντα που δεν πάει με τα καινούρια σου παπούτσια... αλλά τι να πεις..!

Άβαταρ μέλους

precioushug
Bullmastiff

Δημοσίευση από precioushug » 31 Οκτ 2008, 21:34

ΔΕΝ φανταζεστε τι ακουω καθε μερα... το σαρ πέι δε το εχουν σαν prestige!!!! το θελουν και με πολλες ζαρες γιατι ετσι νομιζουν οσο πιο πολλες τοσο πιο ακριβο... αν δειτε τις αγγελιες στις εφημεριδες ολο τετοια λενε... :sad:

Άβαταρ μέλους

Aurora
Dog Star ¤
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από Aurora » 18 Μαρ 2009, 15:11

για όνομα!!! :shock:
XRYSAKI KAI DAFNONI!!!!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους

precioushug
Bullmastiff

Δημοσίευση από precioushug » 26 Αύγ 2009, 13:55

ΕΝJOY!!!!

Άβαταρ μέλους

mchrisober
Puppy

Δημοσίευση από mchrisober » 03 Σεπ 2009, 15:32

Πανεμορφα σκυλια και απιστευτα παιχνιδιαρικα!!!!
Το παραπανω βιντεο ειναι πολυ ωραιο, μπραβο στην εκτροφεα!!!! Της αξιζουν συγχαρητηρια!!!!

Άβαταρ μέλους

errika
Beagle

Δημοσίευση από errika » 12 Ιούλ 2010, 13:07

αχ αφηστε!!μολις ειδαν τον κουκλο μου στο χωριο και ποσο ευγενικος κ υπακουος ειναι..φυσικα μονο οταν τον συμφερει χιχι πηγαν και πηραν αλλοι τρεις!!ματαια τους ελεγα μην βιαζεστε διαβαστε ενημερωθειτε και επειτα παρτε ενα αν ταιριαζει με την ιδιοσυγκρασια σας!!ματαια!!οι δυο το φορτωσαν στις μανες τους που ταχουν δεσει και ταχουν αφησει στην αυλη και ο τριτος μολις το πηρε να δω που θα τον πανε και αυτοι!ειναι κριμα να λες αχ τι ωραιο θα το παρω,σε τι χρωμα βγαινει??? thr:: αν ειναι δυνατον.. σαν σαρ πει φυσικα και εμεις εχουμε τις αλλεργιουλες μας,αλλα ταιριαζουμε τοσο πολυ που λεω τελειωσε υτε να το γεννουσα..στεναχωριεμαι παρα πολυ παιδια που δεν μπορω να κανω κατι για να τους βαλω μυαλο! me::
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΛΕΣ ΣΚΥΛΩΝ”