Κάνει κακά μέσα στο crate που κοιμάται...

βασικές αρχές εκπαίδευσης των τετράποδων φίλων μας. Γνωρίστε καλύτερα τον πιστό σας φίλο και κάνετε υγιέστερη την διαβίωσή μαζί του.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την αναζήτηση πριν ανοίξετε θέμα. μπορεί να υπάρχει.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
baf23
Puppy
Όνομα: Nikos
Κάνει κακά μέσα στο crate που κοιμάται...

Δημοσίευση από baf23 » 10 Δεκ 2017, 05:38

Γεια σας... έχω μια μαλτεζουλα 7 ετών πλέον η οποία μου παρουσιάζει σοβαρά προβλήματα στην τουαλέτα της και οχι μόνο. Σε όλη της την πορεία από κουτάβι μέχρι σήμερα την τουαλέτα της την έκανε στο μπαλκόνι σε πάνα με σχετική επιτυχία. Τον τελευταίο χρόνο παρόλο που δεν άλλαξε κάτι στους χρόνους που την βγάζουμε στο μπαλκόνι για την ανακούφιση της, άρχισε να μου κάνει κακά στο δωμάτιο που κοιμόμαστε ( κοιμόταν μαζί μας στην κρεβατοκάμαρα ,αλλά στο καλάθι της). Εκτός από τα κακά της έκανε σχεδόν κάθε βράδυ και εμετό. Από ιατρικές εξετάσεις κάναμε τα πάντα και δεν έχει κάτι όσον αφορά τους εμετούς. Για να μην μας τα κάνει μέσα στην κρεβατοκάμαρα είπαμε να δοκιμάσουμε εκπαίδευση με crate. Πραγματικά για κάνα μήνα όλα πήγαν ρολόι μέχρι που αποφάσισε να κάνει τα ίδια και μέσα στο crate. Σχεδόν κάθε βράδυ θα κάνει μέσα είτε κακά είτε εμετό. Έχω απογοητευτεί τόσο πολύ... Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω....

Αυτό το θέμα έχει 7 απαντήσεις

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος για να δείτε τις υπόλοιπες απαντήσεις.

Εγγραφή Σύνδεση

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΝΤΑΣ το σκύλο μας!”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες