Αντίο Καλούλα

Αναμνηστική σελίδα στη μνήμη των αγαπημένων φίλων που χάσαμε, ας βάλουμε εδώ μια φωτογραφία σαν ελάχιστο φόρο τιμής………
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
randy
Bullmastiff

Αντίο Καλούλα

Δημοσίευση από randy » 06 Ιαν 2018, 21:40

Ε λοιπόν έφτασε στο τέλος του κι αυτό το ταξίδι... Τον Σεπτέμβρη που πέρασε χάσαμε την Καλούλα μας από ανεπάκρεια νεφρών.

Τη βρήκαμε παρατημένη στη Θεσσαλονίκη το 2010, περάσαμε 7,5 πανέμορφα χρόνια μαζί, κατά τη διάρκεια των οποίων ταξιδέψαμε από Ολλανδία έως και Κύπρο. Δεν την αφήσαμε ούτε για μια στιγμή, αφού για εμάς το καλόσκυλο ήταν το παιδί μας.

Ακόμη και τώρα, που έχουν περάσει 4 μήνες, κλαίω τη στιγμή που γράφω αυτές τις γραμμές. Μου λείπει πολύ...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Giorgis T
Forum Trainer
Όνομα: Giorgis
Has thanked: 16 times
Been thanked: 19 times

Αντίο Καλούλα

Δημοσίευση από Giorgis T » 07 Ιαν 2018, 02:40

Είμαι σίγουρος ότι τώρα κάθεται μπροστά στα πόδια του Θεού και του λέει πόσο την αγαπήσατε. Κουράγιο και υπομονή...

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 229 times
Been thanked: 355 times

Αντίο Καλούλα

Δημοσίευση από Morgan_A » 07 Ιαν 2018, 09:08

Να την θυμάστε πάντα, άλλωστε ότι αγαπάμε πραγματικά δεν φεύγει από την καρδιά μας ποτέ!
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Μυρτώ
Club Member
Όνομα: Παρασκευή
Has thanked: 377 times
Been thanked: 158 times
Αντίο Καλούλα

Δημοσίευση από Μυρτώ » 08 Ιαν 2018, 11:45

Όταν έρχεται αυτή η ώρα η σκληρή τα λόγια είναι πολύ δύσκολα... Τα ειλικρινή μου συλλυπητήρια για την απώλειά σας randy, κουράγιο...
Είμαι σίγουρη ότι κι αυτό το ταξίδι είναι για το καλόσκυλό σας τόσο όμορφο όσο ήταν και το ταξίδι της ζωής της μαζί σας. Αντίο Καλούλα...
''...τό νοῦ σας : ἀπό μᾶς ἡ ἄνοιξη ἐξαρτᾶται.
Νά ξαναδώσουμε στά πόδια μας τό χῶμα. Τό πράσινο στό πράσινο τόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ στόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ. Δέν ὠφελοῦν πιά οἱ μυῶνες
θέλει ἀγάπη θηριώδη
θέλει πήδημα τίγρισσας μές στίς ἰδέες...''

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΘΑ ΤΟΥΣ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ!!”