ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣ/ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ

Βάλε εδώ τη δική σου ανακοίνωση..
..αν αφορά τους αγαπημένους μας φίλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Αδέσποτος
Global Moderator
Όνομα: Άνουρος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times
ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣ/ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Αδέσποτος » 16 Ιουν 2015, 16:07

|||||| Αδέσποτος, αλλά με το ρύγχος ψηλά ||||||

Άβαταρ μέλους

VOLPE
Club Member
Όνομα: Ισίδωρος
Has thanked: 43 times
Been thanked: 54 times
Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣ/ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από VOLPE » 16 Ιουν 2015, 16:57

Καλά, μπορεί ένα μωρό κουτάβι, που πρέπει μείνει με την μάνα του, τουλάχιστον 10 εβδομάδες, να κάνει ένα τέτοιο ταξίδι? Τι είναι βαλίτσα? ???
Τις συνθήκες ταξιδιού, ιδίως με έναν άγνωστο, πως θα τιις ελέγξετε, με 35+ θερμοκρασία. Αυτό θέλει άτομο να γνωρίζει, να του δίνει νερό κάθε λίγο, αν ζαλιστεί, να πηγαίνει με μικρή ταχύτητα, να σταματάει σε τακτά χρονικά διαστήματα. Η θα δώσετε ηρεμιστικό, σε βρέφος!
Τόσο ανάγκη είναι να πάει τώρα και όχι σε ένα μήνα? Είπαμε, να σώζουμε ζωές!!
Εγώ είμαι ελεύθερος αέρας...που φυσά!

Άβαταρ μέλους

Topic author
Αδέσποτος
Global Moderator
Όνομα: Άνουρος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Δημοσίευση από Αδέσποτος » 16 Ιουν 2015, 17:08

Τα σωστα σχολια σου Vopve για να πιασουν τοπο προφανως πρεπει να τα γραψεις στο αποστελλοντα https://www.facebook.com/marygataki
εδω τι να το κανεις (προωθηση είναι αν δεν καταλαβες)

Πατα προφιλ στην εικονα
|||||| Αδέσποτος, αλλά με το ρύγχος ψηλά ||||||

Άβαταρ μέλους

VOLPE
Club Member

Δημοσίευση από VOLPE » 16 Ιουν 2015, 17:22

Καταλαβαίνω τα αυτονόητα Αδέσποτε! th:
Τα "σωστά σχόλια μου" όμως, για να γίνει η προώθηση ολοκληρωμένη και σωστά, πρέπει να τα μεταφέρει αυτός, που την ανέλαβε!!
Εγώ, ό,τι ήταν να πω, το είπα εδώ που την είδα!

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 196 times
Been thanked: 291 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 16 Ιουν 2015, 22:36

Παιδιά μην γκρινιάζουμε χωρίς λόγο, τις περισσότερες φορές τέτοιες αναρτήσεις γίνονται από εθελοντές που έχουν βρει πεταμένα μωρά και κάνουν ότι μπορούν για να τους βρουν σπίτι, χωρίς να έχουν πάντα την δυνατότητα να τα κρατήσουν για πολύ.
Και σε τέτοιες περιπτώσεις, τα κουταβάκια έτσι και αλλιώς δεν είναι με την μητέρα τους από τις πρώτες κι΄όλας μέρες (ή ακόμα και ώρες) της ζωής τους.

Τώρα σχετικά με το αν μπορεί ένα μωρό 6 μόλις εβδομάδων να κάνει ένα τόσο μεγάλο ταξίδι, κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι και αυτό σχετικό, επειδή πολλές φορές δεν υπάρχει δυνατότητα να παραμείνει εκεί που βρέθηκε περισσότερο.

Για όλους λοιπόν τους παραπάνω λόγους, αν γνωρίζετε κάποιον που θα ταξιδέψει, βοηθήστε σε αυτήν την προσπάθεια, η οποία κι΄αν ακόμα δεν είναι καθ΄όλες τις τυπικές διαδικασίες τέλεια, είναι σίγουρα μια προσπάθεια καλής θέλησης, για να βρουν σπίτι κάποια ορφανά κουταβάκια.
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

VOLPE
Club Member

Δημοσίευση από VOLPE » 17 Ιουν 2015, 01:27

Morgan_A έγραψε:...Για όλους λοιπόν τους παραπάνω λόγους, αν γνωρίζετε κάποιον που θα ταξιδέψει, βοηθήστε σε αυτήν την προσπάθεια, η οποία κι΄αν ακόμα δεν είναι καθ΄όλες τις τυπικές διαδικασίες τέλεια, είναι σίγουρα μια προσπάθεια καλής θέλησης, για να βρουν σπίτι κάποια ορφανά κουταβάκια.
Θα έλεγα μάλλον, ότι είναι μία προσπάθεια, "ξεφορτώματος", με όποια έννοια και αν το εκλάβετε!
Για να λέμε ότι είμαστε φιλόζωοι ή ότι κάνουμε φιλοζωϊκές πράξεις, πρέπει να διεκπεραιώνουμε αυτό που αναλάβαμε με δική μας ευθύνη, τηρώντας κάποιους βασικούς κανόνες. Ολα έχουν ΟΡΙΑ! stop::

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ”