Και το ονομα αυτης Penny...

..αλλά έχω ωραία ΦΑΤΣΑ!! είμαι σύντροφος σου και σ΄ αγαπώ πολύ. Βάλε τη φωτογραφία του αγαπημένου σου σκύλου εδώ. Η πίστη και η αγάπη δεν έχουν φυλή.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
chrissid
Puppy
Όνομα: Χρηστος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από chrissid » 17 Δεκ 2017, 19:26

Μικρη Ιστορια... Η κουκλα της φωτο ητανε παρατημενο 2 τετραγωνα μακρια απο το σπιτι μαζι με αλλα τρια... Τα ταιζε φιλοζωη γειτονισσα, καποια στιγμη πηρανε τα τρια και εμεινε μονο του. Την μερα που εμεινε μονο του λοιπον την πηρε και απο πισω και κατεληξε διπλα απο το σπιτι... Λιγο πολυ απο δω και περα παει καπως ετσι : λιγο νερακι σε ενα μπωλ να εχει να πινει, αντε να ανοιξουμε και τον κηπο να εχει απαγκιο, αντε και μια φουτερ χαλαλι του να ειναι λιγο ζεστο να κουρνιαζει σε ενα προσωρινο χαρτοκουτο που επιμεληθηκε η γυναικα μου... Το πρωι σουλατσο το μεσημερη και το βραδυ αραγμα στον κηπο... Μετα απο κανα τριαρι μερες λοιπον υιοθετηθηκε και επισημα 😁😁... Η Δημητρα μου ελεγε "κοιταγε το κουταβι κοιταγες και εσυ 😔😔" ... Οποτε πλεον ο κηπος της ανηκει, περιφραγμενος, και μολις μαθουμε ποσα κιλα θα γινει θα αποκτησει και σπιτακι που της αρμοζει στο μεγεθος της... Penny το ονομα της βαφτισμενο απο την ανηψια...😁😁😁😁😁
Πηγε στον γιατρο πηρε την αποπαρασιτωση της, και θα επιστρεψει σε μια βδομαδα για τα εμβολια της, 3μηνων mix shepherd.. Μεχρι τοτε ως γνωστο κανονικα δεν εχει βολτες.. βεβαια κανω τις ατασθαλειες μου και την βγαζω στην μεση του δρομου ενα σουλατσο μικρο..
Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 232 times
Been thanked: 371 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 17 Δεκ 2017, 19:40

Κούκλα είναι, να την χαίρεστε...!!! :002

Κατ΄αρχήν να σε καλωσορίσω στην συντροφιά μας και να δώσω τα συγχαρητήριά μου και σε σένα και στη γυναίκα σου που αποφασίσατε να της χαρίσετε ένα σπίτι και μια οικογένεια... :hi

Θέλω να ξέρεις ότι εμείς εδώ θα είμαστε κοντά σας σε ότι συμβουλή χρειαστείτε...

Θα ήθελα μόνο να σου πω ότι καλό είναι να μην την βγάζεις καθόλου έξω μέχρι να ολοκληρώσει τον κύκλο των εμβολίων της, δεν έχει σημασία που μέχρι πριν λίγο ήταν στον δρόμο, το κακό μια φορά γίνεται και ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις την στιγμή...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
chrissid
Puppy
Όνομα: Χρηστος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση από chrissid » 17 Δεκ 2017, 20:59

Οπως ειπα με την γυναικα μου δεν την βρηκαμε μας βρηκε (bs) , η αληθεια ειναι οτι παντα ακουω το κτηνιατρο μας ( εχω ακομα ενα canishe Στο πατρικο μου, και η γυναικα μου ειχε αλλο ενα υιοθετημενο στο δικο της ).. Ειναι η πρωτη φορα που κανω ατασθαλια στις εντολες του κτηνιατρου, την εβγαζα στην μεση του δρομου χωρις να την αφηνω να μυρισει και πηγαιναμε 20 μετρα πανω - κατω και μετα παλι πισω... Η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να της αντισταθω... Αλλα θα κανω την καρδια μου πετρα και θα το κανω.. μεχρι τοτε εχει ενα κηπο σχεδον 30μ2, και μια βεραντα 8χ2 να βολταρει.. Στα σχεδια ειναι να κλειστη η επικοινωνια κηπου - βεραντας με ενα προσθετο πορτακι, ωστε οταν υπαρχει κοσμος που δεν το εχει πολυ με τα σκυλια να περιοριζετε στον κηπο...

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 232 times
Been thanked: 371 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 17 Δεκ 2017, 21:16

Ααα... ωραία, έχετε κι΄άλλα σκυλάκια, μπράβο!!!

Ναι Χρήστο μου, καλύτερα να κάνεις ότι σου λέει ο κτηνίατρος, παρά να γίνει τίποτα και να έχεις τρεχάματα...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΡΑΤΣΑ…”