Μη εμπορικού χαρακτήρα μετακινήσεις ζώων συντροφιάς

Τι προβλέπει η νομοθεσία για τους ιδιοκτήτες σκύλων.
Ενημερωθείτε Συζητήστε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Γεράσιμος
Webmaster
Όνομα: Μάκης
Has thanked: 91 times
Been thanked: 115 times

Μη εμπορικού χαρακτήρα μετακινήσεις ζώων συντροφιάς

Δημοσίευση από Γεράσιμος » 27 Απρ 2010, 22:13

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε                            
__________________________________________________________________Για μεγέθυνση πατήστε το (+) στο φακό

AnimalstoGreece.pdf
Το έγγραφο μας παραχώρησε το http://www.chowschows.com Ευχαριστούμε.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Poker
Beagle

Re: Μη εμπορικού χαρακτήρα μετακινήσεις ζώων συντροφιάς

Δημοσίευση από Poker » 26 Ιουν 2010, 12:46

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση κ εμπεριστατωμένη απάντησή σου...Λοιπόν εγώ έχω διαβατήριο του σκύλου μου που αναφέρει αναλυτικά τα εμβόλια κ στην τελευταία σελίδα που αναφέρει οτι εξετάστηκε κ μπορεί να ταξιδέψει , οτι είναι υγιής κλπ έχει βάλει ο γιατρός του σφραγίδα κ υπογραφή.Επίσης έχει κ μικροτσίπ.Κάνω ενδεχομένως ανόητες ερωτ'ησεις αλλά είμαι πρωτάρα κ στο αεροδρόμιο οι υπάλληλοι δεν είναι κ πολύ σχετικές.Πήρα κ στον Ρουμάνικο κ στον Ελληνικό αερολιμένα κ τα ίδια μου είπαν να ρωτήσω τον κτηνίατρο.Αυτός λέει οτι μπορεί να ταξιδέψει.Αλλά γενικά δεν μου γεμίζει το ματι ...τί να κάνεις όμως, εδώ στους τυφλούς ο μονόφθαλμος βασιλεύει.Ελπίζω να βρω έναν καλό τώρα που θα κατέβω Ελλάδα να πάω τον σκύλο μου κ θα εκτιμούσα εαν μου προτείνατε κάποιον....(δεν ξέρω εάν επιτρέπεται βέβαια).Ευχαριστώ εκ προοιμίου.Κ εγώ κ ο Πόκερ!

Άβαταρ μέλους

Bogbol
Club Member
Όνομα: Βασίλης
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Δημοσίευση από Bogbol » 26 Ιουν 2010, 12:52

Καλά έλα πρώτα με το καλό στην Ελλάδα, και ανάλογα με τον τόπο διαμονής σου θα βρούμε καλό κτηνίατρο.
Καλό ταξίδι :bbb
Μεγάλο ποσοστό των σκυλιών που εισάγουν τα Petshops από puppy mills παρουσιάζουν σοβαρές ασθένειες!!
Πολλά από αυτά δυστυχώς πεθαίνουν.

Άβαταρ μέλους

Jamsies
Old Member
Όνομα: Εύη.

Δημοσίευση από Jamsies » 27 Ιουν 2010, 15:32

Η Σερβια ανοικει στην παραγραφο "προς τριτες χωρες" ετσι? Η Aegean μπορει να το μεταφερει προς τα εκει απλα αγχωνομαι λιγο για την επιστροφη προς τα εδω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ”