Αλλαγη σπιτιου ''απειλες'' για το σκυλο

Τι προβλέπει η νομοθεσία για τους ιδιοκτήτες σκύλων.
Ενημερωθείτε Συζητήστε.

Αλλαγη σπιτιου ''απειλες'' για το σκυλο

Δημοσίευσηαπό danigreece » 25 Μαΐου 2010, 11:44

Καλημερα σε ολους.Αυτο το θεμα εχει αναπτυχθει πολλακοις οπως ειδα απλα θελω να παραθεσω τους προβληματισμους μου και εγω...Ετοιμαζομαι να αλλαξω σπιτι...Για πρωτη φορα ειπα και εγω να ενημερωσω τον μελλοντικο ιδιοκτητη μου πως εχω σκυλο....Αυτο το κρυφτουλι και η αποφυγη συναντησεων με τους μεχρι τωρα ιδιοκτητες με εχει κουρασει..Παρα το γεγονος πως τα βρηκαμε σε γενικες γραμμες εχουνε σπασει τα τηλεφωνα για το σκυλο μου..Γαυγιζει?Κανει φασαρια??Λερωνει μεσα στο σπιτι???Η μονη ερωτηση που δε δεχθηκα ακομη ειναι αν πεταει μολοτοφ στις διαδηλωσεις...Το σκυλι ειναι σκυλι η γλωσα του ειναι το γαυγισμα...Ο δικος μου αν και σε γενικες γραμμες ειναι ησυχος ε καποιες φασεις θα γαυγισει γινεται αλλιως???Δε ξερω γιατι αλλα φοβαμαι πως θα εχω θεματα στο μελλον...Μεχρι και η γειτονισσα (κουτσομπολα της γειτονιας) ηρθε χθες να μας ελεγξει και μας απειλησε ηδη (εμμεσως-αμεσα) για το σκυλι...Απανεντι δηλαδη μενει ενα μικρουλι το οποιο γαυγιζει και θελουνε να μαζεψουνε υπογραφες και να το διωξουνε απο τη γειτονια...Το ολο θεμα μου φαινεται παραλογο πια...Εν ετη 2010 γιατι εχουμε τοσο απαρχαιωμενες αντιληψεις??Και οι ιδιοκτητες σκυλων τι πρεπει να κανουμε τελικα να νοικιαζουμε στανη στα βουνα για να μεινουμε (εμενα θα με βολευε δηλαδη γιατι ο ρουκι ειναι ημιαιμος τσοπανης)!Και ξερω πως απο τη στιγμη που εχω υπογραψει συμβολαιο κανεις δε μπορει να με κουνησει αλλα φοβαμαι πολυ συμπεριφορες και μουτρα....Αλλαζω σπιτι πηγαινω σε ησυχη γειτονια και τελικα δε το χαιρομαι καθολου...Συγγνωμη για την πολυλογια αλλα η ψυχολογια μου εχει χρωμα μαυρο....Οσοι εχετε αντιμετωπισει παρεμφερη θεματα πως το χειριστηκατε?
Ο ρουκι ειναι μελος της οικογενειας μου και οπου παω ειναι και αυτος τερμα....
Εικόνα Born to rock forced to work!!!
Άβαταρ μέλους
danigreece
Topic Author
Bullmastiff
Δημοσιευσεις: 177
(View: Όλες /Στο topic)

- ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ -

Αυτό το θέμα έχει 20 απαντήσεις

Πρέπει να είστε μέλος ή να εγγραφείτε για να δείτε τις απαντήσεις του θέματος.

Εγγραφη    Συνδεση

• Παραπλησια θεματα
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες