Έφυγε το Γκουφιδάκι

Αναμνηστική σελίδα στη μνήμη των αγαπημένων φίλων που χάσαμε, ας βάλουμε εδώ μια φωτογραφία σαν ελάχιστο φόρο τιμής………
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Criserem
Beagle
Όνομα: Χρυσα
Έφυγε το Γκουφιδάκι

Δημοσίευση από Criserem » 14 Οκτ 2017, 01:14

μετα απο ένα χρόνο αποχής απο το θέμα, Νοιώθω την ανάγκη και το χρέος απέναντι στον υπέροχο φίλο μου να μοιραστώ μαζί σας τον πόνο και το θυμό μου! Χθες χάσαμε ... όχι απο το Καλα Αζαρ, δε μας στέρησε τη ζωή παράσιτο του μικροσκοπιου , αλλα κάποιο παράσιτο της κοινωνίας μας που αποφάσισε στον τόπο μας , στην εξοχή να βάλει φόλες. Ο δικός μου αλλα και ένα υπέροχο επίσης λαμπράντορ πια δε μπορούν να μας κάνουν παρέα...και αυτό με πονάει. Και εντός απο πόνο Νοιώθω και απίστευτο μίσος. Ποιος λεβέντης κρητικος μπορεί να το κάνει αυτό; στο σπιτι μου δίπλα ; στο δικό μου σκύλο; σε εμένα ; στα παιδιά μου;δε σκέφτηκε τι πόνο προκαλεί στους ανθρώπους; ποσό βασανίζει μια ψυχούλα αθώα που δεν του έφταιξε σε τίποτα;ποιος μπορεί και έχει το δικαίωμα να ζει , να αναπνέει και να κοιμάται όταν μου αφαιρεί έτσι ένα μέλος του σπιτιού μου; ποιος; ο οποίος είναι τι; άνθρωπος; εάν ναι τότε ντρέπομαι που λεγομαστε άνθρωποι εγώ και τα παιδιά μου ... Γκούφιδακι μου σε αγαπώ όπου και να βρίσκεσαι τωρα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 256 times
Been thanked: 396 times

Έφυγε το Γκουφιδάκι

Δημοσίευση από Morgan_A » 14 Οκτ 2017, 01:58

Φίλη Χρύσα θερμά συλλυπητήρια... :cry:
Ας έχει καλό ταξίδι... το Γκουφιδάκι σου το καλό και μακάρι εκεί που είναι τώρα να υπάρχει ένας καλύτερος κόσμος, όχι τόσο άδικος και κακός σαν το δικό μας...

Είναι τρομερό και σε καταλαβαίνω, αλλά όσο κι΄αν είναι για το δικό μας μυαλό αδιανόητο, δυστυχώς η πικρή πραγματικότητα είναι ότι υπάρχουν γύρω μας και τέτοια ανθρωπόμορφα τέρατα, που μόνο κακό μπορούν να προκαλέσουν και όπως ακριβώς είπες, σε κάνουν να λυπάσαι και να ντρέπεσαι που ανήκεις στο ίδιο γένος που ανήκουν και αυτά... :cry:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΘΑ ΤΟΥΣ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ!!”